"Ekologia w obiektywie" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny firmy Bayer

ms
24 Mar 2009
Firma Bayer zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ekologia w Obiektywie". Hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji brzmi "Zmiany klimatu - nasze wyzwanie". Prace nadsyłać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Fotografie zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Termin zgłaszania prac mija 18 maja 2009.
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" ma popularyzować ideę ochrony środowiska, zwrócić uwagę na unikalność i przemijalność zjawisk naturalnych. Organizatorom zależy na fotografiach, które pokażą skutki zmieniającego się klimatu. Wypatrują też zdjęć, które opowiedzą o zapobiegawczych działaniach człowieka. Jury konkursu weźmie pod uwagę walory artystyczne i techniczne fotografii.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, którzy ukończyli 12 lat, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: 12 - 18 lat oraz powyżej 18 roku życia.

Zdjęcia (wykonane po 13 czerwca 2008) można nadsyłać do 18 maja 2009. Organizatorzy przyjmują prace w postaci odbitek, wydruków oraz plików cyfrowych. Każdy z uczestników może zgłosić do 8 pojedynczych fotografii. Szczegółowe informacje o tym, jak podpisać zdjęcia, w jakim powinny być formacie umieszczono w regulaminie konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Miejsce Pierwsze - Grand Prix 7000pln (niezależnie od kategorii wiekowej)

W kategorii powyżej 18 lat:
  • Miejsce Drugie - 5000 pln
  • Miejsce Trzecie - 3000 pln
W kategorii 12-18 lat:
  • Miejsce Drugie i Trzecie - warsztaty fotograficzne
Nagrody dodatkowe:
  • Nagroda Internautów - 1000 pln
  • Nagroda Dziennikarzy - fotograficzna sesja lotnicza

Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych i wyróżnionych fotografii. Prace będą pokazywane między innymi na murach Barbakanu w Warszawie.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie konkursu: ekologiawobiektywie.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix W150 - nowa odsłona niedrogiego wodoodpornego kompaktu
23 Kwi 2019
Producent zaprezentował najnowszy model z budżetowej linii podwodnych kompaktów. W kwestii specyfikacji niestety bez zmian, otrzymujemy za to funkcję mającą ułatwić fotografowanie dzieciom oraz kilka usprawnień programowych.
0
Porozmawiaj z Danutą Kowalik-Dura o roli kuratora w fotografii
23 Kwi 2019
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o…“. Tym razem Danuta Kowalik-Dura opowie o kulisach swojej pracy i roli jaką w fotografii odgrywa kurator. Start o 18:30 w Galerii Katowice.
0
RawTherapee 5.6 - darmowe oprogramowanie do edycji zdjęć jeszcze mocniejsze
23 Kwi 2019
RawTherapee właśnie doczekało się kolejnej aktualizacji. Wersja 5.6 wprowadza między innymi poprawę wydajności i działania programu, funkcje Pseudo-HiDPI oraz Unclipped, a także możliwość zapisania w nowej zakładce swoich ulubionych ustawień.
0
Leica na czarnej liście chińskiego rządu. Wszystko przez najnowszy film promocyjny „The Hunt”
22 Kwi 2019
Chiński rząd zbanował słowo „Leica” w mediach społecznościowych, ponieważ… najnowsze wideo promocyjne niemieckiego producenta „The Hunt” odnosi się do słynnego zdjęcia „Tank Man” zrobionego na placu Tiananmen podczas zamieszek w 1989 roku.
1