Wystawa "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej" w Krakowie

0
Marcin Grabowiecki
1 Październik 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria Camelot zaprasza na wystawę "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej", którą będziemy mogli oglądać przez cały październik w Krakowie. Zobaczymy na niej zdjęcia ilustrujące najważniejsze wydarzenia zeszłego roku. Wernisaż już dzisiaj, 1 października o godz. 19:00.

Już 2 października w krakowskiej Galerii Camelot rusza nowa, multimedialna wystawa fotograficzna - "Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej". To właściwie cykl wystaw prezentujących prace fotoreporterów "Gazety". Ilustruje on najważniejsze wydarzenia ostatnich dwunastu miesięcy, życie codziennie, portrety ważnych ludzi.

Znalazło się na niej blisko tysiąc zdjęć - opowiada Piotr Wójcik, szef działu foto "Gazety Wyborczej" i kurator wystawy. Wykorzystujemy ekrany, na których wyświetlane są zdjęcia, w wielu przypadkach łączymy je z dźwiękiem, pokazujemy także kilkuminutowy film o danym mieście, w którym jest wystawa.

Obok zdjęć zawodowych reporterów na wystawie pojawiły się prace przygotowane przez amatorów, którzy wzięli udział w warsztatach Szkoły Mistrzów Fotografii lub nadesłali zdjęcia na organizowany przez "Gazetę" konkurs "Pokaż mi swoje miasto". Z tych zdjęć, w każdym kolejnym mieście, widzowie będą mogli wybrać najciekawszą pracę - jej autor otrzyma w nagrodę jedno z kolekcjonerskich zdjęć fotografów "Gazety" (wykonane na specjalnym papierze archiwalnym i spełniającym wymogi kolekcjonerskie).

Wystawa "Czas. Ludzie. Wydarzenia..." była już pokazywana w Sopocie i Wrocławiu. W listopadzie zagości w Rzeszowie, a w grudniu trafi do Katowic. W Krakowie wystawę można zwiedzać do 31 października, od wtorku do niedzieli w godz. 12:00-18:00. Wstęp wolny.


Czas. Ludzie. Wydarzenia. Rok w fotografii Gazety Wyborczej
Wernisaż: 1.10.2010, godz. 19:00
Termin: 2-31.10.2010

Galeria Camelot & Fundacja Imago Mundi
ul. Św. Tomasza 17, Kraków


Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zatrzymaj się i zrób zdjęcie. Do wygrania nagrody o wartości 5500 zł
Zatrzymaj się i zrób zdjęcie. Do wygrania nagrody o wartości 5500 zł
Sklep e-oko.pl startuje z kolejnym kreatywnym konkursem fotograficznym. Tym razem chodzi o to, by ze zgiełku dnia codziennego wyłapać kadry, które pozwolą odetchnąć,...
9
1
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
Powiązane artykuły