Konkurs "Ekologia w Obiektywie"

Do końca września można jeszcze nadsyłać zdjęcia na konkurs "Ekologia w Obiektywie" organizowany przez firmę Bayer. Tegoroczna, 12. edycja adresowana jest do zawodowych fotografów, w tym fotoreporterów prasowych. Pula nagród to 11 000 zł.
0
Marcin Grabowiecki
21 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

"Zrównoważona energia dla wszystkich" to temat tegorocznej edycji konkursu "Ekologia w Obiektywie". Organizatorem konkursu jest firma Bayer. Konkurs adresowany jest w tym roku do zawodowych fotografów, w tym fotoreporterów prasowych. Pula nagród wynosi 11 000 zł.

Do końca września można zgłaszać fotografie związane z wytwarzaniem i wykorzystywaniem energii w sposób, który wspiera rozwój w aspekcie społecznym, gospodarczym i środowiskowym. Prace mogą ilustrować dostęp, pozyskiwanie i wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych oraz zapewnianie efektywności energetycznej. Szczególnie interesujący dla organizatorów jest aspekt społeczny: przykłady rozwiązań, funkcjonujących w gospodarstwach domowych w Polsce.

Prace konkursowe będą oceniane w jednej kategorii: zdjęcie pojedyncze. W skład kapituły wchodzą: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Redaktor Naczelna Redakcji Fotograficznej PAP S.A. (przewodnicząca), Andrzej Wiktor - fotograf, ZPAF, Michał Wójcik - Redaktor Naczelny magazynu Focus, Magdalena Machinko-Nagrabecka, UNEP/GRID-Warszawa oraz reprezentant firmy Bayer. Jury przyzna Grand Prix w wysokości 7 000 zł oraz dwie nagrody po 2 000 zł. Zwycięzców poznamy jesienią.

Każdy uczestnik może przesłać do 10 prac za pośrednictwem strony www.ekologiawobiektywie.pl. Tam również dostępny jest regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
148
0
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na podium
Najlepsze czarno-białe zdjęcia z konkursu MonoVisions Photography Awards 2019. Grono Polaków na...
Konkurs MonoVisions już od trzech lat nagradza najlepsze monochromatyczne fotografie z całego świata. Właśnie poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich...
106
1
Powiązane artykuły