Film "Jim Rakete. Moje życie" w Galerii Camelot

7 sierpnia czeka nas kolejna odsłona kina letniego Galerii Camelot i Fundacji Imago Mundi. Zobaczymy film "Jim Rakete. Moje życie". Gośćmi specjalnymi będą reżyserka Claudia Müller oraz sam Jim Rakete. Serdecznie zaraszamy!
W najbliższy piątek odbędzie sie kolejny pokaz kina letniego w krakowskiej Galerii Camelot. Tym razem zobaczymy film "Jim Rakete. Moje życie". Na seans przybędzie reżyserka dokumentu Claudia Müller oraz sam Jim Rakete. Po projekcji filmu przewidziana jest gorąca dyskusja przy zimnym piwie, podczas której Goście będą odpowiadać na pytania publiczności.
Wim Wenders, fot. Jim Rakete
Jim Raketezaczął fotografować w wieku lat siedemnastu, robił zdjęcia do magazynów muzycznych, gazet codziennych i dla agencji reklamowych. Wśród sfotografowanych przez niego osób są Jimi Hendrix, Ray Charles, David Bowie and Mick Jagger. W 1977 założył agencję fotograficzną Fabrik, którą następnie prowadził przez 10 lat. Był managerem  Niny Hagen, Neny, Spliff, Interzone, Sternhagel, Morgenrot i Die Ärtze. Od 1987 poświęcił się wyłącznie fotografii, robiąc portrety muzyków i znanych osobistości świata filmu, wśród których były takie sławy jak Quentin Tarantino, Natalie Portman, Wim Wenders czy Willi Brandt. Mieszka i pracuje w Berlinie. W 2006 stał się bohaterem filmu dokumentalnego, którego reżyserką i producentką jest Claudia Müller.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Domem Norymberskim.

Jim Rakete. Moje życie
reż. Claudia Müller, Niemcy, 2007
Czas projekcji: 43 min

07.08, godz. 21:30
Wstęp wolny

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
ul. św. Tomasza 17
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4