"Miejsce odległe" - spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim, które odbędzie się w sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Pawilonie 512 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie będzie dotyczyć wystawy "Miejsce odległe" kolektywu Sputnik Photos.
fot. Agnieszka Rayss

Artyści z grupy Sputnik Photos fotografowali Wisłę zimą i wiosną. Skupili się na trzydziestokilometrowym warszawskim odcinku rzeki. W efekcie powstało pięć kompletnie różnych opowieści, ukazujących odmienne przestrzenie.

Spotkanie z autorami zdjęć wystawy "Miejsce odległe"- Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współtwórcy wystawy "Miejsce Odległe" opowiedzą o swojej pracy dokumentacyjnej, wyborze fotografii, a także pokażą materiały, które ostatecznie nie weszły w skład ekspozycji.

Agnieszkę Rayss pociągają maszyny i architektura przemysłowa. Zajęła się funkcjonalną stroną rzeki i odkryła miejsca na co dzień ukryte - oczyszczalnię ścieków Czajka, Filtry. Ukazała proces wymiany między rzeką a miastem, zamknięty obieg wody, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a z którego codziennie korzystamy. Jan Brykczyński spojrzał na Wisłę z perspektywy historycznej. Kiedyś rzeka tętniła życiem, była ważnym traktem komunikacyjnym. Teraz stare statki rdzewieją w Porcie Żerańskim, a ludzie którzy na nich pracowali są samotni i opuszczeni.

Więcej o wystawie Sputnik Photos "Miejsce odległe" pisaliśmy już wcześniej.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0