Samsung WB1000 - test

Zaledwie miesiąc po premierze Samsunga WB500 poznaliśmy model WB1000. Nie jest to jednak następca, lecz równorzędny model o nieco innych założeniach, konstrukcji i parametrach. WB1000 posiada 12-megapikselową matrycę oraz 5-krotny, szerokokątny zoom Schneider-Kreuznach zaczynający się od ekwiwalentu 24 mm. Uwagę zwraca nowoczesny design, 3-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED oraz dopracowana funkcja nagrywania filmów HD.
0
Damian Bednarzak
24 Lipiec 2009
Artykuł na: 23-28 minut


4. Menu i tryby odtwarzania
Po włączeniu aparatu naszym oczom ukazuje się podgląd na żywo, możemy wyświetlić podstawowe informacje (także histogram) oraz siatkę pomocną podczas kadrowania. Zmian dokonujemy przyciskiem DISP.


Menu funkcyjne
Szybkie menu funkcyjne znajdujemy w coraz większej liczbie kompaktów, oczywiście nie zabrakło go także w WB1000. Po naciśnięciu przycisku Fn mamy szybki i łatwy dostęp do najczęściej zmienianych ustawień, takich jak:
  • Korekta ekspozycji
  • Balans bieli
  • Czułość ISO
  • Opcje wykrywania twarzy
  • Pomiar światła
  • Napęd
  • Wybór stylu zdjęcia

menu funkcyjne


Menu
Menu naszego Samsunga podzielone jest logicznie na 4 części: Funkcje, Dźwięk, Wyświetlacz, Ustawienia. Zwróćmy uwagę na ładny projekt graficzny oraz czytelność menu.
menu główne


Tryb odtwarzania
Włączenie trybu odtwarzania uzyskujemy naciskając przycisk oznaczony symbolem podglądu na tylnej ściance aparatu. Tak jak wspomnieliśmy, za jego pomocą możemy także włączać aparat. Podstawowym sposobem na podglądanie zdjęć jest wyświetlenie pojedynczego zdjęcia na pełnym ekranie, za pomocą przycisku DISP możemy w łatwy sposób zmienić ilość wyświetlanych informacji.
informacje w trybie odtwarzania

Poza standardowym odtwarzaniem zdjęć, do dyspozycji mamy funkcję Smart album oraz możliwość wyświetlania miniatur. Smart album pozwala na przeglądanie zdjęć w różnych kategoriach: typ pliku, data, kolor, tydzień. Pod zdjęciami widoczny jest pasek z symbolami kategorii jaką wybraliśmy. Szczególnie ciekawe jest sortowanie wg dominujących kolorów na fotografii, wtedy w łatwy sposób możemy znaleźć zdjęcia na których np. dominuje plenerowa zieleń lub niebo.


Za duży minus należy uznać to, że WB1000 nie rozpoznaje i nie obraca zdjęć wykonanych w pionie. Pozostaje nam ręczny obrót z poziomu aparatu lub (co wydaje się być o wiele wygodniejsze) na komputerze.
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
21
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)