"Ekologia w obiektywie" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny firmy Bayer

ms
24 Mar 2009
Firma Bayer zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ekologia w Obiektywie". Hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji brzmi "Zmiany klimatu - nasze wyzwanie". Prace nadsyłać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Fotografie zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Termin zgłaszania prac mija 18 maja 2009.
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" ma popularyzować ideę ochrony środowiska, zwrócić uwagę na unikalność i przemijalność zjawisk naturalnych. Organizatorom zależy na fotografiach, które pokażą skutki zmieniającego się klimatu. Wypatrują też zdjęć, które opowiedzą o zapobiegawczych działaniach człowieka. Jury konkursu weźmie pod uwagę walory artystyczne i techniczne fotografii.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, którzy ukończyli 12 lat, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: 12 - 18 lat oraz powyżej 18 roku życia.

Zdjęcia (wykonane po 13 czerwca 2008) można nadsyłać do 18 maja 2009. Organizatorzy przyjmują prace w postaci odbitek, wydruków oraz plików cyfrowych. Każdy z uczestników może zgłosić do 8 pojedynczych fotografii. Szczegółowe informacje o tym, jak podpisać zdjęcia, w jakim powinny być formacie umieszczono w regulaminie konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Miejsce Pierwsze - Grand Prix 7000pln (niezależnie od kategorii wiekowej)

W kategorii powyżej 18 lat:
  • Miejsce Drugie - 5000 pln
  • Miejsce Trzecie - 3000 pln
W kategorii 12-18 lat:
  • Miejsce Drugie i Trzecie - warsztaty fotograficzne
Nagrody dodatkowe:
  • Nagroda Internautów - 1000 pln
  • Nagroda Dziennikarzy - fotograficzna sesja lotnicza

Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych i wyróżnionych fotografii. Prace będą pokazywane między innymi na murach Barbakanu w Warszawie.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie konkursu: ekologiawobiektywie.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0