Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kalendarz Lavazza 2015

Zobaczcie zdjęcie z najnowszego kalendarza Lavazza na 2015 rok. Ich autorem jest Steve McCurry. Cykl “Obrońcy Ziemi” poświęcony jest mieszakńcom Afryki, którzy bronią swojej ziemi z pasją i zaangażowaniem.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Październik 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Tegoroczny kalendarz Lavazza poświęcony jest Afryce. Autorem zdjęć do tego prestiżowego wydawnictwa jest Steve McCurry. Jego zdjęcia dotyczą przywiązania mieszkańców Afryki, do miejsca, w którym przyszło im żyć. Bohaterowie znanego fotoreportera stają w obronie ziemi rodzinnej.

Tegoroczna edycja prestiżowego wydawnictwa powstała we współpracy ze “Slow Food”. Razem z Lavazzą stają oni w obronie tradycji. Bohaterowie zdjęć stają się symbolami nadziei dla lokalnych społeczności. Kalendarz Lavazza na 2015 rok to już 23. edycja tego wydawnictwa.

12 zdjęć, które znalazły się w kalendarzu można było po raz pierwszy zobaczyć w Turynie w dniach 23-27 października. Po raz pierwszy limitowana edycja wydawnictwa dostępna jest w sprzedaży. Dochód ma być przeznaczony na projekt “10,000 food gardens in Africa”. W ramach tego projektu “Slow Food” planuje stworzyć 10 000 miejsc z uprawami w afrykańskich szkołach do końca 2016 roku.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
„Cicha mantra" - fotograficzna opowieść Jakuba Śliwy o Małym Tybecie
„Cicha mantra" - fotograficzna opowieść Jakuba Śliwy o Małym Tybecie
Niegdyś jeden z najbardziej odosobnionych ośrodków buddyzmu tybetańskiego, dziś jest sezonową atrakcją turystyczną. O regionie Ladakhu opowiada Jakub Śliwa w książce „Cicha mantra"
5
0
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
114
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
627
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)