Kalendarz Lavazza 2015

Zobaczcie zdjęcie z najnowszego kalendarza Lavazza na 2015 rok. Ich autorem jest Steve McCurry. Cykl “Obrońcy Ziemi” poświęcony jest mieszakńcom Afryki, którzy bronią swojej ziemi z pasją i zaangażowaniem.

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Październik 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Tegoroczny kalendarz Lavazza poświęcony jest Afryce. Autorem zdjęć do tego prestiżowego wydawnictwa jest Steve McCurry. Jego zdjęcia dotyczą przywiązania mieszkańców Afryki, do miejsca, w którym przyszło im żyć. Bohaterowie znanego fotoreportera stają w obronie ziemi rodzinnej.

Tegoroczna edycja prestiżowego wydawnictwa powstała we współpracy ze “Slow Food”. Razem z Lavazzą stają oni w obronie tradycji. Bohaterowie zdjęć stają się symbolami nadziei dla lokalnych społeczności. Kalendarz Lavazza na 2015 rok to już 23. edycja tego wydawnictwa.

12 zdjęć, które znalazły się w kalendarzu można było po raz pierwszy zobaczyć w Turynie w dniach 23-27 października. Po raz pierwszy limitowana edycja wydawnictwa dostępna jest w sprzedaży. Dochód ma być przeznaczony na projekt “10,000 food gardens in Africa”. W ramach tego projektu “Slow Food” planuje stworzyć 10 000 miejsc z uprawami w afrykańskich szkołach do końca 2016 roku.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Dzika natura z przymrużeniem oka - Polak wśród zwycięzców Comedy Wildlife Photography Awards 2023
Za nami kolejna edycja „komediowego” konkursu fotograficznego, poświęconego dzikiej naturze. Wśród głównych zwycięzców Comedy Wildlife Photography Award znalazł się Polak Jacek...
20
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Skutki i przyczyny wiejskiej migracji - Adra Pallon o projekcie Demothanasia
Adra Pallon to dokumentalista, który wykorzystując fotografię i multimedia pochyla się nad problemami społecznymi w bliskim mu regionie, Galicji. 
16
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
100 najważniejszych zdjęć roku według Time
Jak co roku, magazyn Time wybrał selekcję 100 najważniejszych zdjęć prasowych, podsumowujących wydarzenia ostatnich miesięcy. Zobaczcie najlepsze zdjęcia reportażowe roku 2023.
21
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)