Spotkanie z Adamem Pańczukiem w Katowicach

Katowickie Rondo Sztuki zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Poza kadrem". W piątek, 9 grudnia ich gościem będzie Adam Pańczuk.
fot. Adam Pańczuk

Adam Pańczuk, urodzony w 1978. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Podróżował przez Azję, od bliskiego wschodu po Tajlandię. Obecnie pracuje nad projektem fotograficznym pokazującym transformacje Polskiej wsi. W swoich zdjęciach skupia się na relacji człowieka z naturą. Jest członkiem kolektywu fotografów Sputnik Photos. Jego prace były wielokrotnie nagradzane m.in. w konkursach Newsreportaż, Grand Press Photo czy BZ WBK Press Photo. W 2009 roku otrzymał honorowe wyróżnienie w konkursie Magnum Expression Award. Publikuje w takich tytułach jak: National Geographic, Newsweek, Polityka, Private Magazine.


Poza kadrem: spotkanie z Adamem Pańczukiem
Termin: 9.12.2011, godz. 18:00

Galeria Rondo Sztuki
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1
Poziom 0
Katowice
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0