Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Prestiżowy magazyn Rangefinder po raz kolejny opublikował listę „30 Rising Stars of Wedding Photography“. Wśród wyłonionych młodych talentów fotografii ślubnej znalazł się także Polak, Rafał Bojar.

Fotografia ślubna rządzi się własnymi prawami. Należy wykonywać perfekcyjne zdjęcia w trudnych warunkach i przy niewielkiej ilości czasu. Tworzone fotografie powinny być dalekie od sztampy, a jednocześnie powinny ukazywać kluczowe momenty tego najważniejszego dla pary młodej dnia. Poza tym odszukać należy także „złoty środek“ między oczekiwaniami klienta i własnym niepowtarzalnym stylem.

Z pewnością tego wszystkiego nie brakuje fotografom wybranym przez prestiżowy magazyn Rangefinder. Pismo już od pięciu lat publikuje listę 30 Rising Stars of Wedding Photography. Aby się na niej znaleźć trzeba wykazać się nie lada talentem i doświadczeniem - zwłaszcza, że jurorzy wyłaniają finalistów spośród setek tysięcy zgłoszeń. W tym roku mamy powody do radości, ponieważ w gronie laureatów znalazł się nasz rodak, Rafał Bojar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

To dla mnie wielki zaszczyt  być na liście 30 fotografów, którzy inspirują i pokazują, że można żyć z pasją i miłością do tego, co robisz - pisze na swoim facebookowym profilu Rafał Bojar. Nie mam pojęcia, co przyniesie następny rok. Ale jedno jest pewne: wygrałem swoje życie. W ciągu dwóch lat osiągnąłem więcej niż przez poprzednie 30. Miałem niesamowitą metamorfozę - jak gąsienica zamieniłem się w motyla. Mam tu na myśli sferę duchową i emocjonalną. Zrozumiałem jedną prostą rzecz - w przeszłości pomijałem, to co było po prostu w zasięgu ręki. Zdałem sobie sprawę, że aby tworzyć piękne rzeczy trzeba kochać ludzi za ich wady i zalety, a także szukać w nich inspiracji. Gdyby nie osoby, które pozwoliły mi wejść do swojej „bańki mydlanej“, do swojego zaczarowanego świata, nie byłoby mnie tu dziś - dodaje Bojar.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów 30 Rising Stars of Wedding Photography, to zapraszamy do odwiedzenia strony rangefinder.shootproof.com, na której znajdziecie prawie tysiąc niepowtarzalnych fotografii ślubnych z najwyższej półki. Po więcej zdjęć Rafała Bojara odsyłamy na www.rafalbojar.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej z Arcadiusem Mauritzem
20 Lip 2018
Firma Quadralite, przy współpracy ze sklepem Foto-tip.pl, zapraszają na bezpłatne warsztaty fotografii sensualnej, które poprowadzi polski fotograf portretowy, Arcadius Mauritz.
0
Zostań bohaterem zdjęć Maćka Nabradlika
20 Lip 2018
Rozpoczął się nabór do trzeciej sesji w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 2“. Tym razem możesz stanąć przed obiektywem Maćka Nabradlika. Zgłoszenia są przyjmowane do 4 sierpnia.
0
Fujifilm Fujinon XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR - ultraszerokokątny zoom dla wymagających
20 Lip 2018
Ekwiwalent ogniskowych 12-24 mm i stała przysłona f/2.8, uszczelniona magnezowa konstrukcja i układ optyczny zapewniający nieprzeciętną jakość obrazu - to najważniejsze cechy zaprezentowanego dziś Fujinona XF 8-16 mm f/2.8 R LM WR
0
Fujifilm Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - pierwsze profesjonalne super-telefoto w systemie Fujifilm X
20 Lip 2018
Fotografowie sportu i dzikiej przyrody mogą mieć spore powody do radości. Fujifilm właśnie zaprezentowało Fujinon XF 200 mm f/2 R LM OIS WR - profesjonalne super-telefoto, które wraz z dedykowanym konwerterem da nam ekwiwalent ogniskowej 427 mm.
1