Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki

Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki
Fundacja dla Filmu i Fotografii zaprasza na kolejne spotkania z cyklu poświęconemu młodej fotografii ze Śląska. Artyści opowiedzą o swoich zdjęciach, metodach pracy i życiu fotografa.
Pierwsze spotkanie, którego główną postacią był Mateusz Hajman odbyło się 5 listopada i dotyczyło społecznych aspektów fotografii. Fotograf opowiadał o szukaniu inspiracji i podejściu do modelek przy sesjach rozbieranych. Spotkanie zebrało kilkudziesięcioosobową publikę.

Kolejne spotkania odbędą się 15 i 19 listopada. Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego “Fashion / beauty/ kicz” będzie Agata Mendziuk, która opowie o cienkiej linii odgradzającej fotografię artystyczną od komercyjnej i przepływie tendencji miedzy tymi dziedzinami.
fot. Kaja Świętochowska
Następne spotkanie, które poprowadzi Kaja Świętochowska zajmie się problemami związanymi z fotografią obiektów przemysłowych, ideą grup fotograficznych i popularyzacji regionu.

Spotkania odbędą się 15.11 o godz. 16:00 i 19.11 o godz. 18:00 w księgarni Zła Buka w Rondzie Sztuki w Katowicach przy ul. Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0