Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki

Spotkania o fotografii w Rondzie Sztuki
Fundacja dla Filmu i Fotografii zaprasza na kolejne spotkania z cyklu poświęconemu młodej fotografii ze Śląska. Artyści opowiedzą o swoich zdjęciach, metodach pracy i życiu fotografa.
Pierwsze spotkanie, którego główną postacią był Mateusz Hajman odbyło się 5 listopada i dotyczyło społecznych aspektów fotografii. Fotograf opowiadał o szukaniu inspiracji i podejściu do modelek przy sesjach rozbieranych. Spotkanie zebrało kilkudziesięcioosobową publikę.

Kolejne spotkania odbędą się 15 i 19 listopada. Gościem pierwszego spotkania zatytułowanego “Fashion / beauty/ kicz” będzie Agata Mendziuk, która opowie o cienkiej linii odgradzającej fotografię artystyczną od komercyjnej i przepływie tendencji miedzy tymi dziedzinami.
fot. Kaja Świętochowska
Następne spotkanie, które poprowadzi Kaja Świętochowska zajmie się problemami związanymi z fotografią obiektów przemysłowych, ideą grup fotograficznych i popularyzacji regionu.

Spotkania odbędą się 15.11 o godz. 16:00 i 19.11 o godz. 18:00 w księgarni Zła Buka w Rondzie Sztuki w Katowicach przy ul. Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3