Film "William Eggleston. Fotograf" w najbliższy piątek w Galerii Camelot

Już jutro w krakowskiej galerii Camelot zobaczymy dokument, którego bohaterem będzie wybitny amerykański fotograf, jeden z prekursorów fotografii kolorowej - William Eggleston. Zapraszamy!
Fundacja Imago Mundi oraz Galeria Camelot zapraszają na kolejną odsłonę kina letniego. Na najbliższym spotkaniu pokazany zostanie dokument 'William Eggleston. Fotograf". Pokazowi towarzyszyć będzie krótki przegląd prac artysty i innych pionierów fotografii kolorowej.

William Eggleston(ur. 1939), arystokrata rodem z Missisipi, miłośnik broni, dobrego alkoholu i kobiet, wywrócił świat fotografii do góry nogami, kiedy pewnego dnia zjawił się w MoMa (The Museum of Modern Art, Nowy Jork), z pudłem negatywów i cudem przekonał tę szacowną instytucję do zorganizowania jego pierwszej wystawy - pierwszej, na której wystawiono kolorowe fotografie autorstwa jednego artysty. Nie był jedynym, który fotografował świat w kolorze, przed nim byli Paul Outerbridge i Eliot Porter, ale to Egglestona tytułuje się ojcem kolorowej fotografii.
Reiner Holzemerpodąża za Egglestonem ulicami rodzinnego Memphis obserwując fotografa, gdy ten jakby od niechcenia robi zdjęcia przedmieściom miasta. Zwykle niechętnie komentujący swoją twórczość, w filmie Eggleston opowiada o początkach kariery, poglądach na fotografię oraz narzeka na krytyków sztuki.

William Eggleston. Fotograf
Reżyseria i produkcja: Reiner Holzemer
Czas projekcji: 26 min

Termin: 24.07, godz. 21:30
Wstęp wolny

Galeria Camelot & Galeria Fundacji Imago Mundi
ul. św. Tomasza 17
Kraków
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0