Adam Broomberg i Oliver Chanarin

Wszystkie artykuły z tagiem: "Adam Broomberg i Oliver Chanarin" w serwisie fotopolis.pl:
Adam Broomberg i Oliver Chanarin "Dodo" - recenzja
Zobaczcie nową pracę Adama Broomberga i Olivera Chanarina, która powstała w wyniku odkrycia dokonanego w magazynach wytwórni Paramount Picture.
4 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Adam Broomberg & Oliver Chanarin "People In Trouble Laughing Pushed To The Ground" - recenzja
Publikacja "People In Trouble Laughing Pushed To The Ground" oparta jest na zdjęciach z The Belfast Exposed Archive. Spośród 14 000 czarno-białych stykówek dokumentujących konflikt w Irlandii Północnej Oliver Chanarin i Adam Broomberg wybrali te fragmenty, które były ukryte przez widokiem publiczności.
20 Mar 2014
Marcin Grabowiecki
0
Adam Broomberg & Oliver Chanarin "Scarti" - recenzja
W "Scarti" zaprezentowane są arkusze, stanowiące produkty uboczne, powstałe podczas produkcji publikacji "Ghetto" Adama Broomberga i Olivera Chanarina. Do odkrycia tych materiałów doszło dziewięć lat po ukazaniu się książki, w związku z przedwczesną śmiercią włoskiego wydawcy - Gigi'ego Giannuzzi'ego.
5 Lut 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Karczeby" w finale Aperture Photobook Awards
Książka Adama Pańczuka "Karczeby" znalazła się w finale prestiżowego konkursu Aperture Photobook Awards. Gratulujemy sukcesu fotografowi i projektantce książki - Ani Nałęckiej!
24 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0
Oliver Chanarin & Adam Broomberg "Holy Bible" - recenzja
"Holy Bible" to najnowsze wydawnictwo tegorocznych laureatów Deutsche Börse Photography Prize - Olivera Chanarina i Adama Broomberga. Imponujaca, 721-stronicowa publikacja wydana przez Mack oparta została na zderzeniu tekstu Pisma Świętego z archiwalnymi zdjęciami z czasów I i II Wojny Światowej.
10 Wrz 2013
Marcin Grabowiecki
0
Deutsche Börse Photography Prize 2013 - wyniki
Adam Broomberg i Oliver Chanarin zostali laureatami prestiżowej nagrody Deutsche Börse Photography Prize 2013.
11 Cze 2013
Marcin Grabowiecki
0
MFK 2011 - Alias: George i Patricia Beacher
W pierwszej odsłonie naszego cyklu, w którym będziemy prezentować życiorysy i fotografie fikcyjnych postaci dwójka artystów: George i Patricia Beacher. Z siedmiu albumów będących pokłosiem ich współpracy w dobrym stanie zachował się tylko jeden - "Album z Abbotsbury".
5 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
MFK 2011: projekt "Alias"
Dużymi krokami zbliża się otwarcie kolejnej edycji festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Dziś o programie głównym opowiedzą Wam więcej jego kuratorzy, a my ruszamy z cyklem, w którym będziemy prezentować życiorysy i fotografie fikcyjnych postaci, stworzonych przez duet autor/artysta.
5 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
MFK 2011: Przekrojowa wystawa "Alias" w Bunkrze Sztuki
Wystawa "Alias" prezentowana w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2011 w Bunkrze Sztuki to przegląd współczesnych praktyk wykorzystujących strategię heteronimu. Jej kuratorami są Adam Broomberg i Oliver Chanarin - odpowiedzialni również za program główny tegorocznego Festiwalu.
18 Kwi 2011
Marcin Grabowiecki
0
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2011 - pierwsze doniesienia
Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. Po raz pierwszy do pracy nad Programem Głównym Festiwalu, który nosi tytuł "Alias", zaproszono kuratorów zewnętrznych - artystyczny duet z Wielkiej Brytanii - Adama Broomberga i Olivera Chanarina. Weekend otwierający Festiwal to 13-15 maja 2011.
17 Lut 2011
Marcin Grabowiecki
0