"Ekologia w obiektywie" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny firmy Bayer

ms
24 Mar 2009
Firma Bayer zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ekologia w Obiektywie". Hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji brzmi "Zmiany klimatu - nasze wyzwanie". Prace nadsyłać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Fotografie zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Termin zgłaszania prac mija 18 maja 2009.
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" ma popularyzować ideę ochrony środowiska, zwrócić uwagę na unikalność i przemijalność zjawisk naturalnych. Organizatorom zależy na fotografiach, które pokażą skutki zmieniającego się klimatu. Wypatrują też zdjęć, które opowiedzą o zapobiegawczych działaniach człowieka. Jury konkursu weźmie pod uwagę walory artystyczne i techniczne fotografii.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, którzy ukończyli 12 lat, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: 12 - 18 lat oraz powyżej 18 roku życia.

Zdjęcia (wykonane po 13 czerwca 2008) można nadsyłać do 18 maja 2009. Organizatorzy przyjmują prace w postaci odbitek, wydruków oraz plików cyfrowych. Każdy z uczestników może zgłosić do 8 pojedynczych fotografii. Szczegółowe informacje o tym, jak podpisać zdjęcia, w jakim powinny być formacie umieszczono w regulaminie konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Miejsce Pierwsze - Grand Prix 7000pln (niezależnie od kategorii wiekowej)

W kategorii powyżej 18 lat:
  • Miejsce Drugie - 5000 pln
  • Miejsce Trzecie - 3000 pln
W kategorii 12-18 lat:
  • Miejsce Drugie i Trzecie - warsztaty fotograficzne
Nagrody dodatkowe:
  • Nagroda Internautów - 1000 pln
  • Nagroda Dziennikarzy - fotograficzna sesja lotnicza

Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych i wyróżnionych fotografii. Prace będą pokazywane między innymi na murach Barbakanu w Warszawie.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie konkursu: ekologiawobiektywie.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0