Zaawansowany retusz portretu od podstaw - filmowe kompendium wiedzy dla fotografa

0
Michał Chrzanowski
28 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowszy tutorial Unmesha Dinda z PiXimperfect to prawie godzinny wideoporadnik, dzięki któremu nauczysz się efektywnego retuszu portretu od podstaw.

Jeśli chodzi o edycję i posprodukcję zdjęć w Photoshopie to nie ma sobie równych Unmesh Dinda, współtwórca i prowadzący kanał PiXimperfect. Jego ostatni tutorial to aż ponad 50-minutowy filmy, w którym prezentuje kompletny retusz portretu High-End za pomocą Photoshopa. Jest to materiał niezwykle przydatny i potrzebny fotografom dopiero co wchodzącym w świat zaawansowanej edycji zdjęć.

- Poznaj moc zaawansowanych narzędzi w celu uzyskania bezbłędnego retuszu skóry o gładkiej skórze i wspaniałej teksturze. W tym samouczku przejdziemy przez cały proces retuszowania portretów, począwszy od podstawowych działań w Lightroomie i Photoshopie, aż do wyeksportowania ostatecznego obrazu - podkreśla Unmesh Dinda.

Kompendium wiedzy o retuszu portretu

W prawie godzinnym wideoporadniku Unmesh Dinda porusza wiele istotnych kwestii. Możecie dowiedzieć się szczegółów dotyczących różnych podejść do retuszu portretu, pracy ze skórą, a także ogólnych sztuczkach i technikach wykorzystywanych w Photoshopie i Lightroomie. Wszystko podane jest w prosty i przystępny sposób, dzięki czemu nawet nowicjusz wyciągnie z tego tutorialu sporą dawkę wiedzy.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Kanał PiXimperfect jest ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji związanych z programami Photoshop i Lightroom. Istnieje szeroki zakres wielu różnych obszarów (funkcji i narzędzi) w programie Photoshop, a ten kanał daje szansę na zbadanie ich wszystkich. PiXimperfect został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o fotografach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
14
0
Powiązane artykuły