Spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem - kuratorami Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011

Fundacja Sztuk Wizualnych i Bunkier Sztuki zapraszają w najbliższą środę, 2 lutego, na godz. 18:30 na spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem, gościnnymi kuratorami tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, podczas którego przybliżą swoje strategie artystyczne i opowiedzą o tym, co zobaczymy w maju 2011.
Praca pochodzi z cyklu People in Trouble autorstwa Adama Broomberga i Olivera Chanarina.

Adam Broomberg i Oliver Chanarin to duet fotografów z Londynu. Artyści pracują razem już od ponad dekady. Wynikiem tej długotrwałej współpracy są kolejne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz towarzyszące im monografie. Broomberg i Chanarin są między innymi autorami sześciu książek monograficznych, poświęconych fotografii dokumentalnej. Wydany w 2000 roku Trust towarzyszył ich pierwszej solowej wystawie w Hasselblad Center; prezentowane w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku Ghetto (2003) prezentowało osiągnięcia artystów pochodzące z okresu ich pracy jako wydawców oraz głównych fotografów w magazynie "Colors". Południowej Afryce po upadku apartheidu poświęcony był z kolei Mr. Mkhize's Portrait (2004), towarzyszący indywidualnej wystawie duetu w Photographer's Gallery, a współczesnemu Izraelowi - Chicago (2006). Ostatnie publikacje artystów to wydane w wydawnictwie Steidl Fig oraz The Red House (oba z 2007 roku). Ich kolejna książka poświęcona historii archiwów fotograficznych w zachodnim Belfaście ukaże się wiosną 2011 roku.

Broomberg i Chanarin regularnie uczą i prowadzą warsztaty oraz kursy mistrzowskie w zakresie fotografii, są też wykładowcami fotografii dokumentalnej w London College of Communication. Są laureatami wielu nagród, w tym prestiżowej nagrody Vic Odden przyznawanej przez Royal Photographic Society (2004), Best Documentary Book (USA, 2004), Pierwszej Nagrody GRIN (Gruppo Redattori Iconografici Nazionale, Włochy, 2004), Best Book of the Year (USA, 2004). Są też członkami rady powierniczej w Photoworks oraz w The Photographers' Gallery.

Ich wystawy indywidualne i zbiorowe prezentowane były między innymi we Francji, Szwajcarii, Australii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Danii, Belgii, RPA, w Niemczech, USA, Egipcie, Włoszech. Ich prace znajdują się w tak prestiżowych instytucjach i galeriach sztuki, jak International Center of Photography, Victoria & Albert Museum, National Portrait Gallery, Van Vlissingen, czy Musee de l'Elysee w Szwajcarii.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które będzie znakomitą okazją, aby poznać plany gościnnych kuratorów Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.


PEOPLE IN TROUBLE LAUGHING PUSHED TO THE GROUND
Spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem -
kuratorami Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011
Termin: 2.02.2011, godz. 18:30

Bunkier Sztuki, Pl. Szczepański 3A, Kraków
Komentarze
Polecane artykuły
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3
I am Waldviertel – beztroskie dzieciństwo oczami dorosłego
3 Cze 2019
Dzieciństwo. Lato spędzone na wsi u babci. Beztroska zabawa wśród koni i krów, całe dnie na świeżym powietrzu. Holenderska fotografka Carla Kogelman udaje się z aparatem do małej wioski w austriackim regionie Waldviertel. Wraca tam co roku przez sześć lat, by poprzez swoje zdjęcia przenieść nas w ulotną magię dzieciństwa.
1
Nieznany Paryż z czasów belle époque. Zobacz, jak fotografia zagościła na ulicach francuskiej stolicy
27 Maj 2019
Francja czasów belle époque kojarzy się z kabaretami, panami w melonikach, eleganckimi bulwarami i uwodzicielskimi rozrywkami. Czy jednak te czasy były naprawdę tak piękne? Zdjęcia z odkrytych niedawno kolekcji rzucają nieco inne światło na Francję początków XX wieku.
0