Sony Cyber-shot DSC-WX1 - test

Sony Cyber-shot jest wyróżniającym się wśród konkurencji kompaktem. To za sprawą 10,2 MP, nowoczesnej matrycy Exmor R CMOS, która według producenta charakteryzuje się dwukrotnie większą czułością od tradycyjnych matryc CMOS. Kolejnymi atutami nowego Cyber-shota są niewielkie rozmiary, metalowa obudowa, a także jasny, szerokokątny obiektyw Sony G.
0
Damian Bednarzak
27 Listopad 2009
Artykuł na: 23-28 minut


4. Menu i tryby odtwarzania

Menu
Po naciśnięciu przycisku MENU, znajdującego się na tylnej ściance aparatu, naszym oczom ukazuje się uporządkowane menu WX1. W lewej części monitora zauważamy kategorie a w prawej dostępne jej ustawienia. Pierwsze pozycje zajmują ustawienia najczęściej zmieniane przez użytkownika, czyli takie jak: ustawienia czułości ISO, wartości korekty ekspozycji, balansu bieli oraz trybu pomiaru światła. Możemy jedynie zadać sobie pytanie, czy uzasadnione jest umieszczenie na pierwszym miejscu ustawienia rozdzielczości zdjęcia?
menu WX1


Jak można się domyślić, pozostałe miejsca zajmują również istotne, ale nie aż tak często zmieniane parametry jak: ustawienia bracketingu, stabilizacji obrazu lub funkcji wykrywania uśmiechu.
menu WX1


Należy przyznać, iż pozycje w menu zostały należycie objaśnione, co na pewno pomoże w obsłudze początkującym użytkownikom.

Odtwarzanie zdjęć
Oprócz wyświetlania pojedynczego zdjęcia (z informacjami bądź bez) możemy podejrzeć materiał w postaci miniatur oraz kalendarza. Wszystko odbywa się szybko i nie przysparza najmniejszych problemów.
tryb odtwarzania


Menu odtwarzania
W menu odtwarzania znajdziemy opcje dotyczące pokazu oraz obróbki wykonanych przez nas zdjęć.
menu odtwarzania


Podsumowanie działu
Korzystanie z menu WX1 odbywa się szybko i nie nastręcza większych problemów. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie szybkiego menu funkcyjnego, co ograniczyłoby potrzebę przewijania mimo wszystko rozbudowanego menu głównego.

+ dobrze opisane menu główne
+ szybkie działanie trybu odtwarzania

- brak menu funkcyjnego
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
W Alpach z Olympusem OM-D E-M5 Mark III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W Alpach z Olympusem OM-D E-M5 Mark III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy korpus Olympus OM-D E-M5 Mark III mieliśmy już okazję przetestować w terenie. Czy rzeczywiście zasługuje na miano aparatu najlepiej ucieleśniającego ideę...
0
0
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
23
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0