Film "William Eggleston. Fotograf" w najbliższy piątek w Galerii Camelot

Już jutro w krakowskiej galerii Camelot zobaczymy dokument, którego bohaterem będzie wybitny amerykański fotograf, jeden z prekursorów fotografii kolorowej - William Eggleston. Zapraszamy!
Fundacja Imago Mundi oraz Galeria Camelot zapraszają na kolejną odsłonę kina letniego. Na najbliższym spotkaniu pokazany zostanie dokument 'William Eggleston. Fotograf". Pokazowi towarzyszyć będzie krótki przegląd prac artysty i innych pionierów fotografii kolorowej.

William Eggleston(ur. 1939), arystokrata rodem z Missisipi, miłośnik broni, dobrego alkoholu i kobiet, wywrócił świat fotografii do góry nogami, kiedy pewnego dnia zjawił się w MoMa (The Museum of Modern Art, Nowy Jork), z pudłem negatywów i cudem przekonał tę szacowną instytucję do zorganizowania jego pierwszej wystawy - pierwszej, na której wystawiono kolorowe fotografie autorstwa jednego artysty. Nie był jedynym, który fotografował świat w kolorze, przed nim byli Paul Outerbridge i Eliot Porter, ale to Egglestona tytułuje się ojcem kolorowej fotografii.
Reiner Holzemerpodąża za Egglestonem ulicami rodzinnego Memphis obserwując fotografa, gdy ten jakby od niechcenia robi zdjęcia przedmieściom miasta. Zwykle niechętnie komentujący swoją twórczość, w filmie Eggleston opowiada o początkach kariery, poglądach na fotografię oraz narzeka na krytyków sztuki.

William Eggleston. Fotograf
Reżyseria i produkcja: Reiner Holzemer
Czas projekcji: 26 min

Termin: 24.07, godz. 21:30
Wstęp wolny

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
ul. św. Tomasza 17
Kraków
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0