Spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem - kuratorami Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011

0
Marcin Grabowiecki
31 Styczeń 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Fundacja Sztuk Wizualnych i Bunkier Sztuki zapraszają w najbliższą środę, 2 lutego, na godz. 18:30 na spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem, gościnnymi kuratorami tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, podczas którego przybliżą swoje strategie artystyczne i opowiedzą o tym, co zobaczymy w maju 2011.
Praca pochodzi z cyklu People in Trouble autorstwa Adama Broomberga i Olivera Chanarina.

Adam Broomberg i Oliver Chanarin to duet fotografów z Londynu. Artyści pracują razem już od ponad dekady. Wynikiem tej długotrwałej współpracy są kolejne wystawy indywidualne i zbiorowe oraz towarzyszące im monografie. Broomberg i Chanarin są między innymi autorami sześciu książek monograficznych, poświęconych fotografii dokumentalnej. Wydany w 2000 roku Trust towarzyszył ich pierwszej solowej wystawie w Hasselblad Center; prezentowane w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie w 2007 roku Ghetto (2003) prezentowało osiągnięcia artystów pochodzące z okresu ich pracy jako wydawców oraz głównych fotografów w magazynie "Colors". Południowej Afryce po upadku apartheidu poświęcony był z kolei Mr. Mkhize's Portrait (2004), towarzyszący indywidualnej wystawie duetu w Photographer's Gallery, a współczesnemu Izraelowi - Chicago (2006). Ostatnie publikacje artystów to wydane w wydawnictwie Steidl Fig oraz The Red House (oba z 2007 roku). Ich kolejna książka poświęcona historii archiwów fotograficznych w zachodnim Belfaście ukaże się wiosną 2011 roku.

Broomberg i Chanarin regularnie uczą i prowadzą warsztaty oraz kursy mistrzowskie w zakresie fotografii, są też wykładowcami fotografii dokumentalnej w London College of Communication. Są laureatami wielu nagród, w tym prestiżowej nagrody Vic Odden przyznawanej przez Royal Photographic Society (2004), Best Documentary Book (USA, 2004), Pierwszej Nagrody GRIN (Gruppo Redattori Iconografici Nazionale, Włochy, 2004), Best Book of the Year (USA, 2004). Są też członkami rady powierniczej w Photoworks oraz w The Photographers' Gallery.

Ich wystawy indywidualne i zbiorowe prezentowane były między innymi we Francji, Szwajcarii, Australii, Holandii, Szwecji, Hiszpanii, Danii, Belgii, RPA, w Niemczech, USA, Egipcie, Włoszech. Ich prace znajdują się w tak prestiżowych instytucjach i galeriach sztuki, jak International Center of Photography, Victoria & Albert Museum, National Portrait Gallery, Van Vlissingen, czy Musee de l'Elysee w Szwajcarii.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które będzie znakomitą okazją, aby poznać plany gościnnych kuratorów Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011.


PEOPLE IN TROUBLE LAUGHING PUSHED TO THE GROUND
Spotkanie z Adamem Broombergiem i Oliverem Chanarinem -
kuratorami Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011
Termin: 2.02.2011, godz. 18:30

Bunkier Sztuki, Pl. Szczepański 3A, Kraków

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły