"Miejsce Odległe" - spotkanie z Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Lipiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy do Pawilonu 512 w Centrum Nauki Kopernik na spotkanie z członkami grupy Sputnik Photos - Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem, które odbędzie się w sobotę, 4 sierpnia o godz. 20.00. Współtwórcy wystawy "Miejsce Odległe" opowiedzą o swojej pracy dokumentacyjnej, wyborze fotografii, a także pokażą materiały, które ostatecznie nie weszły w skład ekspozycji. Wstęp wolny.
(c) Michał Łuczak

Artyści z grupy Sputnik Photos fotografowali Wisłę zimą i wiosną. Skupili się na trzydziestokilometrowym warszawskim odcinku rzeki. W efekcie powstało pięć kompletnie różnych opowieści, ukazujących odmienne przestrzenie.

Rafał Milach nad Wisłą szukał obrazów nieoczywistych, na co dzień ukrytych dla oka. Kryjących się pod powierzchnią wody. Dzięki pomocy komisariatu policji rzecznej, sfotografował przedmioty znalezione przy ludziach wyłowionych z rzeki. Interesowały go też pozostałości powodzi z 2010 r. i budowa tunelu metra. Michał Łuczak pokazuje ludzi, którzy tak wtopili się w nadwiślańskie środowisko, że stali się jego częścią. Na praskim brzegu Wisły odnalazł ludzkie kryjówki i szałasy trudne do wypatrzenia. Fotografował między innymi bezdomnych, którzy znaleźli schronienie nad rzeką.

Więcej o wystawie Sputnik Photos "Miejsce odległe" pisaliśmy już wcześniej. Przeczytajcie również naszą recenzję książki "Miejsce Odległe".

Spotkanie z Rafałem Milachem i Michałem Łuczakiem
Termin: 4.08.2012, godz. 20:00

Centrum Nauki Kopernik
Pawilon 512
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20 
Warszawa

(c) Rafał Milach
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
11
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)