Oto zwycięzcy Tychy Press Photo 2019. Zobacz nagrodzone prace

0
Redakcja Fotopolis
11 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Niedawno informowaliśmy Was o rundzie finałowej, teraz znamy już zwycięzców. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu Tychy Press Photo.

Do tegorocznej edycji organizowanego już od 19 lat konkursu Tychy Press Photo nadesłano łącznie 441 zdjęć. Do wystawy pokonkursowej, na której zobaczymy prace wszystkich 25 finalistów jury w składzie Beata Mendrek (ZPAF Okręg Śląski), Rafał Klimkiewicz (szef agencji Edytor.net) i Dominik Gajda (pomysłodawca i współorganizator TPP) zakwalifikowało 88 z nich. Podczas sobotniej gali finałowej poznaliśmy też nazwiska głównych zwycięzców konkursu.

W kategorii Najlepszy fotoreportaż jury przyznało 2 wyróżnienia: Agnieszka Łukaszewska-Wilczek - „21 powodów szczęścia” (reportaż z imprezy urodzinowej osoby z zespołem Downa) i Dariusz Kuźma - „Pół roku po tragedii” (reportaż ze zniszczonej przez huragan karaibskiej wyspy). Na podium stanął natomiast Grzegorz Krzysztofik, którego czarno biały cykl zdjęć “Trzeci dzwonek”, przedstawiający kulisy występu lwowskiego baletu w Tychach, najbardziej przypadł do gustu oceniającym.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Oprócz tego, przyznano także nagrody w kategoriach “Najlepsze zdjęcie” oraz “Najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach”. W obu wypadkach nagrodzone zostało to samo zdjęcie “Wesołych Świąt”, autorstwa Tomasza Ziobro.

Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości od 300 do 800 zł, ufundowane przez Teatr Mały w Tychach.

Laureaci konkursu TPP 2019: Dariusz Kuźma, Grzegorz Krzysztofik, Agnieszka Łukaszewska-Wilczek i Tomasz Ziobro. Fot. Dominik Gajda/TPP

Wystawa pokonkursowa

Zdjęcia zwycięzców i finalistów będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu Pasażu Kultury Andromeda, przy ul. Batorego 28 w Tychach. Ekspozycja potrwa do 9 kwietnia. W tym samym miejscu prezentowana jest także wystawa “Biało-Czerwona”, autorstwa Marka Lapisa, który był w tym roku gościem specjalnym konkursu.

Tychy Press Photo

Gala finałowa Tychy Press Photo 2019, Fot. Dominik Gajda

Tyska impreza odbywa się od 19 lat, a inspirowana jest słynnym konkursem World Press Photo. Początkowo miała charakter przeglądu i odbywała się w Teatrze Małym. W pierwszych latach brali w niej udział wyłącznie fotoreporterzy związani z mediami. Od 2004 roku organizowany jest konkurs z nagrodami, a udział mogą brać wszyscy fotografujący. Co roku organizatorzy zapraszają też ciekawych gości specjalnych. W poprzednich edycjach byli to m.in. Chris Niedenthal i Andrzej Grygiel (laureaci World Press Photo) oraz Mariusz Forecki, Arkadiusz Ławrywianiec, Arkadiusz Gola i Bartek Barczyk.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem tychypressphoto.pl.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
9
1
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
0
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły