Samsung WB1000 - test

Zaledwie miesiąc po premierze Samsunga WB500 poznaliśmy model WB1000. Nie jest to jednak następca, lecz równorzędny model o nieco innych założeniach, konstrukcji i parametrach. WB1000 posiada 12-megapikselową matrycę oraz 5-krotny, szerokokątny zoom Schneider-Kreuznach zaczynający się od ekwiwalentu 24 mm. Uwagę zwraca nowoczesny design, 3-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED oraz dopracowana funkcja nagrywania filmów HD.


4. Menu i tryby odtwarzania
Po włączeniu aparatu naszym oczom ukazuje się podgląd na żywo, możemy wyświetlić podstawowe informacje (także histogram) oraz siatkę pomocną podczas kadrowania. Zmian dokonujemy przyciskiem DISP.


Menu funkcyjne
Szybkie menu funkcyjne znajdujemy w coraz większej liczbie kompaktów, oczywiście nie zabrakło go także w WB1000. Po naciśnięciu przycisku Fn mamy szybki i łatwy dostęp do najczęściej zmienianych ustawień, takich jak:
  • Korekta ekspozycji
  • Balans bieli
  • Czułość ISO
  • Opcje wykrywania twarzy
  • Pomiar światła
  • Napęd
  • Wybór stylu zdjęcia

menu funkcyjne


Menu
Menu naszego Samsunga podzielone jest logicznie na 4 części: Funkcje, Dźwięk, Wyświetlacz, Ustawienia. Zwróćmy uwagę na ładny projekt graficzny oraz czytelność menu.
menu główne


Tryb odtwarzania
Włączenie trybu odtwarzania uzyskujemy naciskając przycisk oznaczony symbolem podglądu na tylnej ściance aparatu. Tak jak wspomnieliśmy, za jego pomocą możemy także włączać aparat. Podstawowym sposobem na podglądanie zdjęć jest wyświetlenie pojedynczego zdjęcia na pełnym ekranie, za pomocą przycisku DISP możemy w łatwy sposób zmienić ilość wyświetlanych informacji.
informacje w trybie odtwarzania

Poza standardowym odtwarzaniem zdjęć, do dyspozycji mamy funkcję Smart album oraz możliwość wyświetlania miniatur. Smart album pozwala na przeglądanie zdjęć w różnych kategoriach: typ pliku, data, kolor, tydzień. Pod zdjęciami widoczny jest pasek z symbolami kategorii jaką wybraliśmy. Szczególnie ciekawe jest sortowanie wg dominujących kolorów na fotografii, wtedy w łatwy sposób możemy znaleźć zdjęcia na których np. dominuje plenerowa zieleń lub niebo.


Za duży minus należy uznać to, że WB1000 nie rozpoznaje i nie obraca zdjęć wykonanych w pionie. Pozostaje nam ręczny obrót z poziomu aparatu lub (co wydaje się być o wiele wygodniejsze) na komputerze.
Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0