Fotograficzna Publikacja Roku 2014

Wystartowała kolejna edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Jury konkursu nagrodzi książki, w których centralne miejsce zajmuje fotografia, prezentujące odważne koncepcje, wyróżniające się doskonałymi zdjęciami, przemyślanym projektem graficznym i doskonałą realizacją w druku. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 30 kwietnia 2014 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.
0
Marcin Grabowiecki
24 Luty 2014
Artykuł na: 4-5 minut


Zapraszamy do udziału w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2014. Organizatorami konkursu są Fotofestiwal Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff oraz Miejsce Fotografii. Do 30 kwietnia 2014 można przesyłać książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce - albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny. Nagrodzone będą te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią:
  • Andrzej Kramarz - fotograf, wykładowca, kurator i edytor książek fotograficznychAdam Mazur - historyk sztuki, krytyk, niezależny kurator
  • Magdalena Heliasz - projektantka, kuratorka, twórczyni rocznika Print Control
  • Edgar Bąk - projektant graficzny
  • Paweł Rubkiewicz - współtwórca księgarni artystycznej Bookoff
  • Joanna Kinowska - kuratorka związana z Leica Gallery, twórczyni magazynu Miejsce Fotografii
  • Marta Szymańska - dyrektor programowa Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

W konkursie przyznana zostanie Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego i nagroda specjalna dla publikacji self-publishing. Oprócz nagrodzonych książek i albumów jury wyłoni także co najmniej 10 pozycji, które zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi od 5 do 15 czerwca 2014 r.

Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego
- tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2014,
- voucher o wartości 3000 zł na wybrane produkty firmy Empresse,
- wystawa podczas Fotofestiwalu 2014 (5-15 czerwca 2014),
- promocja w ramach Fotofestiwalu 2014.

Nagroda specjalna dla publikacji self-publishing
- voucher o wartości 2000 zł na wybrane produkty firmy Empresse,
- wystawa podczas Fotofestiwalu 2014 (5-15 czerwca 2014),
- promocja w ramach Fotofestiwalu 2014.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz biografie członków jury konkursu znajdziecie na stronie: www.fotopublikacja.pl


1. Do konkursu kwalifikują się publikacje wydane w okresie 1.01.2013-31.12.2013 r. w Polsce. Może je zgłosić zarówno autor, jak i wydawnictwo.

2. Publikacje należy zgłaszać do 30.04.2014 r.

3. Kompletne zgłoszenie należy dostarczyć:

a) pocztą na adres:
APM Sales and Services sp. z o.o.
(Księgarnia Bookoff)
ul. Chmielna 73c/168
00-801 Warszawa
(uprzejmie prosimy o nadanie przesyłki listem poleconym lub kurierem oraz przesłanie mailem informacji o numerze paczki w celu zapewnienia bezproblemowego dotarcia przesyłki na miejsce)

LUB

b) osobiście na adres:
Księgarnia Bookoff
ul. Ogrodowa 7
00-893 Warszawa
(w godzinach pracy księgarni: poniedziałek-piątek: 11-19; sobota: 12-16)

4. Kompletne zgłoszenie powinno zawierać:
- wypełniony formularz zgłoszeniowy,
- dwa egzemplarze publikacji.

5. Zgłaszana publikacja powinna zostać zapakowana w sposób uniemożliwiający uszkodzenie prac podczas transportu. Opakowanie powinno zostać opatrzone napisem "FOTOGRAFICZNA PUBLIKACJA ROKU 2014".

6. Dodatkowo formularz powinien zostać przesłany drogą mailową na adres: info@fotopublikacja.pl


Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem konkursu był Krzysiek Makowski - księgarz i wydawca, z nieistniejącej już Księgarni F5. Zdążył zorganizować zaledwie dwie edycje przed śmiercią - w 2009 i 2010 roku. Od 2013 konkurs organizują wspólnie: Fotofestiwal Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff i Miejsce Fotografii. Chcemy, aby konkurs pobudzał twórców do działania i ambitnych poszukiwań. Żeby w jego efekcie wydawcy i autorzy odważnie i twórczo podchodzili do medium, jakim jest książka. W roku 2013 nagrody zdobyły: "Miejsce Odległe" kolektywu Sputnik (wyd. Centrum Nauki Kopernik) oraz "Brutal" Michała Łuczaka - obie zaprojektowane przez Anię Nałęcką. Wystawę nagrodzonych i wyróżnionych książek można było zobaczyć podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi (czerwiec 2013), TIFF Festiwalu we Wrocławiu (listopad 2013) oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej podczas Print Control Week (październik 2013).

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Znamy wyniki Red Bull Illume 2019 - oto najlepsze zdjęcia sportów ekstremalnych ostatnich lat
Znamy wyniki Red Bull Illume 2019 - oto najlepsze zdjęcia sportów ekstremalnych ostatnich lat
Podczas wczorajszej gali finałowej poznaliśmy zwycięzców największego konkursu fotografii przygodowej i sportowej na świecie - Red Bull Illume. Finałowa galeria to...
9
0
Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Nature Photographer of the Year 2019. Polak wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Nature Photographer of the Year 2019. Polak wśród wyróżnionych
Za nami kolejna, czwarta już edycja konkursu Nature Photographer of the Year 2019. Zobaczcie prace, które podbiły serca jurorów. Szczególne gratulacje dla Krzysztofa...
81
0
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Piotrek Deska w półfinale Red Bull Illume 2019
Największy konkursu fotografii sportów ekstremalnych powoli dobiega końca. Miło nam poinformować, że o główną nagrodę walczy Polak, Piotrek Deska, którego zdjęcie...
25
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)