Konkurs Ekologia w Obiektywie 2011

Ruszyła właśnie 11. edycja konkursu "Ekologia w Obiektywie" organizowanego przez firmę Bayer we współpracy z UNEP. Tegorocznym tematem jest "Życie w lasach", bowiem rok 2011 został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Lasów. Na zwycięzcę czeka warte 5 000 zł Grand Prix. Prace można zgłaszać do 8 maja 2011.
W związku z Międzynarodowym Rokiem Lasów organizatorzy konkursu "Ekologia w Obiektywie" zdecydowali się związać z nim temat tegorocznej edycji, którym jest "Życie w lasach".

Do zmagań konkursowych mogą stanąć wszyscy miłośnicy fotografii - profesjonaliści i amatorzy. Jak co roku technika zdjęcia jest dowolna - można przesyłać fotografie wykonane cyfrowymi aparatami kompaktowymi, lustrzankami, telefonami komórkowymi, a także zdjęcia przetworzone cyfrowo i - uwaga nowość - w technice 3D i makro! Zasada jest jedna - wszystko musi się odbywać w sposób przyjazny środowisku naturalnemu, czyli być przesłane poprzez e-mail eliminując zbędne wykorzystanie papieru.

Zdjęcia należy zgłaszać na konkurs za pomocą strony www.ekologiawobiektywie.pl. Można na niej znaleźć wiele użytecznych informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz wskazówek, jak żyć w poszanowaniu środowiska naturalnego. Każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł też komentować zdjęcia i je oceniać. Co tydzień przez cały czas trwania konkursu, dzięki głosowaniu internautów - będzie przyznawana nagroda dla zdjęcia tygodnia.

Konkurs "Ekologia w Obiektywie" skierowany jest do młodzieży w wieku 12-17 lat oraz do dorosłych profesjonalistów i amatorów. Organizatorzy czekają na zdjęcia wykonywane aparatem fotograficznym, z telefonu komórkowego, przetworzone cyfrowo albo - co jest nowością - wykonane w technologii 3D bądź makro. Wszystkie prace powinny zostać przesłane przez uczestników w terminie od 7 marca do 8 maja 2011. Uczestnicy dorośli mogą przesłać 8 zdjęć, osoby niepełnoletnie - 6.

Pełnoletni zwycięzcy Nagrody Głównej w każdej z pięciu kategorii technicznych (zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym, zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, zdjęcia przetworzone cyfrowo, zdjęcia 3D, makro) otrzymają 2 000 zł każdy. Zwycięzcy równorzędnych Nagród Głównych, w kategorii uczestników niepełnoletnich, zostaną wyróżnieni warsztatami fotograficznymi o wartości 2 500 zł zorganizowanymi przez magazyn Digital Foto Video. Dodatkowo przyznane zostanie - niezależnie od wieku i kategorii technicznej - Grand Prix, które wyniesie 5 000 zł. Do wszystkich nagród zostanie dołączona kwartalna prenumerata magazynu Digital Foto Video.

Dla najaktywniejszych internautów, którzy będą komentować, oceniać i brać udział w aktywnościach na stronie też przewidziano nagrody. Będą to branżowe publikacje wydawnictwa Galaktyka oraz prenumeraty magazynu Digital Foto Video.

Szczegóły na stronie: www.ekologiawobiektywie.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
W ramach specjalnej usługi Canon przełączy pokrętło funkcyjne obiektywów RF na tryb bezstopniowy. Za 300 złotych
24 Maj 2019
Nowe obiektywy Canona są fantastyczne, ale też koszmarnie drogie. Producent znalazł sposób, jak zarobić na nich jeszcze więcej.
0
Pokaż swój projekt fotograficzny na TIFF Festival. Nabór do sekcji TIFF Open jeszcze tylko do 3 czerwca
24 Maj 2019
Realizujesz bądź zrealizowałeś ciekawy projekt fotograficzny? Zaprezentuj go szerokiej publiczności na wrocławskim TiFF Festival. Dowiedz się jak aplikować.
0
Samsung pracuje nad 5x zoomem optycznym w smartfonie
24 Maj 2019
Już niebawem najnowsze generacje smartfonów Samsunga mają korzystać z teleobiektywu o 5x optycznym przybliżeniu obrazu. Firma rozpoczęła właśnie masową produkcję nowych modułów.
0
Wszyscy Jesteśmy Fotografami - już jutro start krakowskiej odsłony popularnego cyklu
24 Maj 2019
Już po raz trzeci rok z rzędu w trakcie Miesiąca Fotografii odbędzie się krakowska odsłona cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Zaplanowano trzy spotkania ze znakomitymi gośćmi, którymi będą: Todd Hido, Marta Zgierska i Iwo Zmyślony. Start już jutro o 18:00 w Krakowie.
0