"Miejsce odległe" - spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim, które odbędzie się w sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Pawilonie 512 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Spotkanie będzie dotyczyć wystawy "Miejsce odległe" kolektywu Sputnik Photos.
fot. Agnieszka Rayss

Artyści z grupy Sputnik Photos fotografowali Wisłę zimą i wiosną. Skupili się na trzydziestokilometrowym warszawskim odcinku rzeki. W efekcie powstało pięć kompletnie różnych opowieści, ukazujących odmienne przestrzenie.

Spotkanie z autorami zdjęć wystawy "Miejsce odległe"- Agnieszką Rayss i Janem Brykczyńskim odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Współtwórcy wystawy "Miejsce Odległe" opowiedzą o swojej pracy dokumentacyjnej, wyborze fotografii, a także pokażą materiały, które ostatecznie nie weszły w skład ekspozycji.

Agnieszkę Rayss pociągają maszyny i architektura przemysłowa. Zajęła się funkcjonalną stroną rzeki i odkryła miejsca na co dzień ukryte - oczyszczalnię ścieków Czajka, Filtry. Ukazała proces wymiany między rzeką a miastem, zamknięty obieg wody, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a z którego codziennie korzystamy. Jan Brykczyński spojrzał na Wisłę z perspektywy historycznej. Kiedyś rzeka tętniła życiem, była ważnym traktem komunikacyjnym. Teraz stare statki rdzewieją w Porcie Żerańskim, a ludzie którzy na nich pracowali są samotni i opuszczeni.

Więcej o wystawie Sputnik Photos "Miejsce odległe" pisaliśmy już wcześniej.
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0
“Nie chcę produkować obrazów, które dostaną dużo lajków na Instagramie” - Rozmowa z Rafałem Milachem
15 Mar 2019
O nowych projektach i wielopłaszczyznowych narracjach, w których mierzy się z problemami współczesnego świata, z pierwszym Polakiem zaproszonym do Magnum Photos rozmawia Marcin Grabowiecki.
3
Czym żyje współczesna fotografia artystyczna? Zobaczcie prace finalistów Grand Prix Fotofestiwal 2019
8 Mar 2019
Organizowany już od 10 lat główny konkurs Fotofestiwalu to okazja dla fotografów z całego na zaprezentowanie osobistych, unikalnych projektów. Nic dziwnego, że z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością. Zobaczcie projekty tegorocznych finalistów.
0
Poczuj moc głębin na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2019
7 Mar 2019
Tajemniczość i piękno, ale również moc, siła i żywioł - tak w kilku słowach można opisać zwycięskie fotografie nagrodzone w tegorocznej odsłonie Underwater Photographer of the Year.
0