Konkurs "Ekologia w Obiektywie"

Do końca września można jeszcze nadsyłać zdjęcia na konkurs "Ekologia w Obiektywie" organizowany przez firmę Bayer. Tegoroczna, 12. edycja adresowana jest do zawodowych fotografów, w tym fotoreporterów prasowych. Pula nagród to 11 000 zł.

"Zrównoważona energia dla wszystkich" to temat tegorocznej edycji konkursu "Ekologia w Obiektywie". Organizatorem konkursu jest firma Bayer. Konkurs adresowany jest w tym roku do zawodowych fotografów, w tym fotoreporterów prasowych. Pula nagród wynosi 11 000 zł.

Do końca września można zgłaszać fotografie związane z wytwarzaniem i wykorzystywaniem energii w sposób, który wspiera rozwój w aspekcie społecznym, gospodarczym i środowiskowym. Prace mogą ilustrować dostęp, pozyskiwanie i wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych oraz zapewnianie efektywności energetycznej. Szczególnie interesujący dla organizatorów jest aspekt społeczny: przykłady rozwiązań, funkcjonujących w gospodarstwach domowych w Polsce.

Prace konkursowe będą oceniane w jednej kategorii: zdjęcie pojedyncze. W skład kapituły wchodzą: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Redaktor Naczelna Redakcji Fotograficznej PAP S.A. (przewodnicząca), Andrzej Wiktor - fotograf, ZPAF, Michał Wójcik - Redaktor Naczelny magazynu Focus, Magdalena Machinko-Nagrabecka, UNEP/GRID-Warszawa oraz reprezentant firmy Bayer. Jury przyzna Grand Prix w wysokości 7 000 zł oraz dwie nagrody po 2 000 zł. Zwycięzców poznamy jesienią.

Każdy uczestnik może przesłać do 10 prac za pośrednictwem strony www.ekologiawobiektywie.pl. Tam również dostępny jest regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.
Komentarze
Polecane artykuły
MiNT InstantKon RF70 - oto najbardziej zaawansowany aparat natychmiastowy na rynku. Jest drogi, ale filmy dostaniesz za darmo
20 Maj 2019
Firma MiNT postawiła sobie za cel stworzenie aparatu, który spełniałby wszystkie oczekiwania fanów fotografii natychmiastowej. Trzeba przyznać, że nowa konstrukcja robi wrażenie. Funkcjonalność ma jednak swoją cenę.
0
Leica CL w limitowanej osłonie z okazji 100-lecia Bauhaus
20 Maj 2019
Dobrze znane podzespoły, praktyczna ergonomia oraz wzornictwo, które bezpośrednio nawiązuje do legendarnej koncepcji Bauhaus - oto limitowana odsłona Leiki CL 100 Jahre Bauhaus.
0
SanDisk Extreme UHS-I 1TB microSDXC - najpojemniejsza karta microSD już dostępna w sprzedaży
20 Maj 2019
Maksymalna pojemność 1TB, transfer nawet 1000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości i 30 minut filmu 4K w mniej niż 3 minuty czy chociażby zgodność ze specyfikacją A2 - najnowsza karta SanDisk Extreme UHS-I microSDXC jest już dostępna na rynku.
0
Dziś startują Lubelskie Dni Fotografii
20 Maj 2019
W dniach 20-24 maja Lublin stanie się fotograficzną stolicą Polski. Przed nami XII edycja Lubelskich Dni Fotografii. Z tej okazji organizatorzy przygotowali między innymi spotkania z fotografami, wystawy oraz warsztaty, a to nie wszystkie atrakcje.
0