Tygodniowa nagroda w konkursie "Ekologia w Obiektywie"

Trzecia tygodniowa nagroda w konkursie "Ekologia w Obiektywie" powędrowała do Gorzowa Wielkopolskiego. Otrzymała ją Violetta Nowak. Kolejne nagrody tygodnia czekają. Prace na konkurs można przesyłać do 8 maja 2011.
0
Marcin Grabowiecki
7 Kwiecień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
fot. Violetta Nowak

Trzecie Głosowanie Internautów skupionych wokół strony www.ekologiawobiektywie.pl na eko-zdjęcie tygodnia dobiegło końca. Głosami użytkowników serwisu laury za najlepszą pracę zdobyła Violetta Nowak z Gorzowa Wielkopolskiego. Fotografia "Rykowisko", przedstawiająca jelenie w porannej mgle, podbiła serca internautów i jurora - Chrisa Niedenthala, który specjalnie dla nas skomentował zwycięskie zdjęcie:

Brakuje mi tylko dźwięku. Kompozycja nietypowa, bo główny punkt zainteresowania jest w samym środku fotografii - ale to w niczym nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie - nasze oko leci tam prosto do celu. Mgiełka poranna - jak na zamówienie. Słuchacze jelenia są idealnie rozstawieni i ukazują poprawną służalczość. Koloryt zdjęcia wygląda bardzo autentycznie, oddając tym samym atmosferę tej godziny i miejsca. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej byłoby żeby trochę przybliżyć głównego jelenia, może żeby był solo z lasem w tle - ale nie, widocznie tak być nie mogło, wiec jest dobrze tak, jak jest. Świetny obraz tego zjawiska.

Violetta Nowak fotografią interesuje się od 4 lat. Pewne tematy przyrodnicze były dla niej - jak sama mówi - dotąd nieosiągalne. Jednak po latach cierpliwości, szlifowania warsztatu, ulepszania sprzętu fotograficznego i podchodzenia do wszystkiego z wielką pokorą, w moim portfolio zaczęły się pojawiać coraz lepsze zdjęcia. Konkurs "Ekologia w Obiektywie" śledzi już od kilku lat. Wcześniej nie brała w nim udziału, czekając na to, aż jej warsztat i zdjęcia staną się naprawdę dobre. Twierdzi jednak, że wszystkie dotychczasowe edycje "podglądała" regularnie. Z wielką przyjemnością oglądałam zdjęcia innych fotografów, czasem moich znajomych - prace przesyłane na konkurs są naprawdę piękne - komentuje Violetta Nowak.

Tygodniowe nagrody to część trwającego do 8 maja 2011 konkursu "Ekologia w Obiektywie", którego tematem jest "Życie w lasach".

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography Awards 2019
Fotografia artystyczna ma się dobrze. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z LensCulture Art Photography...
Co roku serwis Lensculture wyłania najlepsze zdjęcia swoich użytkowników w ramach kilku konkursów tematycznych. Zobaczcie fotografie artystyczne, które w tym roku...
13
0
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Daniel Petryczkiewicz: “Denerwuje mnie pozerstwo i podłączanie się pod trend eko”
Fotograf zajmujący się głównie sportem, postanowił połączyć swoją pasję fotografowania z szerzeniem proekologicznej postawy. W projekcie “No Beauty in Plastic” zwraca...
149
1
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z tegorocznej edycji
Polacy kolejny raz triumfują w konkursie B&W Child. Zobacz najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z...
B&W Child już od 6 lat nagradza najciekawsze monochromatyczne zdjęcia dzieci z całego świata. Właśnie dobiegła końca pierwsza część edycji na rok 2019. Powoli...
189
3
Powiązane artykuły