Odblaski

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
7
Optyka:
7
Budowa:
8
Marka:
Tamron
Nasza ocena:

84%

Stabilizowany układ optyczny, precyzyjny autofokus, podwójny moduł mikroprocesorów zwiększających wydajność i szybkość pracy, a także uszczelniony tubus - oto najważniejsze cechy  testowanego Tamrona 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD.

Autor: Michał Chrzanowski

3 Marzec 2018
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Odblaski

Poszczególne elementy optyczne testowanego modelu 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD zostały pokryte specjalnymi powłokami antyrefleksyjnymi eBand Coating, czyli warstwą uszlachetniającą o nano strukturze, która ma zapobiegać niepożądanym odbiciom i artefaktom. Poza tym to rozwiązanie ma również zwiększać przepuszczalność światła i oferować doskonałe właściwości, przy jednoczesnej redukcji wszelkich odbić.

W większości typowych sytuacji zdjęciowych, zastosowane w Tamronie powłoki antyrefleksyjne dobrze spełniają swoje zadanie. Odpowiednio zapobiegają pojawieniu się na zdjęciach blików i flar. Niemniej jednak w momencie, gdy mocne źródło światła znajdzie się się na obrzeżach kadru, zauważymy już wyraźne świetlne i wielobarwne artefakty. Te będą na tyle spore, że ich skuteczne i nieinwazyjne pozbycie się podczas retuszu może okazać się nie tak łatwym (a często nawet niemożliwym) zadaniem. Natomiast , gdy słońce znajdzie się w kadrze, zaobserwujemy jedynie spadek kontrastowości obrazu. Oczywiście wszelkie problemy z blikami, flarami i świetlnymi artefaktami mijają, gdy do obiektywu podepniemy dedykowaną osłonę przeciwsłoneczną, która znajdziemy w zestawie.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 70-180 mm f/2.8 - test obiektywu [RAW]
Nikon Nikkor Z 70-180 mm f/2.8 - test obiektywu [RAW]
Mimo parametrów odpowiadających zawodowej optyce, nowy Nikkor Z 70-180 mm f/2.8 to propozycja dużo tańsza od reporterskich zoomów tej klasy. Jest przy tym lekki i kompaktowy. Sprawdzamy, co...
19
Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM II - zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony FE 16-35 mm f/2.8 GM II - zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kontynuuje swój pochód i wprowadza kolejny zoom drugiej generacji – mniejszy, lżejszy i jeszcze doskonalszy optycznie. Czekając na pełny test prezentujemy pierwsze zdjęcia testowe.
36
Nikon Nikkor Z 70-180 mm f/2.8 - zdjęcia przykładowe [RAW]
Nikon Nikkor Z 70-180 mm f/2.8 - zdjęcia przykładowe [RAW]
Tańszy, lżejszy i bardziej poręczny od modelu Nikkor Z 70-200 mm f/2.8 S. Nowy telezoom Nikona o zakresie ogniskowych 70-180 mm i stałej jasności f/2.8 trafił w nasze ręce. Oto pierwsze zdjęcia...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)