"Ekologia w obiektywie" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny firmy Bayer

ms
24 Mar 2009
Firma Bayer zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ekologia w Obiektywie". Hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji brzmi "Zmiany klimatu - nasze wyzwanie". Prace nadsyłać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Fotografie zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Termin zgłaszania prac mija 18 maja 2009.
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" ma popularyzować ideę ochrony środowiska, zwrócić uwagę na unikalność i przemijalność zjawisk naturalnych. Organizatorom zależy na fotografiach, które pokażą skutki zmieniającego się klimatu. Wypatrują też zdjęć, które opowiedzą o zapobiegawczych działaniach człowieka. Jury konkursu weźmie pod uwagę walory artystyczne i techniczne fotografii.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, którzy ukończyli 12 lat, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: 12 - 18 lat oraz powyżej 18 roku życia.

Zdjęcia (wykonane po 13 czerwca 2008) można nadsyłać do 18 maja 2009. Organizatorzy przyjmują prace w postaci odbitek, wydruków oraz plików cyfrowych. Każdy z uczestników może zgłosić do 8 pojedynczych fotografii. Szczegółowe informacje o tym, jak podpisać zdjęcia, w jakim powinny być formacie umieszczono w regulaminie konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Miejsce Pierwsze - Grand Prix 7000pln (niezależnie od kategorii wiekowej)

W kategorii powyżej 18 lat:
  • Miejsce Drugie - 5000 pln
  • Miejsce Trzecie - 3000 pln
W kategorii 12-18 lat:
  • Miejsce Drugie i Trzecie - warsztaty fotograficzne
Nagrody dodatkowe:
  • Nagroda Internautów - 1000 pln
  • Nagroda Dziennikarzy - fotograficzna sesja lotnicza

Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych i wyróżnionych fotografii. Prace będą pokazywane między innymi na murach Barbakanu w Warszawie.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie konkursu: ekologiawobiektywie.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Ile pracy wymaga stworzenie rolki filmu? Zajrzyjcie za kulisy produkcji materiałów Ilford
17 Lip 2019
Działanie filmu może wydawać się proste, ale jego produkcja to znacznie bardziej skomplikowany proces niż mogłoby się wydawać. Zobaczcie jak powstają najbardziej popularne czarno-białe filmy na świecie.
0
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
17 Lip 2019
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w stanie zmienić oświetlenie portretu na etapie obróbki.
0
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
17 Lip 2019
Jeszcze tylko do końca lipca poszczególne korpusy ze stajni Sony możecie kupić sporo taniej, dzięki łączonym promocjom. Zaoszczędzić możemy do 2000 zł.
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
17 Lip 2019
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach: 35 mm i 16 mm oraz 120 i 110.
1