Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki

Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki
Fundacja dla Filmu i Fotografii zaprasza na kolejne spotkania z cyklu poświęconemu młodej fotografii ze Śląska. Artyści opowiedzą o swoich zdjęciach, metodach pracy i życiu fotografa.
Pierwsze spotkanie, którego główną postacią był Mateusz Hajman odbyło się 5 listopada i dotyczyło społecznych aspektów fotografii. Fotograf opowiadał o szukaniu inspiracji i podejściu do modelek przy sesjach rozbieranych. Spotkanie zebrało kilkudziesięcioosobową publikę.

Kolejne spotkania odbędą się 15 i 19 listopada. Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego “Fashion / beauty/ kicz” będzie Agata Mendziuk, która opowie o cienkiej linii odgradzającej fotografię artystyczną od komercyjnej i przepływie tendencji miedzy tymi dziedzinami.
fot. Kaja Świętochowska
Następne spotkanie, które poprowadzi Kaja Świętochowska zajmie się problemami związanymi z fotografią obiektów przemysłowych, ideą grup fotograficznych i popularyzacji regionu.

Spotkania odbędą się 15.11 o godz. 16:00 i 19.11 o godz. 18:00 w księgarni Zła Buka w Rondzie Sztuki w Katowicach przy ul. Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0