Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Prestiżowy magazyn Rangefinder po raz kolejny opublikował listę „30 Rising Stars of Wedding Photography“. Wśród wyłonionych młodych talentów fotografii ślubnej znalazł się także Polak, Rafał Bojar.

Fotografia ślubna rządzi się własnymi prawami. Należy wykonywać perfekcyjne zdjęcia w trudnych warunkach i przy niewielkiej ilości czasu. Tworzone fotografie powinny być dalekie od sztampy, a jednocześnie powinny ukazywać kluczowe momenty tego najważniejszego dla pary młodej dnia. Poza tym odszukać należy także „złoty środek“ między oczekiwaniami klienta i własnym niepowtarzalnym stylem.

Z pewnością tego wszystkiego nie brakuje fotografom wybranym przez prestiżowy magazyn Rangefinder. Pismo już od pięciu lat publikuje listę 30 Rising Stars of Wedding Photography. Aby się na niej znaleźć trzeba wykazać się nie lada talentem i doświadczeniem - zwłaszcza, że jurorzy wyłaniają finalistów spośród setek tysięcy zgłoszeń. W tym roku mamy powody do radości, ponieważ w gronie laureatów znalazł się nasz rodak, Rafał Bojar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

To dla mnie wielki zaszczyt  być na liście 30 fotografów, którzy inspirują i pokazują, że można żyć z pasją i miłością do tego, co robisz - pisze na swoim facebookowym profilu Rafał Bojar. Nie mam pojęcia, co przyniesie następny rok. Ale jedno jest pewne: wygrałem swoje życie. W ciągu dwóch lat osiągnąłem więcej niż przez poprzednie 30. Miałem niesamowitą metamorfozę - jak gąsienica zamieniłem się w motyla. Mam tu na myśli sferę duchową i emocjonalną. Zrozumiałem jedną prostą rzecz - w przeszłości pomijałem, to co było po prostu w zasięgu ręki. Zdałem sobie sprawę, że aby tworzyć piękne rzeczy trzeba kochać ludzi za ich wady i zalety, a także szukać w nich inspiracji. Gdyby nie osoby, które pozwoliły mi wejść do swojej „bańki mydlanej“, do swojego zaczarowanego świata, nie byłoby mnie tu dziś - dodaje Bojar.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów 30 Rising Stars of Wedding Photography, to zapraszamy do odwiedzenia strony rangefinder.shootproof.com, na której znajdziecie prawie tysiąc niepowtarzalnych fotografii ślubnych z najwyższej półki. Po więcej zdjęć Rafała Bojara odsyłamy na www.rafalbojar.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
L-Mount - Leica, Sigma i Panasonic zawiązują kooperatywę w celu rozwoju pełnoklatkowego systemu
25 Wrz 2018
#Photokina2018 O współpracy Leiki i Panasonika wiemy już od dawna. Teraz do tego grona dołącza Sigma, by rozwijać zaprezentowane w 2014 roku, pełnoklatkowe mocowanie L. Jeśli plotki okażą się prawdą, to na nim bazować będzie nowy, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Panasonic.
1
BenQ PD2700U - niedrogi 27-calowy monitor 4K HDR ze 100-procentowym pokryciem sRGB
25 Wrz 2018
#Photokina 2018 BenQ zaprezentował nowy monitor, który spełnić ma oczekiwania grafików, projektantów i fotografów. Otrzymujemy m.in. ekran 4K HDR, 100-procentowe pokrycie gamutów sRGB i Rec. 709 i specjalny tryb Darkroom, który dostosowuje jasność i kontrast tak, by ułatwić prace przy precyzyjnej obróbce zdjęć.
0
Ricoh GR III - nowa matryca, stabilizacja, szybki AF i dotykowy ekran. Premiera w 2019 roku
25 Wrz 2018
#Photokina 2018 Ricoh zapowiedział dziś długo oczekiwaną aktualizację dla kultowej w niektórych kręgach serii GR. Trzecia generacja kompaktu APS-C wyposażona została m.in. w 24-milionową matrycę z systemem stabilizacji i pikselami detekcji fazy.
0
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0