Konkurs "Ekologia w Obiektywie 2010"

Ruszyła jubileuszowa, dziesiąta edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Ekologia w Obiektywie 2010" organizowanego przez firmę Bayer. Tegorocznym tematem jest "Bioróżnorodność". Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Swoje prace można przesyłać do 19 czerwca 2010 roku.
0
Marcin Grabowiecki
5 Maj 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" kierowany jest do młodzieży w wieku 12-17 lat oraz do dorosłych profesjonalistów i amatorów. Organizatorzy czekają na zdjęcia wykonywane aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym. Dopuszcza się fotografie przetworzone cyfrowo.

Wszystkie zakwalifikowane prace, przesłane do 19 czerwca br., będzie oceniał doświadczony zespół Jury, w którym zasiądą:
  • Chris Niedenthal - przewodniczący Jury - fotograf tygodników Newsweek, Time i Der Spiegel, laureat nagrody World Press Photo w 1986 r., autor wystaw i albumów, juror w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych
  • Anna Brzezińska-Skarżyńska - redaktor naczelna Redakcji Fotograficznej PAP, fotograf, autor i kurator wystaw, juror w konkursach
  • Monika Lechowska, przedstawiciel firmy Bayer
  • Magdalena Machinko-Nagrabecka - kierownik działu edukacji ekologicznej UNEP/GRID Warszawa
  • Dariusz Majgier - profesjonalny fotograf i autor popularnej FotoZagadki w serwisie Facebook
  • Zbigniew Włodarski - redaktor naczelny magazynu Foto, fotograf, juror w konkursach
Na dorosłych laureatów czekają nagrody finansowe, a młodsi zwycięzcy otrzymają od fundatora możliwość uczestnictwa w warsztatach fotograficznych Akademii Fotografii. Laureat Grand Prix zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 6 000 zł oraz roczną prenumeratą magazynu branżowego "Foto". Pełnoletni zwycięzcy Nagrody Głównej w każdej z trzech kategorii technicznych (zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym, zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, zdjęcia przetworzone cyfrowo) otrzymają 3 000 zł każdy. Zwycięzcy równorzędnych Nagród Głównych, w kategorii uczestników niepełnoletnich, zostaną wyróżnieni dwudniowymi warsztatami fotograficznymi o wartości 2 500 zł (koszt na osobę wraz z zapewnieniem noclegu i transportu) oraz prenumeratą roczną magazynu branżowego "Digital Vision".

W trakcie głównego konkursu organizatorzy będą rozgrywać internetowe konkursy na najlepsze "Zdjęcie tygodnia". Na laureatów oraz najaktywniejszych internautów czekają nagrody w postaci branżowych publikacji wydawnictwa "Galaktyka", prenumeraty magazynu "Foto".

Nadsyłanie zdjęć, ich ekspozycja i głosowania internautów odbywać się będzie na stronie konkursowej www.ekologiawobiektywie.pl. W tym roku konkursowi towarzyszy hasło "Głosując na zdjęcie, głosujesz na zdrowie". Oznacza to, że każdy kto zagłosuje na wybrane zdjęcie może jednocześnie wesprzeć wskazaną organizację pożytku publicznego. Każdy głos internauty uruchomi symboliczną złotówkę, którą przekaże firma Bayer (maksymalna kwota wsparcia wynosi 50 tysięcy zł.).

Szczegóły znajdziecie na stronie: www.ekologiawobiektywie.pl.
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Galerie
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Audubon Photography Awards 2019 - wyniki
Zobacz wyjątkowy świat ptaków na zdjęciach laureatów jubileuszowej, dziesiątej edycji Audubon Photography Awards.
0
1
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a...
454
1
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania...
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam...
23
2