Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Zobacz, kto będzie kształtować przyszłość fotografii ślubnej

Prestiżowy magazyn Rangefinder po raz kolejny opublikował listę „30 Rising Stars of Wedding Photography“. Wśród wyłonionych młodych talentów fotografii ślubnej znalazł się także Polak, Rafał Bojar.

Fotografia ślubna rządzi się własnymi prawami. Należy wykonywać perfekcyjne zdjęcia w trudnych warunkach i przy niewielkiej ilości czasu. Tworzone fotografie powinny być dalekie od sztampy, a jednocześnie powinny ukazywać kluczowe momenty tego najważniejszego dla pary młodej dnia. Poza tym odszukać należy także „złoty środek“ między oczekiwaniami klienta i własnym niepowtarzalnym stylem.

Z pewnością tego wszystkiego nie brakuje fotografom wybranym przez prestiżowy magazyn Rangefinder. Pismo już od pięciu lat publikuje listę 30 Rising Stars of Wedding Photography. Aby się na niej znaleźć trzeba wykazać się nie lada talentem i doświadczeniem - zwłaszcza, że jurorzy wyłaniają finalistów spośród setek tysięcy zgłoszeń. W tym roku mamy powody do radości, ponieważ w gronie laureatów znalazł się nasz rodak, Rafał Bojar.

Zobacz wszystkie zdjęcia (30)

To dla mnie wielki zaszczyt  być na liście 30 fotografów, którzy inspirują i pokazują, że można żyć z pasją i miłością do tego, co robisz - pisze na swoim facebookowym profilu Rafał Bojar. Nie mam pojęcia, co przyniesie następny rok. Ale jedno jest pewne: wygrałem swoje życie. W ciągu dwóch lat osiągnąłem więcej niż przez poprzednie 30. Miałem niesamowitą metamorfozę - jak gąsienica zamieniłem się w motyla. Mam tu na myśli sferę duchową i emocjonalną. Zrozumiałem jedną prostą rzecz - w przeszłości pomijałem, to co było po prostu w zasięgu ręki. Zdałem sobie sprawę, że aby tworzyć piękne rzeczy trzeba kochać ludzi za ich wady i zalety, a także szukać w nich inspiracji. Gdyby nie osoby, które pozwoliły mi wejść do swojej „bańki mydlanej“, do swojego zaczarowanego świata, nie byłoby mnie tu dziś - dodaje Bojar.

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć laureatów 30 Rising Stars of Wedding Photography, to zapraszamy do odwiedzenia strony rangefinder.shootproof.com, na której znajdziecie prawie tysiąc niepowtarzalnych fotografii ślubnych z najwyższej półki. Po więcej zdjęć Rafała Bojara odsyłamy na www.rafalbojar.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
E-oko.pl - sklep fotograficzny inny niż wszystkie
13 Gru 2018
Sprzęt fotograficzny to ogromny wydatek. Przed zakupem warto więc zasięgnąć rady i dobrze przemyśleć swoją decyzję. Tylko czy w zwykłym sklepie jest na to miejsce i czas? Jeśli fotografia to dla Was coś więcej, zajrzyjcie na Puławską, gdzie pasjonaci ze sklepu E-Oko przywitają was kawą i profesjonalnym doradztwem.
0
Seria zinów o Polsce wydawnictwa PIX.HOUSE już dostępna w sprzedaży
13 Gru 2018
„Fragmenty” Macieja Jeziorka, „Odwrót” Tomasza Liboski i „North America” Krzyśka Orłowskiego to seria trzech fotograficznych zinów i trzy odmienne spojrzenia.
0
To nie koniec Meyer Optik Görlitz. Firma trafia pod nowe skrzydła
13 Gru 2018
W październiku informowaliśmy Was o problemach finansowych firmy Net SE, która stała za Meyer Optik Görlitz. Teraz jednak jest szansa, że jeszcze zobaczymy obiektywy z logiem tego producenta. Bowiem pomocną dłoń wyciągnęło OPC Optics, które zakupiło prawa do wszelkich znaków handlowych.
0
Spotkanie z Batroszem Janiczkiem w ramach WroFoto to okazja, by przenieść się w czasie i przestrzeni
13 Gru 2018
Kolejnym gościem spotkań WroFoto będzie Bartosz Janiczek - fotograf dokumentujący rekonstrukcje historyczne. Już w najbliższy wtorek będzie można „wsiąść w wehikuł czasu i przenieść się w czasie i przestrzeni do okresu wczesnego średniowiecza“. Start o 18:00.
0