Konkurs Ekologia w Obiektywie 2011

Ruszyła właśnie 11. edycja konkursu "Ekologia w Obiektywie" organizowanego przez firmę Bayer we współpracy z UNEP. Tegorocznym tematem jest "Życie w lasach", bowiem rok 2011 został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Lasów. Na zwycięzcę czeka warte 5 000 zł Grand Prix. Prace można zgłaszać do 8 maja 2011.
0
Marcin Grabowiecki
9 Marzec 2011
Artykuł na: 4-5 minut
W związku z Międzynarodowym Rokiem Lasów organizatorzy konkursu "Ekologia w Obiektywie" zdecydowali się związać z nim temat tegorocznej edycji, którym jest "Życie w lasach".

Do zmagań konkursowych mogą stanąć wszyscy miłośnicy fotografii - profesjonaliści i amatorzy. Jak co roku technika zdjęcia jest dowolna - można przesyłać fotografie wykonane cyfrowymi aparatami kompaktowymi, lustrzankami, telefonami komórkowymi, a także zdjęcia przetworzone cyfrowo i - uwaga nowość - w technice 3D i makro! Zasada jest jedna - wszystko musi się odbywać w sposób przyjazny środowisku naturalnemu, czyli być przesłane poprzez e-mail eliminując zbędne wykorzystanie papieru.

Zdjęcia należy zgłaszać na konkurs za pomocą strony www.ekologiawobiektywie.pl. Można na niej znaleźć wiele użytecznych informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju oraz wskazówek, jak żyć w poszanowaniu środowiska naturalnego. Każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł też komentować zdjęcia i je oceniać. Co tydzień przez cały czas trwania konkursu, dzięki głosowaniu internautów - będzie przyznawana nagroda dla zdjęcia tygodnia.

Konkurs "Ekologia w Obiektywie" skierowany jest do młodzieży w wieku 12-17 lat oraz do dorosłych profesjonalistów i amatorów. Organizatorzy czekają na zdjęcia wykonywane aparatem fotograficznym, z telefonu komórkowego, przetworzone cyfrowo albo - co jest nowością - wykonane w technologii 3D bądź makro. Wszystkie prace powinny zostać przesłane przez uczestników w terminie od 7 marca do 8 maja 2011. Uczestnicy dorośli mogą przesłać 8 zdjęć, osoby niepełnoletnie - 6.

Pełnoletni zwycięzcy Nagrody Głównej w każdej z pięciu kategorii technicznych (zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym, zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, zdjęcia przetworzone cyfrowo, zdjęcia 3D, makro) otrzymają 2 000 zł każdy. Zwycięzcy równorzędnych Nagród Głównych, w kategorii uczestników niepełnoletnich, zostaną wyróżnieni warsztatami fotograficznymi o wartości 2 500 zł zorganizowanymi przez magazyn Digital Foto Video. Dodatkowo przyznane zostanie - niezależnie od wieku i kategorii technicznej - Grand Prix, które wyniesie 5 000 zł. Do wszystkich nagród zostanie dołączona kwartalna prenumerata magazynu Digital Foto Video.

Dla najaktywniejszych internautów, którzy będą komentować, oceniać i brać udział w aktywnościach na stronie też przewidziano nagrody. Będą to branżowe publikacje wydawnictwa Galaktyka oraz prenumeraty magazynu Digital Foto Video.

Szczegóły na stronie: www.ekologiawobiektywie.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
23
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
Czy ludzie dotarli na księżyc? Zobacz, co sądzą o tym finaliści konkursu 6x7 Award 2019
50. rocznicę lądowania na Księżycu Leica 6x7 Gallery Warszawa wspólnie z łódzką filmówką uczciła osobliwym konkursem, którego celem była kreatywna interpretacja misji...
14
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)