"Miejsce odległe" - spotkanie autorskie

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Lipiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim, które odbędzie się w sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Pawilonie 512 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie będzie dotyczyć wystawy "Miejsce odległe" kolektywu Sputnik Photos.
fot. Agnieszka Rayss

Artyści z grupy Sputnik Photos fotografowali Wisłę zimą i wiosną. Skupili się na trzydziestokilometrowym warszawskim odcinku rzeki. W efekcie powstało pięć kompletnie różnych opowieści, ukazujących odmienne przestrzenie.

Spotkanie z autorami zdjęć wystawy "Miejsce odległe"- Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współtwórcy wystawy "Miejsce Odległe" opowiedzą o swojej pracy dokumentacyjnej, wyborze fotografii, a także pokażą materiały, które ostatecznie nie weszły w skład ekspozycji.

Agnieszkę Rayss pociągają maszyny i architektura przemysłowa. Zajęła się funkcjonalną stroną rzeki i odkryła miejsca na co dzień ukryte - oczyszczalnię ścieków Czajka, Filtry. Ukazała proces wymiany między rzeką a miastem, zamknięty obieg wody, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a z którego codziennie korzystamy. Jan Brykczyński spojrzał na Wisłę z perspektywy historycznej. Kiedyś rzeka tętniła życiem, była ważnym traktem komunikacyjnym. Teraz stare statki rdzewieją w Porcie Żerańskim, a ludzie którzy na nich pracowali są samotni i opuszczeni.

Więcej o wystawie Sputnik Photos "Miejsce odległe" pisaliśmy już wcześniej

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
11
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły