"Wieczory z fotografią" w Rondzie Sztuki w Katowicach

Pierwsze spotkanie w ramach "Wieczorów z fotografią" odbędzie się 20 czerwca o godz. 19:00. Gośćmi pierwszego wieczoru będą fotografowie wojenni Krzysztof Miller oraz Jan Sibik.

Spotkanie w Rondzie Sztuki w Katowicach będzie podzielone na kilka części: - krótka impresja filmowa o mieście, wykonana metodą poklatkową. Autor: Grzegorz Gospodarek.;

Fotograficzny przegląd wydarzeń, czerwiec 2011 - polskie i światowe newsy z mijającego miesiąca.;

Powstania Śląskie. Fotografia z historią w tle, cz. I. Obraz jako źródło historii i dokument czasu.;

Pokazy autorskie: gośćmi pierwszego wieczoru będą fotografowie wojenni Krzysztof Miller oraz Jan Sibik.

"13 wojen" Krzysztofa Millera to przejmujące świadectwo konfliktów, które wstrząsały światem przez ostatnie dwadzieścia lat. Fotografie Jana Sibika opowiadają m.in. o ostatnich wydarzeniach w Północnej Afryce. Pokaz jego zdjęć poprzedzi kronika fotograficzna rewolucji w krajach arabskich.]Po pokazach zapraszamy na spotkanie z fotoreporterami.

W ramach cyklu "Wieczory z fotografią" w Rondzie Sztuki odbędą się jeszcze dwa spotkania: 25 lipca oraz 12 września 2011.
Komentarze
Polecane artykuły
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
1
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0
Young Poland 2019 - oto najlepsze zdjęcia młodych polskich fotografów z konkursu Grand Press Photo
17 Maj 2019
Young Poland to specjalna sekcja konkursu GPP, kierowana do twórców, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Zobaczcie, jakie zdjęcie podbiły w tym roku serca jurorów.
2
Poznaliśmy laureatów Grand Press Photo 2019. Zobacz najlepsze polskie zdjęcia prasowe minionego roku
16 Maj 2019
Tegoroczna edycja najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo dobiegła końca. Oto najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów.
8