Nocne naświetlanie - Noc Muzeów w DSH w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

2 Maj 2012
Artykuł na: 4-5 minut
W nocy z 19 na 20 maja w ramach Nocy Muzeów, w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się "Nocne naświetlanie". Na imprezę złożą się spotkania z fotografami oraz pokazy filmów i zdjęć. W DSH pojawią się m.in.: Mariusz Forecki, Michał Szlaga, Filip Springer i Piotr Małecki. Polecamy!

Noc Muzeów w DSH to podróż w świat fotograficznej ciemni, czerwonych i oliwkowych lamp, powiększalników, klisz i odbitek.

Zapraszamy na spotkanie z wybitnymi fotografami oraz pełną niezwykłych przygód podróż do czasów, kiedy kino było spełnieniem snu wariata, a jego twórcy pierwszymi czarodziejami ekranu. W świat "Człowieka z gumową głową", "Diabła i posągu" i "Fabryki psów" - kina fantazji, kobiet - motyli, diabelnych stworów, szalonych wynalazców i pierwszych odkrywców księżyca.

Program Nocnego Naświetlania

Nocne naświetlanie - spotkania

Spotkania ze znanymi fotografami, z którymi przy setach Dj'a Glitchmastera Georga odkryjemy magiczny świat fotografii postindustrialnych obszarów, polskiej prowincji, warszawskiej bohemy artystycznej i niewielkich społeczności, które łączy pasja, zawód lub los.

godz. 19:30

Piotr Małecki

Z miasta Warszawa

Seria fotoreportaży i krótkich filmów dokumentalnych o mieszkańcach stolicy i jej okolic.

godz. 20:30

Mariusz Forecki

I love Poland

Fotografie z Polski od lat 80. Zwykłe-niezwykłe momenty najnowszej historii Polski.

godz. 21:30

Michał Szlaga

Stocznia 2000-2012

Miejsce-symbol dokumentowane w obliczu zmian.

godz. 22:30

Jan Brykczyński

2700 owiec na 38 mieszkańców / Arnes, Islandia

Historia jednej bojkowskiej wsi / Ukraina

godz. 23:30

Filip Springer

Źle urodzone - architektura powojennego modernizmu

Zdaniem jednych - budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych - ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma?

godz. 00:30

Maciej Skawiński

Ludzie z bajki

Historie ludzi, którzy uciekli od cywilizacji w głąb rosyjskiej tajgi, aby tworzyć nowy, bajkowy świat. Świat, który ma być mieszanką marzeń, ideałów, bajek i religii. Pociągnął ich były milicjant drogówki który poczuł, że jest Chrystusem.

Pierwsi czarodzieje kina (1896-1914) - filmy
godz. 19:00-1:00

"Fabryka psów", "Człowiek z gumową głową" czy "Diabeł i posąg" to tylko niektóre z etiud powstałych u początków kina. Przed oczami widzów przesuwa się barwny korowód kobiet-motyli, bliskowschodnich fakirów, pierwszych odkrywców Księżyca, tajemniczych nimf i diabelskich stworów. W tym filmowym świecie nic jest jednoznaczne, przedmioty ożywają, złoty żuk zamienia się w motyla, a motyl przeobraża w ogień. A wszystko to w tempie, od którego jednej z postaci pęka napompowana do olbrzymich rozmiarów głowa. Minęło 100 lat, a fantazja takich twórców jak Georges Mélies czy Segundo de Chomón - zafascynowanych nowym wynalazkiem kina i dostrzegających jego artystyczny potencjał - wprawia w osłupienie i zachwyca.

Wystawy fotograficzne
godz. 19:00-1:00

Dodatkowe pokazy zdjęć Ireny Jarosińskiej i Aleksandra Jałosińskiego, rozszerzone o fotografie, których nie znajdziemy na prezentowanych w DSH wystawach. Wśród tematów m.in. warszawskie bazary i podwórka lat 50.-70. oraz warszawianki lat 70.

Nocne Naświetlanie
Termin: 19-20.05.2012

Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)