Film "William Eggleston. Fotograf" w najbliższy piątek w Galerii Camelot

Już jutro w krakowskiej galerii Camelot zobaczymy dokument, którego bohaterem będzie wybitny amerykański fotograf, jeden z prekursorów fotografii kolorowej - William Eggleston. Zapraszamy!
Fundacja Imago Mundi oraz Galeria Camelot zapraszają na kolejną odsłonę kina letniego. Na najbliższym spotkaniu pokazany zostanie dokument 'William Eggleston. Fotograf". Pokazowi towarzyszyć będzie krótki przegląd prac artysty i innych pionierów fotografii kolorowej.

William Eggleston(ur. 1939), arystokrata rodem z Missisipi, miłośnik broni, dobrego alkoholu i kobiet, wywrócił świat fotografii do góry nogami, kiedy pewnego dnia zjawił się w MoMa (The Museum of Modern Art, Nowy Jork), z pudłem negatywów i cudem przekonał tę szacowną instytucję do zorganizowania jego pierwszej wystawy - pierwszej, na której wystawiono kolorowe fotografie autorstwa jednego artysty. Nie był jedynym, który fotografował świat w kolorze, przed nim byli Paul Outerbridge i Eliot Porter, ale to Egglestona tytułuje się ojcem kolorowej fotografii.
Reiner Holzemerpodąża za Egglestonem ulicami rodzinnego Memphis obserwując fotografa, gdy ten jakby od niechcenia robi zdjęcia przedmieściom miasta. Zwykle niechętnie komentujący swoją twórczość, w filmie Eggleston opowiada o początkach kariery, poglądach na fotografię oraz narzeka na krytyków sztuki.

William Eggleston. Fotograf
Reżyseria i produkcja: Reiner Holzemer
Czas projekcji: 26 min

Termin: 24.07, godz. 21:30
Wstęp wolny

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
ul. św. Tomasza 17
Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0