Konkurs "Ekologia w Obiektywie 2010"

Ruszyła jubileuszowa, dziesiąta edycja ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Ekologia w Obiektywie 2010" organizowanego przez firmę Bayer. Tegorocznym tematem jest "Bioróżnorodność". Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników fotografii, zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Swoje prace można przesyłać do 19 czerwca 2010 roku.
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" kierowany jest do młodzieży w wieku 12-17 lat oraz do dorosłych profesjonalistów i amatorów. Organizatorzy czekają na zdjęcia wykonywane aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym. Dopuszcza się fotografie przetworzone cyfrowo.

Wszystkie zakwalifikowane prace, przesłane do 19 czerwca br., będzie oceniał doświadczony zespół Jury, w którym zasiądą:
  • Chris Niedenthal - przewodniczący Jury - fotograf tygodników Newsweek, Time i Der Spiegel, laureat nagrody World Press Photo w 1986 r., autor wystaw i albumów, juror w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych
  • Anna Brzezińska-Skarżyńska - redaktor naczelna Redakcji Fotograficznej PAP, fotograf, autor i kurator wystaw, juror w konkursach
  • Monika Lechowska, przedstawiciel firmy Bayer
  • Magdalena Machinko-Nagrabecka - kierownik działu edukacji ekologicznej UNEP/GRID Warszawa
  • Dariusz Majgier - profesjonalny fotograf i autor popularnej FotoZagadki w serwisie Facebook
  • Zbigniew Włodarski - redaktor naczelny magazynu Foto, fotograf, juror w konkursach
Na dorosłych laureatów czekają nagrody finansowe, a młodsi zwycięzcy otrzymają od fundatora możliwość uczestnictwa w warsztatach fotograficznych Akademii Fotografii. Laureat Grand Prix zostanie uhonorowany nagrodą finansową w wysokości 6 000 zł oraz roczną prenumeratą magazynu branżowego "Foto". Pełnoletni zwycięzcy Nagrody Głównej w każdej z trzech kategorii technicznych (zdjęcia wykonane aparatem fotograficznym, zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, zdjęcia przetworzone cyfrowo) otrzymają 3 000 zł każdy. Zwycięzcy równorzędnych Nagród Głównych, w kategorii uczestników niepełnoletnich, zostaną wyróżnieni dwudniowymi warsztatami fotograficznymi o wartości 2 500 zł (koszt na osobę wraz z zapewnieniem noclegu i transportu) oraz prenumeratą roczną magazynu branżowego "Digital Vision".

W trakcie głównego konkursu organizatorzy będą rozgrywać internetowe konkursy na najlepsze "Zdjęcie tygodnia". Na laureatów oraz najaktywniejszych internautów czekają nagrody w postaci branżowych publikacji wydawnictwa "Galaktyka", prenumeraty magazynu "Foto".

Nadsyłanie zdjęć, ich ekspozycja i głosowania internautów odbywać się będzie na stronie konkursowej www.ekologiawobiektywie.pl. W tym roku konkursowi towarzyszy hasło "Głosując na zdjęcie, głosujesz na zdrowie". Oznacza to, że każdy kto zagłosuje na wybrane zdjęcie może jednocześnie wesprzeć wskazaną organizację pożytku publicznego. Każdy głos internauty uruchomi symboliczną złotówkę, którą przekaże firma Bayer (maksymalna kwota wsparcia wynosi 50 tysięcy zł.).

Szczegóły znajdziecie na stronie: www.ekologiawobiektywie.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0