Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki

Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki
Fundacja dla Filmu i Fotografii zaprasza na kolejne spotkania z cyklu poświęconemu młodej fotografii ze Śląska. Artyści opowiedzą o swoich zdjęciach, metodach pracy i życiu fotografa.
Pierwsze spotkanie, którego główną postacią był Mateusz Hajman odbyło się 5 listopada i dotyczyło społecznych aspektów fotografii. Fotograf opowiadał o szukaniu inspiracji i podejściu do modelek przy sesjach rozbieranych. Spotkanie zebrało kilkudziesięcioosobową publikę.

Kolejne spotkania odbędą się 15 i 19 listopada. Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego “Fashion / beauty/ kicz” będzie Agata Mendziuk, która opowie o cienkiej linii odgradzającej fotografię artystyczną od komercyjnej i przepływie tendencji miedzy tymi dziedzinami.
fot. Kaja Świętochowska
Następne spotkanie, które poprowadzi Kaja Świętochowska zajmie się problemami związanymi z fotografią obiektów przemysłowych, ideą grup fotograficznych i popularyzacji regionu.

Spotkania odbędą się 15.11 o godz. 16:00 i 19.11 o godz. 18:00 w księgarni Zła Buka w Rondzie Sztuki w Katowicach przy ul. Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0