Tygodniowa nagroda w konkursie "Ekologia w Obiektywie"

Trzecia tygodniowa nagroda w konkursie "Ekologia w Obiektywie" powędrowała do Gorzowa Wielkopolskiego. Otrzymała ją Violetta Nowak. Kolejne nagrody tygodnia czekają. Prace na konkurs można przesyłać do 8 maja 2011.
fot. Violetta Nowak

Trzecie Głosowanie Internautów skupionych wokół strony www.ekologiawobiektywie.pl na eko-zdjęcie tygodnia dobiegło końca. Głosami użytkowników serwisu laury za najlepszą pracę zdobyła Violetta Nowak z Gorzowa Wielkopolskiego. Fotografia "Rykowisko", przedstawiająca jelenie w porannej mgle, podbiła serca internautów i jurora - Chrisa Niedenthala, który specjalnie dla nas skomentował zwycięskie zdjęcie:

Brakuje mi tylko dźwięku. Kompozycja nietypowa, bo główny punkt zainteresowania jest w samym środku fotografii - ale to w niczym nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - nasze oko leci tam prosto do celu. Mgiełka poranna - jak na zamówienie. Słuchacze jelenia są idealnie rozstawieni i ukazują poprawną służalczość. Koloryt zdjęcia wygląda bardzo autentycznie, oddając tym samym atmosferę tej godziny i miejsca. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej byłoby żeby trochę przybliżyć głównego jelenia, może żeby był solo z lasem w tle - ale nie, widocznie tak być nie mogło, wiec jest dobrze tak, jak jest. Świetny obraz tego zjawiska.

Violetta Nowak fotografią interesuje się od 4 lat. Pewne tematy przyrodnicze były dla niej - jak sama mówi - dotąd nieosiągalne. Jednak po latach cierpliwości, szlifowania warsztatu, ulepszania sprzętu fotograficznego i podchodzenia do wszystkiego z wielką pokorą, w moim portfolio zaczęły się pojawiać coraz lepsze zdjęcia. Konkurs "Ekologia w Obiektywie" śledzi już od kilku lat. Wcześniej nie brała w nim udziału, czekając na to, aż jej warsztat i zdjęcia staną się naprawdę dobre. Twierdzi jednak, że wszystkie dotychczasowe edycje "podglądała" regularnie. Z wielką przyjemnością oglądałam zdjęcia innych fotografów, czasem moich znajomych - prace przesyłane na konkurs są naprawdę piękne - komentuje Violetta Nowak.

Tygodniowe nagrody to część trwającego do 8 maja 2011 konkursu "Ekologia w Obiektywie", którego tematem jest "Życie w lasach".
Komentarze
Polecane artykuły
MiNT InstantKon RF70 - oto najbardziej zaawansowany aparat natychmiastowy na rynku. Jest drogi, ale filmy dostaniesz za darmo
20 Maj 2019
Firma MiNT postawiła sobie za cel stworzenie aparatu, który spełniałby wszystkie oczekiwania fanów fotografii natychmiastowej. Trzeba przyznać, że nowa konstrukcja robi wrażenie. Funkcjonalność ma jednak swoją cenę.
0
Leica CL w limitowanej osłonie z okazji 100-lecia Bauhaus
20 Maj 2019
Dobrze znane podzespoły, praktyczna ergonomia oraz wzornictwo, które bezpośrednio nawiązuje do legendarnej koncepcji Bauhaus - oto limitowana odsłona Leiki CL 100 Jahre Bauhaus.
0
SanDisk Extreme UHS-I 1TB microSDXC - najpojemniejsza karta microSD już dostępna w sprzedaży
20 Maj 2019
Maksymalna pojemność 1TB, transfer nawet 1000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości i 30 minut filmu 4K w mniej niż 3 minuty czy chociażby zgodność ze specyfikacją A2 - najnowsza karta SanDisk Extreme UHS-I microSDXC jest już dostępna na rynku.
0
Dziś startują Lubelskie Dni Fotografii
20 Maj 2019
W dniach 20-24 maja Lublin stanie się fotograficzną stolicą Polski. Przed nami XII edycja Lubelskich Dni Fotografii. Z tej okazji organizatorzy przygotowali między innymi spotkania z fotografami, wystawy oraz warsztaty, a to nie wszystkie atrakcje.
0