"Miejsce odległe" - spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim, które odbędzie się w sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Pawilonie 512 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie będzie dotyczyć wystawy "Miejsce odległe" kolektywu Sputnik Photos.
fot. Agnieszka Rayss

Artyści z grupy Sputnik Photos fotografowali Wisłę zimą i wiosną. Skupili się na trzydziestokilometrowym warszawskim odcinku rzeki. W efekcie powstało pięć kompletnie różnych opowieści, ukazujących odmienne przestrzenie.

Spotkanie z autorami zdjęć wystawy "Miejsce odległe"- Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współtwórcy wystawy "Miejsce Odległe" opowiedzą o swojej pracy dokumentacyjnej, wyborze fotografii, a także pokażą materiały, które ostatecznie nie weszły w skład ekspozycji.

Agnieszkę Rayss pociągają maszyny i architektura przemysłowa. Zajęła się funkcjonalną stroną rzeki i odkryła miejsca na co dzień ukryte - oczyszczalnię ścieków Czajka, Filtry. Ukazała proces wymiany między rzeką a miastem, zamknięty obieg wody, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a z którego codziennie korzystamy. Jan Brykczyński spojrzał na Wisłę z perspektywy historycznej. Kiedyś rzeka tętniła życiem, była ważnym traktem komunikacyjnym. Teraz stare statki rdzewieją w Porcie Żerańskim, a ludzie którzy na nich pracowali są samotni i opuszczeni.

Więcej o wystawie Sputnik Photos "Miejsce odległe" pisaliśmy już wcześniej.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3