Wystawa "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej" w Krakowie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

1 Październik 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Galeria Camelot zaprasza na wystawę "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej", którą będziemy mogli oglądać przez cały październik w Krakowie. Zobaczymy na niej zdjęcia ilustrujące najważniejsze wydarzenia zeszłego roku. Wernisaż już dzisiaj, 1 października o godz. 19:00.

Już 2 października w krakowskiej Galerii Camelot rusza nowa, multimedialna wystawa fotograficzna - "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej". To właściwie cykl wystaw prezentujących prace fotoreporterów "Gazety". Ilustruje on najważniejsze wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy, życie codziennie, portrety ważnych ludzi.

Znalazło się na niej blisko tysiąc zdjęć - opowiada Piotr Wójcik, szef działu foto "Gazety Wyborczej" i kurator wystawy. Wykorzystujemy ekrany, na których wyświetlane są zdjęcia, w wielu przypadkach łączymy je z dźwiękiem, pokazujemy także kilkuminutowy film o danym mieście, w którym jest wystawa.

Obok zdjęć zawodowych reporterów na wystawie pojawiły się prace przygotowane przez amatorów, którzy wzięli udział w warsztatach Szkoły Mistrzów Fotografii lub nadesłali zdjęcia na organizowany przez "Gazetę" konkurs "Pokaż mi swoje miasto". Z tych zdjęć, w każdym kolejnym mieście, widzowie będą mogli wybrać najciekawszą pracę - jej autor otrzyma w nagrodę jedno z kolekcjonerskich zdjęć fotografów "Gazety" (wykonane na specjalnym papierze archiwalnym i spełniającym wymogi kolekcjonerskie).

Wystawa "Czas. Ludzie. Wydarzenia..." była już pokazywana w Sopocie i Wrocławiu. W listopadzie zagości w Rzeszowie, a w grudniu trafi do Katowic. W Krakowie wystawę można zwiedzać do 31 października, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-18:00. Wstęp wolny.

Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej
Wernisaż: 1.10.2010, godz. 19:00
Termin: 2-31.10.2010

Galeria Camelot & Fundacja Imago Mundi
ul. Św. Tomasza 17, Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
Dni otwarte dla uczestników Klubu Sony przełożone
W związku z sytuacją epidemiczną Sony Centre informuje o przełożeniu planowanych na ostatni tydzień października dniach otwartych.
28
0
Powiązane artykuły