"Poza kadrem": Rafał Milach w Katowicach

Bohaterem kolejnego spotkania w ramach cyklu "Poza kadrem" będzie Rafał Milach. W sobotę, 28 stycznia o godz. 17:00 w katowickim Rondzie Sztuki fotograf będzie promował swoją książkę "7 Rooms".

"7 Rooms" opowiada historię 7 Rosjan, z 3 rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa. Są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach. "7 Rooms" nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. "7 Rooms" to intymny dialog fotografa ze swoim bohaterem.

To najbardziej osobisty projekt Rafała Milacha. Do Rosji pojechał poznać swoich krewnych, którzy mieszkają na wschodniej Syberii. Po drodze musiał przejechać trzy miasta: Moskwę, Jekaterynburg i Krasnojarsk. Tam poznał większość późniejszych bohaterów książki 7 Rooms. Gościli go w swoich domach, pokazywali jak żyją i gdzie mieszkają. Przez 6 lat regularnie do nich powracał starając się być na tyle blisko na ile to było możliwe. Mieszkał z nimi, jadł, podróżował, pracował i jeździł na daczę.

Chociaż w książce znajdują się zdjęcia z lat 2006-2010, praca nad całym projektem (w tym także nad konceptem książki razem z Anią Nałęcką) trwała siedem lat."Poza kadrem": spotkanie z Rafałem Milachem
Termin: 28.01.2012, godz. 17:00

Galeria Rondo Sztuki
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
Poziom 0
Katowice
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0