Spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem - kuratorami Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011

Fundacja Sztuk Wizualnych i Bunkier Sztuki zapraszają w najbliższą środę, 2 lutego, na godz. 18:30 na spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem, gościnnymi kuratorami tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, podczas którego przybliżą swoje strategie artystyczne i opowiedzą o tym, co zobaczymy w maju 2011.
Praca pochodzi z cyklu People in Trouble autorstwa Adama Broomberga i Olivera Chanarina.

Adam Broomberg i Oliver Chanarin to duet fotografów z Londynu. Artyści pracują razem już od ponad dekady. Wynikiem tej długotrwałej współpracy są kolejne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz towarzyszące im monografie. Broomberg i Chanarin są między innymi autorami sześciu książek monograficznych, poświęconych fotografii dokumentalnej. Wydany w 2000 roku Trust towarzyszył ich pierwszej solowej wystawie w Hasselblad Center; prezentowane w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku Ghetto (2003) prezentowało osiągnięcia artystów pochodzące z okresu ich pracy jako wydawców oraz głównych fotografów w magazynie "Colors". Południowej Afryce po upadku apartheidu poświęcony był z kolei Mr. Mkhize's Portrait (2004), towarzyszący indywidualnej wystawie duetu w Photographer's Gallery, a współczesnemu Izraelowi - Chicago (2006). Ostatnie publikacje artystów to wydane w wydawnictwie Steidl Fig oraz The Red House (oba z 2007 roku). Ich kolejna książka poświęcona historii archiwów fotograficznych w zachodnim Belfaście ukaże się wiosną 2011 roku.

Broomberg i Chanarin regularnie uczą i prowadzą warsztaty oraz kursy mistrzowskie w zakresie fotografii, są też wykładowcami fotografii dokumentalnej w London College of Communication. Są laureatami wielu nagród, w tym prestiżowej nagrody Vic Odden przyznawanej przez Royal Photographic Society (2004), Best Documentary Book (USA, 2004), Pierwszej Nagrody GRIN (Gruppo Redattori Iconografici Nazionale, Włochy, 2004), Best Book of the Year (USA, 2004). Są też członkami rady powierniczej w Photoworks oraz w The Photographers' Gallery.

Ich wystawy indywidualne i zbiorowe prezentowane były między innymi we Francji, Szwajcarii, Australii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Danii, Belgii, RPA, w Niemczech, USA, Egipcie, Włoszech. Ich prace znajdują się w tak prestiżowych instytucjach i galeriach sztuki, jak International Center of Photography, Victoria & Albert Museum, National Portrait Gallery, Van Vlissingen, czy Musee de l'Elysee w Szwajcarii.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które będzie znakomitą okazją, aby poznać plany gościnnych kuratorów Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.


PEOPLE IN TROUBLE LAUGHING PUSHED TO THE GROUND
Spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem -
kuratorami Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011
Termin: 2.02.2011, godz. 18:30

Bunkier Sztuki, Pl. Szczepański 3A, Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5