Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Prestiżowy magazyn Rangefinder po raz kolejny opublikował listę „30 Rising Stars of Wedding Photography“. Wśród wyłonionych młodych talentów fotografii ślubnej znalazł się także Polak, Rafał Bojar.

Autor: Michał Chrzanowski

21 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotografia ślubna rządzi się własnymi prawami. Należy wykonywać perfekcyjne zdjęcia w trudnych warunkach i przy niewielkiej ilości czasu. Tworzone fotografie powinny być dalekie od sztampy, a jednocześnie powinny ukazywać kluczowe momenty tego najważniejszego dla pary młodej dnia. Poza tym odszukać należy także „złoty środek“ między oczekiwaniami klienta i własnym niepowtarzalnym stylem.

Z pewnością tego wszystkiego nie brakuje fotografom wybranym przez prestiżowy magazyn Rangefinder. Pismo już od pięciu lat publikuje listę 30 Rising Stars of Wedding Photography. Aby się na niej znaleźć trzeba wykazać się nie lada talentem i doświadczeniem - zwłaszcza, że jurorzy wyłaniają finalistów spośród setek tysięcy zgłoszeń. W tym roku mamy powody do radości, ponieważ w gronie laureatów znalazł się nasz rodak, Rafał Bojar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

To dla mnie wielki zaszczyt  być na liście 30 fotografów, którzy inspirują i pokazują, że można żyć z pasją i miłością do tego, co robisz - pisze na swoim facebookowym profilu Rafał Bojar. Nie mam pojęcia, co przyniesie następny rok. Ale jedno jest pewne: wygrałem swoje życie. W ciągu dwóch lat osiągnąłem więcej niż przez poprzednie 30. Miałem niesamowitą metamorfozę - jak gąsienica zamieniłem się w motyla. Mam tu na myśli sferę duchową i emocjonalną. Zrozumiałem jedną prostą rzecz - w przeszłości pomijałem, to co było po prostu w zasięgu ręki. Zdałem sobie sprawę, że aby tworzyć piękne rzeczy trzeba kochać ludzi za ich wady i zalety, a także szukać w nich inspiracji. Gdyby nie osoby, które pozwoliły mi wejść do swojej „bańki mydlanej“, do swojego zaczarowanego świata, nie byłoby mnie tu dziś - dodaje Bojar.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów 30 Rising Stars of Wedding Photography, to zapraszamy do odwiedzenia strony rangefinder.shootproof.com, na której znajdziecie prawie tysiąc niepowtarzalnych fotografii ślubnych z najwyższej półki. Po więcej zdjęć Rafała Bojara odsyłamy na www.rafalbojar.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Po paru latach podróży, podczas których przemierzył tysiące kilometrów i sfotografował około 500 prowincjonalnych miejscowości, Marcin Urbanowicz kończy swoją prace nad książką fotograficzną...
23
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Efemeryczność fotografii ulicznej - malarski street Brada Jonesa
Jego zdjęcia porównywane są do malarstwa. Gra światłocieniem i planami, wypatrując surrealizmu w codziennych scenach ulicznych. Brad Jones od dwunastu lat mieszka...
11
Łukasz Spychała fotografem roku w konkursie Fine Art Photography Awards 2024
Łukasz Spychała fotografem roku w konkursie Fine Art Photography Awards 2024
Za nami kolejna edycja nakierowanego na fotografię artystyczną konkursu Fine Art Photography Awards. Kolejny raz jedną z głównych nagród zdobył Polak - Łukasz Spychała został wybranym...
70
Powiązane artykuły