Samsung Galaxy S4 - Podsumowanie

Samsung Galaxy S4 to następca flagowego smartfona Galaxy SIII. Wyposażono go w 13-megapikselową matrycę i obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

30 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

 

Nasza opinia

Samsung Galaxy S4 to zgrabny, funkcjonalny i nowoczesny smartfon. Korzystanie z wbudowanego aparatu nie jest trudne i do pracy z nim można się szybko przyzwyczaić. System Android mógłby być trochę bardziej intuicyjny, a część potrzebnych funkcji łatwiej dostępna.

Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość zmiany takich parametrów fotografowania jak czułość, korekcja ekspozycji, balans bieli. Do tego dochodzą tryby oraz filtry efektowe. Fotografowanie jest przyjemne, dzięki dużemu wyświetlaczowi.

Galaxy S 4 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu na niskich czułościach (50-100 ISO). Wyższe czułości pozostawiają jednak dużo do życzenia. O ile z czułości ISO 200 i 400 można jeszcze korzystać, to już ISO 800 trudno uznać za wartość użyteczną.

W porównaniu do poprzednika - Samsunga Galaxy SIII jakość obrazu w nowym modelu uległa poprawie, zastosowano także matrycę o większej rozdzielczości.

Samsung Galaxy S4 może konkurować z innymi zaawansowanymi smartfonami, takimi jak iPhone 5, HTC One X czy Nokia 808 PureView. Na ich tle prezentuje się jako interesująca i godna rozważenia propozycja. Przed podjęciem decyzji o zakupie polecamy lekturę naszych testów poszczególnych modeli i porównanie ich osiągów.

+ ciekawy projekt i wzornictwo

+ prosta obsługa

+ bardzo dobra jakość zdjęć na niskich czułościach

+ możliwość zmiany takich parametrów fotografowania jak czułość, korekcja ekspozycji, balans bieli

+ duży wyświetlacz

- słaba jakość zdjęć na wysokich czułościach

- trudna dostępność niektórych funkcji

Wstęp

Ergonomia, wykonanie

Tryby fotografowania i użytkowanie

Jakość zdjęć

Porównanie modeli Galaxy SIII i Galaxy S4

Podsumowanie

Zdjęcia przykładowe

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
18
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)