"Ekologia w obiektywie" - Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny firmy Bayer

ms
24 Mar 2009
Firma Bayer zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Ekologia w Obiektywie". Hasło tegorocznej, dziewiątej już edycji brzmi "Zmiany klimatu - nasze wyzwanie". Prace nadsyłać mogą zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Fotografie zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Termin zgłaszania prac mija 18 maja 2009.
Konkurs "Ekologia w Obiektywie" ma popularyzować ideę ochrony środowiska, zwrócić uwagę na unikalność i przemijalność zjawisk naturalnych. Organizatorom zależy na fotografiach, które pokażą skutki zmieniającego się klimatu. Wypatrują też zdjęć, które opowiedzą o zapobiegawczych działaniach człowieka. Jury konkursu weźmie pod uwagę walory artystyczne i techniczne fotografii.
Konkurs skierowany jest do wszystkich fotografujących, którzy ukończyli 12 lat, zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: 12 - 18 lat oraz powyżej 18 roku życia.

Zdjęcia (wykonane po 13 czerwca 2008) można nadsyłać do 18 maja 2009. Organizatorzy przyjmują prace w postaci odbitek, wydruków oraz plików cyfrowych. Każdy z uczestników może zgłosić do 8 pojedynczych fotografii. Szczegółowe informacje o tym, jak podpisać zdjęcia, w jakim powinny być formacie umieszczono w regulaminie konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody:

Miejsce Pierwsze - Grand Prix 7000pln (niezależnie od kategorii wiekowej)

W kategorii powyżej 18 lat:
  • Miejsce Drugie - 5000 pln
  • Miejsce Trzecie - 3000 pln
W kategorii 12-18 lat:
  • Miejsce Drugie i Trzecie - warsztaty fotograficzne
Nagrody dodatkowe:
  • Nagroda Internautów - 1000 pln
  • Nagroda Dziennikarzy - fotograficzna sesja lotnicza

Konkurs zakończy wystawa nagrodzonych i wyróżnionych fotografii. Prace będą pokazywane między innymi na murach Barbakanu w Warszawie.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można na stronie konkursu: ekologiawobiektywie.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Album „Modern Spaces“ Nicolasa Grospierre’a to fotograficzny pomnik modernistycznej architektury
19 Lis 2018
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Warszawskich Targów Książki Artystycznej będzie spotkanie z polsko-francuskim fotografem Nicolasem Grospierrem, który opowie o swojej najnowszej publikacji „Modern Spaces: A Subjective Atlas of 20th-Century Interiors“.
0
„Return“ Piotra Kucia to magia fotografii otworkowej. Wenisaż wystawy już w najbliższy czwartek w Szczecinie
19 Lis 2018
„Czarowanie światłem jest jedynym narzędziem w świecie filmu i fotografii, które tworzą magię obrazu“ - komentuje Piotr Kucia, autor wystawy „Return“. Wernisaż jego zdjęć otworkowych odbędzie się 22 listopada w Galerii Okręgu Szczecińskiego ZPAF.
0
Już dziś kolejne spotkanie z cyklu „Na pierwszej linii“
19 Lis 2018
Jakie są kulisy przygotowania do misji oraz w jaki sposób poradzić sobie z zespołem stresu bojowego opowie były żołnierz sił specjalnych, który prosił o nieujawnianie jego personaliów. Spotkanie już dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego.
0
Skylum wspólnie z EyeEm wystartowali z międzynarodowym stypendium dla fotografów
19 Lis 2018
Jesteś fotografem z kreatywną wizją i ciekawym portfolio? Koniecznie powinieneś zainteresować się nowym stypendium tworzonym przez firmę Skylum i serwisem EyeEm. Do wygrania 1000 dolarów i możliwość stworzenia autorskiego presetu, który będzie częścią programu Luminar.
0