Samsung Galaxy S4 - test

Galaxy S4 to następca flagowego smartfona firmy Samsung - Galaxy SIII. Wyposażono go w 13-megapikselową matrycę i obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
1. Wstęp

Samsung Galaxy S4 to nowoczesny smartfon wyposażony w aparat fotograficzny z matrycą 13-megapikseli, szerokokątny obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz Full HD Super AMOLED. Urządzenie umożliwia manualny wybór czułości (w zakresie ISO 100-800), balansu bieli oraz tryby programowe. Możemy także korzystać z wielu filtrów efektowych i korekcji ekspozycji.

W teście sprawdziliśmy fotograficzne możliwości smartfona Samsung Galaxy S4, pomijamy w nim wszystkie inne funkcje tego urządzenia.Parametry Samsunga Galaxy S4:
  • Wymiary: 136,6 x 69,8 x 7,9 mm
  • Waga: 130 g
  • Ekran: 5-calowy wyświetlacz Full HD Super AMOLED o rozdzielczości 1920x1080 pikseli
  • Pojemność: 16/32/64 GB
  • Procesor: czterordzeniowy procesor 1,9 GHz
  • System: Google Android 4.2.2 Jelly Bean
  • Aparat:[LST
]Test składa się z następujących części:
Wstęp
Ergonomia, wykonanie
Tryby fotografowania i użytkowanie
Jakość zdjęć
Porównanie modeli Galaxy SIII i Galaxy S4
Podsumowanie
Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Polecane artykuły
Czy fotografia i zjawiska nadprzyrodzone to dobrana para? Odwiedziliśmy tegoroczny Fotofestiwal
3 Lip 2019
Z niektórymi miesiącami związane są nieodłącznie pewne wydarzenia. I tak czerwiec od razu kojarzy nam się z łódzkim Fotofestiwalem. Staramy się go odwiedzić co roku, choć na chwilę. Przyglądamy się tegorocznej edycji wydarzenia.
0
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0