Sony Cyber-shot DSC-WX1 - test

Sony Cyber-shot jest wyróżniającym się wśród konkurencji kompaktem. To za sprawą 10,2 MP, nowoczesnej matrycy Exmor R CMOS, która według producenta charakteryzuje się dwukrotnie większą czułością od tradycyjnych matryc CMOS. Kolejnymi atutami nowego Cyber-shota są niewielkie rozmiary, metalowa obudowa, a także jasny, szerokokątny obiektyw Sony G.
0
Damian Bednarzak
27 Listopad 2009
Artykuł na: 23-28 minut

4. Menu i tryby odtwarzania

Menu

Po naciśnięciu przycisku MENU, znajdującego się na tylnej ściance aparatu, naszym oczom ukazuje się uporządkowane menu WX1. W lewej części monitora zauważamy kategorie a w prawej dostępne jej ustawienia. Pierwsze pozycje zajmują ustawienia najczęściej zmieniane przez użytkownika, czyli takie jak: ustawienia czułości ISO, wartości korekty ekspozycji, balansu bieli oraz trybu pomiaru światła. Możemy jedynie zadać sobie pytanie, czy uzasadnione jest umieszczenie na pierwszym miejscu ustawienia rozdzielczości zdjęcia?

menu WX1

Jak można się domyślić, pozostałe miejsca zajmują również istotne, ale nie aż tak często zmieniane parametry jak: ustawienia bracketingu, stabilizacji obrazu lub funkcji wykrywania uśmiechu.

menu WX1

Należy przyznać, iż pozycje w menu zostały należycie objaśnione, co na pewno pomoże w obsłudze początkującym użytkownikom.

Odtwarzanie zdjęć

Oprócz wyświetlania pojedynczego zdjęcia (z informacjami bądź bez) możemy podejrzeć materiał w postaci miniatur oraz kalendarza. Wszystko odbywa się szybko i nie przysparza najmniejszych problemów.

tryb odtwarzania

Menu odtwarzania

W menu odtwarzania znajdziemy opcje dotyczące pokazu oraz obróbki wykonanych przez nas zdjęć.

menu odtwarzania

Podsumowanie działu

Korzystanie z menu WX1 odbywa się szybko i nie nastręcza większych problemów. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie szybkiego menu funkcyjnego, co ograniczyłoby potrzebę przewijania mimo wszystko rozbudowanego menu głównego.

+ dobrze opisane menu główne

+ szybkie działanie trybu odtwarzania

- brak menu funkcyjnego

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Nikon D780 pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Czy jednak warto przesiadać się na nią z i tak świetnego Nikona D750?...
8
1
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
6
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
6