Canon Digital IXUS 980 IS - Podsumowanie

Canon Digital IXUS 980 IS zaprezentowany został jesienią ubiegłego roku. To nadal najwyższy model tych bardzo eleganckich i charakteryzujących się kieszonkowymi wymiarami kompaktów. Zastępując model IXUS 960 IS, aparat kontynuuje długą i chlubną tradycje znakomitej serii IXUS. Tak jak poprzednicy, wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz świetną jakością rejestrowanych zdjęć. Model ten wnosi kilka rozwiązań technologicznych, które po raz pierwszy pojawiają się w serii IXUS jak np. manualne tryby ustawiania ekspozycji czy ciekawie zapowiadający się tryb Szybkie Zdjęcia.

Autor: Damian Bednarzak

12 Luty 2009
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Canon IXUS 980 IS to przede wszystkim gustowny, elegancki oraz zachwycający wyglądem aparat. Dzięki kieszonkowym wymiarom możemy go mieć często przy sobie - szczególnie w sytuacjach gdy posiadanie aparatu o dużych gabarytach nie wchodzi w grę. Przynależność do serii IXUS zapowiada także wysoki poziom wykonania oraz niezłą jakość wykonywanych fotografii. Warto przypomnieć, że to pierwszy kompakt serii posiadający namiastkę trybu manualnego oraz nowatorski tryb Szybkie zdjęcia.

W podsumowaniu należy przypomnieć o bardzo dobrej ergonomii użytkowania aparatu głównie dzięki zastosowanemu na tylnej ściance uniwersalnego pokrętła.

Słabą stroną testowanego IXUSa jest ciemny, pozbawiony "szerokiego spojrzenia" obiektyw oraz niezachwycające możliwości nagrywania sekwencji wideo. Trudno natomiast mówić, że wadą jest marnej jakości wizjer optyczny, ponieważ większość kompaktów konkurencji nie posiada takiego rozwiązania - można to więc traktować jako "bonus".

Poniżej przedstawiamy podstawowe plusy i minusy:

+ elegancki design

+ bardzo ostre, szczegółowe zdjęcia

+ dobre odwzorowanie kolorów

+ świetna ergonomia użytkowania

+ stabilizacja obrazu

+ tryb manualny oraz Szybkie zdjęcia

- przeciętnej jakości obiektyw

- wysokie szumy dla czułości powyżej ISO 800

- słabo rozwinięty tryb rejestrowania sekwencji wideo

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41
Powiązane artykuły