"Miejsce odległe" - spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim, które odbędzie się w sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Pawilonie 512 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie będzie dotyczyć wystawy "Miejsce odległe" kolektywu Sputnik Photos.
fot. Agnieszka Rayss

Artyści z grupy Sputnik Photos fotografowali Wisłę zimą i wiosną. Skupili się na trzydziestokilometrowym warszawskim odcinku rzeki. W efekcie powstało pięć kompletnie różnych opowieści, ukazujących odmienne przestrzenie.

Spotkanie z autorami zdjęć wystawy "Miejsce odległe"- Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współtwórcy wystawy "Miejsce Odległe" opowiedzą o swojej pracy dokumentacyjnej, wyborze fotografii, a także pokażą materiały, które ostatecznie nie weszły w skład ekspozycji.

Agnieszkę Rayss pociągają maszyny i architektura przemysłowa. Zajęła się funkcjonalną stroną rzeki i odkryła miejsca na co dzień ukryte - oczyszczalnię ścieków Czajka, Filtry. Ukazała proces wymiany między rzeką a miastem, zamknięty obieg wody, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a z którego codziennie korzystamy. Jan Brykczyński spojrzał na Wisłę z perspektywy historycznej. Kiedyś rzeka tętniła życiem, była ważnym traktem komunikacyjnym. Teraz stare statki rdzewieją w Porcie Żerańskim, a ludzie którzy na nich pracowali są samotni i opuszczeni.

Więcej o wystawie Sputnik Photos "Miejsce odległe" pisaliśmy już wcześniej.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Poznaliśmy zwycięzców Chromatic Awards. Wśród laureatów są Polacy
17 Gru 2018
Za nami druga edycja Chromatic Awards. Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs okazał się szczęśliwy dla Polaków, którzy zajęli wysokie miejsca zarówno w sekcji profesjonalnej, jak i amatorskiej. Koniecznie zobaczcie nagrodzone prace.
0
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4