"Poza kadrem": Rafał Milach w Katowicach

Bohaterem kolejnego spotkania w ramach cyklu "Poza kadrem" będzie Rafał Milach. W sobotę, 28 stycznia o godz. 17:00 w katowickim Rondzie Sztuki fotograf będzie promował swoją książkę "7 Rooms".

"7 Rooms" opowiada historię 7 Rosjan, z 3 rosyjskich miast: Moskwy, Jekaterynburga i Krasnojarska. Wszyscy urodzili się w Związku Radzieckim, ale w swoje dorosłe życie weszli w putinowskiej Rosji. Bohaterowie tego cyklu nie są superbogaczami, nie pochodzą też z marginesu społeczeństwa. Są zwykłymi ludźmi mieszkającymi na przedmieściach. "7 Rooms" nie jest opowieścią o pokoleniu, nie daje również odpowiedzi na to, czym jest współczesna Rosja. "7 Rooms" to intymny dialog fotografa ze swoim bohaterem.

To najbardziej osobisty projekt Rafała Milacha. Do Rosji pojechał poznać swoich krewnych, którzy mieszkają na wschodniej Syberii. Po drodze musiał przejechać trzy miasta: Moskwę, Jekaterynburg i Krasnojarsk. Tam poznał większość późniejszych bohaterów książki 7 Rooms. Gościli go w swoich domach, pokazywali jak żyją i gdzie mieszkają. Przez 6 lat regularnie do nich powracał starając się być na tyle blisko na ile to było możliwe. Mieszkał z nimi, jadł, podróżował, pracował i jeździł na daczę.

Chociaż w książce znajdują się zdjęcia z lat 2006-2010, praca nad całym projektem (w tym także nad konceptem książki razem z Anią Nałęcką) trwała siedem lat."Poza kadrem": spotkanie z Rafałem Milachem
Termin: 28.01.2012, godz. 17:00

Galeria Rondo Sztuki
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
Poziom 0
Katowice
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0