Wystawa "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej" w Krakowie

0
Marcin Grabowiecki
1 Październik 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria Camelot zaprasza na wystawę "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej", którą będziemy mogli oglądać przez cały październik w Krakowie. Zobaczymy na niej zdjęcia ilustrujące najważniejsze wydarzenia zeszłego roku. Wernisaż już dzisiaj, 1 października o godz. 19:00.

Już 2 października w krakowskiej Galerii Camelot rusza nowa, multimedialna wystawa fotograficzna - "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej". To właściwie cykl wystaw prezentujących prace fotoreporterów "Gazety". Ilustruje on najważniejsze wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy, życie codziennie, portrety ważnych ludzi.

Znalazło się na niej blisko tysiąc zdjęć - opowiada Piotr Wójcik, szef działu foto "Gazety Wyborczej" i kurator wystawy. Wykorzystujemy ekrany, na których wyświetlane są zdjęcia, w wielu przypadkach łączymy je z dźwiękiem, pokazujemy także kilkuminutowy film o danym mieście, w którym jest wystawa.

Obok zdjęć zawodowych reporterów na wystawie pojawiły się prace przygotowane przez amatorów, którzy wzięli udział w warsztatach Szkoły Mistrzów Fotografii lub nadesłali zdjęcia na organizowany przez "Gazetę" konkurs "Pokaż mi swoje miasto". Z tych zdjęć, w każdym kolejnym mieście, widzowie będą mogli wybrać najciekawszą pracę - jej autor otrzyma w nagrodę jedno z kolekcjonerskich zdjęć fotografów "Gazety" (wykonane na specjalnym papierze archiwalnym i spełniającym wymogi kolekcjonerskie).

Wystawa "Czas. Ludzie. Wydarzenia..." była już pokazywana w Sopocie i Wrocławiu. W listopadzie zagości w Rzeszowie, a w grudniu trafi do Katowic. W Krakowie wystawę można zwiedzać do 31 października, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-18:00. Wstęp wolny.


Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej
Wernisaż: 1.10.2010, godz. 19:00
Termin: 2-31.10.2010

Galeria Camelot & Fundacja Imago Mundi
ul. Św. Tomasza 17, Kraków


Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły