Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Prestiżowy magazyn Rangefinder po raz kolejny opublikował listę „30 Rising Stars of Wedding Photography“. Wśród wyłonionych młodych talentów fotografii ślubnej znalazł się także Polak, Rafał Bojar.

Fotografia ślubna rządzi się własnymi prawami. Należy wykonywać perfekcyjne zdjęcia w trudnych warunkach i przy niewielkiej ilości czasu. Tworzone fotografie powinny być dalekie od sztampy, a jednocześnie powinny ukazywać kluczowe momenty tego najważniejszego dla pary młodej dnia. Poza tym odszukać należy także „złoty środek“ między oczekiwaniami klienta i własnym niepowtarzalnym stylem.

Z pewnością tego wszystkiego nie brakuje fotografom wybranym przez prestiżowy magazyn Rangefinder. Pismo już od pięciu lat publikuje listę 30 Rising Stars of Wedding Photography. Aby się na niej znaleźć trzeba wykazać się nie lada talentem i doświadczeniem - zwłaszcza, że jurorzy wyłaniają finalistów spośród setek tysięcy zgłoszeń. W tym roku mamy powody do radości, ponieważ w gronie laureatów znalazł się nasz rodak, Rafał Bojar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

To dla mnie wielki zaszczyt  być na liście 30 fotografów, którzy inspirują i pokazują, że można żyć z pasją i miłością do tego, co robisz - pisze na swoim facebookowym profilu Rafał Bojar. Nie mam pojęcia, co przyniesie następny rok. Ale jedno jest pewne: wygrałem swoje życie. W ciągu dwóch lat osiągnąłem więcej niż przez poprzednie 30. Miałem niesamowitą metamorfozę - jak gąsienica zamieniłem się w motyla. Mam tu na myśli sferę duchową i emocjonalną. Zrozumiałem jedną prostą rzecz - w przeszłości pomijałem, to co było po prostu w zasięgu ręki. Zdałem sobie sprawę, że aby tworzyć piękne rzeczy trzeba kochać ludzi za ich wady i zalety, a także szukać w nich inspiracji. Gdyby nie osoby, które pozwoliły mi wejść do swojej „bańki mydlanej“, do swojego zaczarowanego świata, nie byłoby mnie tu dziś - dodaje Bojar.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów 30 Rising Stars of Wedding Photography, to zapraszamy do odwiedzenia strony rangefinder.shootproof.com, na której znajdziecie prawie tysiąc niepowtarzalnych fotografii ślubnych z najwyższej półki. Po więcej zdjęć Rafała Bojara odsyłamy na www.rafalbojar.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
860 zł rabatu na obiektywy XF przy zakupie aparatu Fujifilm X-T3
21 Mar 2019
Od dzisiaj do końca marca macie okazję nabyć najnowsze body Fujifilm w zestawie z obiektywem w promocyjnej cenie. Co ważne upusty łączą się z trwającą właśnie akcją cashback. Łącznie więc zyskamy nawet do 3440 zł.
0
Odkryj piękno ukraińskich Bieszczad na niezapomnianych warsztatach Tokiny
21 Mar 2019
Tokina oraz fotowarsztaty.com zapraszają w weekend 26-28 kwietnia na niepowtarzalny plener fotograficzny na Ukrainie, na którym głównym tematem będzie piękno ukraińskich cerkwi bieszczadzkiego pogranicza.
0
Przenieś się w czasie i odkryj nieznaną Warszawę na zdjęciach Tadeusza Rolke
21 Mar 2019
„Tadeusz Rolke. Fotografie warszawskie” to ponad 150 zdjęć stolicy z lat 50. i 60. Na wystawie zobaczycie obrazy zniszczonego po wojnie i odbudowującego się miasta, ale i reportaże z życia mieszkańców, fascynującą modę tamtego okresu czy portrety ludzi kultury i sztuki. Wernisaż już dziś, 21 marca w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
0
Najlepsze efekty do Photoshopa taniej o 94%
20 Mar 2019
W fotografii nie chodzi wyłącznie o jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości - przede wszystkim chcemy, by wywoływała wśród widzów emocje. W osiągnięciu tego celu i stworzeniu niepowtarzalnych, wybijających się na tle innych obrazów mogą nam znacznie pomóc paczki z efektami do programów graficznych.
0