Oto zwycięzcy Tychy Press Photo 2019. Zobacz nagrodzone prace

Oto zwycięzcy Tychy Press Photo 2019. Zobacz nagrodzone prace

Niedawno informowaliśmy Was o rundzie finałowej, teraz znamy już zwycięzców. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu Tychy Press Photo.

Do tegorocznej edycji organizowanego już od 19 lat konkursu Tychy Press Photo nadesłano łącznie 441 zdjęć. Do wystawy pokonkursowej, na której zobaczymy prace wszystkich 25 finalistów jury w składzie Beata Mendrek (ZPAF Okręg Śląski), Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net) i Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator TPP) zakwalifikowało 88 z nich. Podczas sobotniej gali finałowej poznaliśmy też nazwiska głównych zwycięzców konkursu.

W kategorii Najlepszy fotoreportaż jury przyznało 2 wyróżnienia: Agnieszka Łukaszewska-Wilczek - „21 powodów szczęścia” (reportaż z imprezy urodzinowej osoby z zespołem Downa) i Dariusz Kuźma - „Pół roku po tragedii” (reportaż ze zniszczonej przez huragan karaibskiej wyspy). Na podium stanął natomiast Grzegorz Krzysztofik, którego czarno biały cykl zdjęć “Trzeci dzwonek”, przedstawiający kulisy występu lwowskiego baletu w Tychach, najbardziej przypadł do gustu oceniającym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Oprócz tego, przyznano także nagrody w kategoriach “Najlepsze zdjęcie” oraz “Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach”. W obu wypadkach nagrodzone zostało to samo zdjęcie “Wesołych Świąt”, autorstwa Tomasza Ziobro.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości od 300 do 800 zł, ufundowane przez Teatr Mały w Tychach.

Laureaci konkursu TPP 2019: Dariusz Kuźma, Grzegorz Krzysztofik, Agnieszka Łukaszewska-Wilczek i Tomasz Ziobro. Fot. Dominik Gajda/TPP

Wystawa pokonkursowa

Zdjęcia zwycięzców i finalistów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu Pasażu Kultury Andromeda, przy ul. Batorego 28 w Tychach. Ekspozycja potrwa do 9 kwietnia. W tym samym miejscu prezentowana jest także wystawa “Biało-Czerwona”, autorstwa Marka Lapisa, który był w tym roku gościem specjalnym konkursu.

Tychy Press Photo

Gala finałowa Tychy Press Photo 2019, Fot. Dominik Gajda

Tyska impreza odbywa się od 19 lat, a inspirowana jest słynnym konkursem World Press Photo. Początkowo miała charakter przeglądu i odbywała się w Teatrze Małym. W pierwszych latach brali w niej udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami, a udział mogą brać wszyscy fotografujący. Co roku organizatorzy zapraszają też ciekawych gości specjalnych. W poprzednich edycjach byli to m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz Mariusz Forecki, Arkadiusz Ławrywianiec, Arkadiusz Gola i Bartek Barczyk.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tychypressphoto.pl.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4