Oto zwycięzcy Tychy Press Photo 2019. Zobacz nagrodzone prace

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Niedawno informowaliśmy Was o rundzie finałowej, teraz znamy już zwycięzców. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu Tychy Press Photo.

Do tegorocznej edycji organizowanego już od 19 lat konkursu Tychy Press Photo nadesłano łącznie 441 zdjęć. Do wystawy pokonkursowej, na której zobaczymy prace wszystkich 25 finalistów jury w składzie Beata Mendrek (ZPAF Okręg Śląski), Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net) i Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator TPP) zakwalifikowało 88 z nich. Podczas sobotniej gali finałowej poznaliśmy też nazwiska głównych zwycięzców konkursu.

W kategorii Najlepszy fotoreportaż jury przyznało 2 wyróżnienia: Agnieszka Łukaszewska-Wilczek - „21 powodów szczęścia” (reportaż z imprezy urodzinowej osoby z zespołem Downa) i Dariusz Kuźma - „Pół roku po tragedii” (reportaż ze zniszczonej przez huragan karaibskiej wyspy). Na podium stanął natomiast Grzegorz Krzysztofik, którego czarno biały cykl zdjęć “Trzeci dzwonek”, przedstawiający kulisy występu lwowskiego baletu w Tychach, najbardziej przypadł do gustu oceniającym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Oprócz tego, przyznano także nagrody w kategoriach “Najlepsze zdjęcie” oraz “Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach”. W obu wypadkach nagrodzone zostało to samo zdjęcie “Wesołych Świąt”, autorstwa Tomasza Ziobro.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości od 300 do 800 zł, ufundowane przez Teatr Mały w Tychach.

Laureaci konkursu TPP 2019: Dariusz Kuźma, Grzegorz Krzysztofik, Agnieszka Łukaszewska-Wilczek i Tomasz Ziobro. Fot. Dominik Gajda/TPP

Wystawa pokonkursowa

Zdjęcia zwycięzców i finalistów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu Pasażu Kultury Andromeda, przy ul. Batorego 28 w Tychach. Ekspozycja potrwa do 9 kwietnia. W tym samym miejscu prezentowana jest także wystawa “Biało-Czerwona”, autorstwa Marka Lapisa, który był w tym roku gościem specjalnym konkursu.

Tychy Press Photo

Gala finałowa Tychy Press Photo 2019, Fot. Dominik Gajda

Tyska impreza odbywa się od 19 lat, a inspirowana jest słynnym konkursem World Press Photo. Początkowo miała charakter przeglądu i odbywała się w Teatrze Małym. W pierwszych latach brali w niej udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami, a udział mogą brać wszyscy fotografujący. Co roku organizatorzy zapraszają też ciekawych gości specjalnych. W poprzednich edycjach byli to m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz Mariusz Forecki, Arkadiusz Ławrywianiec, Arkadiusz Gola i Bartek Barczyk.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tychypressphoto.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
0
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)