Spotkanie z Adamem Pańczukiem w Katowicach

Katowickie Rondo Sztuki zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Poza kadrem". W piątek, 9 grudnia ich gościem będzie Adam Pańczuk.
fot. Adam Pańczuk

Adam Pańczuk, urodzony w 1978. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Podróżował przez Azję, od bliskiego wschodu po Tajlandię. Obecnie pracuje nad projektem fotograficznym pokazującym transformacje Polskiej wsi. W swoich zdjęciach skupia się na relacji człowieka z naturą. Jest członkiem kolektywu fotografów Sputnik Photos. Jego prace były wielokrotnie nagradzane m.in. w konkursach Newsreportaż, Grand Press Photo czy BZ WBK Press Photo. W 2009 roku otrzymał honorowe wyróżnienie w konkursie Magnum Expression Award. Publikuje w takich tytułach jak: National Geographic, Newsweek, Polityka, Private Magazine.


Poza kadrem: spotkanie z Adamem Pańczukiem
Termin: 9.12.2011, godz. 18:00

Galeria Rondo Sztuki
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
Poziom 0
Katowice
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3