Dokument Marii Luizy Pyrlik w Galerii Camelot

0

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Czerwiec 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Galeria Camelot ma przyjemność zaprosić na wystawę jednego wieczoru prezentującą prace Marii Luizy Pyrlik. Podczas wernisażu a zarazem finisażu, który odbędzie się w czwartek, 16 czerwca w godz. 20:00-24:00 pokazane zostaną prace artystki z jej najnowszego cyklu "Kolekcja Świateł", będącego dokumentalną formą zapisu światła.
Maria Luiza Pyrlik

Dokument jest racjonalnym potwierdzeniem istniejących faktów czy wydarzeń. Racjonalnym, czyli "mechanicznym", a za tym pozbawionym intencji interpretacyjnych. Może występować samodzielnie, a to czy jest tylko dokumentem, czy też jego użycie stanowi o kreacji w twórczości, określa artysta. Użycie formy dokumentalnej ma inspirować kojarzenia artystyczne u odbiorcy.

Maria Luiza Pyrlik, malarka i fotografka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkini stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, fotografią, video, tworzy obiekty fotograficzne oraz interwencje w naturze. W swojej twórczości często odwołuje się do kryte­riów malarskich, sprowadzając obraz do płaskiej, dwuwymia­rowej formy. Jest wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Krakowa, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureatka wielu nagród m.in. Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz Międzynarodowego Triennale Grafiki 2000 w Krakowie. Miała ponad 20 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach muzealnych i prywatnych w całej Europie. Od 2010 prowadzi zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii.

Maria Luiza PyrlikKolekcja Świateł

Termin: 16.06.2011, godz. 20:00-24:00

Galeria Camelot & FIM
ul. św. Tomasza 17, Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły