Film "Jim Rakete. Moje życie" w Galerii Camelot

7 sierpnia czeka nas kolejna odsłona kina letniego Galerii Camelot i Fundacji Imago Mundi. Zobaczymy film "Jim Rakete. Moje życie". Gośćmi specjalnymi będą reżyserka Claudia Müller oraz sam Jim Rakete. Serdecznie zaraszamy!
W najbliższy piątek odbędzie sie kolejny pokaz kina letniego w krakowskiej Galerii Camelot. Tym razem zobaczymy film "Jim Rakete. Moje życie". Na seans przybędzie reżyserka dokumentu Claudia Müller oraz sam Jim Rakete. Po projekcji filmu przewidziana jest gorąca dyskusja przy zimnym piwie, podczas której Goście będą odpowiadać na pytania publiczności.
Wim Wenders, fot. Jim Rakete
Jim Raketezaczął fotografować w wieku lat siedemnastu, robił zdjęcia do magazynów muzycznych, gazet codziennych i dla agencji reklamowych. Wśród sfotografowanych przez niego osób są Jimi Hendrix, Ray Charles, David Bowie and Mick Jagger. W 1977 założył agencję fotograficzną Fabrik, którą następnie prowadził przez 10 lat. Był managerem  Niny Hagen, Neny, Spliff, Interzone, Sternhagel, Morgenrot i Die Ärtze. Od 1987 poświęcił się wyłącznie fotografii, robiąc portrety muzyków i znanych osobistości świata filmu, wśród których były takie sławy jak Quentin Tarantino, Natalie Portman, Wim Wenders czy Willi Brandt. Mieszka i pracuje w Berlinie. W 2006 stał się bohaterem filmu dokumentalnego, którego reżyserką i producentką jest Claudia Müller.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Domem Norymberskim.

Jim Rakete. Moje życie
reż. Claudia Müller, Niemcy, 2007
Czas projekcji: 43 min

07.08, godz. 21:30
Wstęp wolny

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
ul. św. Tomasza 17
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0