Jak sprawić, by nasze portrety stały się dziełami sztuki? Ten wykład to kompleksowy wgląd w pracę nad sesją

Autor: Maciej Luśtyk

17 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Tego dowiecie się z wideoporadnika Lindsay Adler, która poświęca niemal 2 godziny, by podzielić się cennymi radami na temat całego procesu pracy nad sesją portretową, od wstępnego pomysłu, aż po postprodukcję.

Na udaną fotografię portretową składa się cała masa czynników i choć umiejętność pokierowania modela oraz dobry warsztat wciąż pozostają tymi najważniejszymi, to nie można zapominać o tym, że stylizowane fotografie portretowe powstają na długo przed wciśnięciem spustu migawki, na etapie planowania całego przedsięwzięcia. Finalny rezultat będzie więc w dużej mierze zależny od tego, jak sobie na nim poradzimy i jak dobrze jesteśmy w stanie przekazać swój pomysł współpracującym z nami stylistom, makijażystom i innym członkom ekipy.

 

W dużej mierze właśnie tych zagadnień dotyka prawie 2-godzinny wykład znanej portrecistki i fotografki reklamowej, Lindsay Adler. W przygotowanym dla serwisu B&H materiale szczegółowo opisuje ona każdy etap pracy nad sesją portretową, od planowania, poprzez realizację, aż do retuszu i przygotowywania zdjęć do druku, dzieląc się z nami przydatnymi radami. Pokazuje też, że wiele z oryginalnych stylizacji powstało przy użyciu prostych rzeczy codziennego użytku. Ale to też kompleksowa lekcja na temat sprzętu i jego efektywnego oraz świadomego użycia podczas sesji.

Wykład nie jest krótki, lecz biorąc pod uwagę szeroki zakres zagadnień i możliwość poznania specyfiki pracy jednego z najlepszych fotografów w branży, na pewno nie będzie to czas stracony. Film jest w języku angielskim, ale dzięki możliwości automatycznego tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Więcej ciekawych poradników na temat pracy w studiu i ogólnie fotografii portretowej znajdziecie na stronie learn.lindsayadlerphotography.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Pracuj nad kadrem w plenerze nie przed monitorem, czyli o potędze filtrów optycznych
Zobacz, które filtry warto mieć w swojej torbie, i jak z nich korzystać, aby zaoszczędzić czas i nadać swoim zdjęciom profesjonalny wygląd.
7
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
15
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
Powiązane artykuły