Panasonic Lumix DMC-LX3 - krótki test

W lipcu 2005 roku Panasonic zaprezentował pierwszy model serii LX, czyli zaawansowanych kompaktów dla wymagających użytkowników. Nazwa LX nie została nadana przypadkowo, lecz oznacza luxury - rodzinę kompaktowych panasoników z najwyższej półki. W wyniku ewolucji, jesienią 2008 roku, pojawiła się trzecia generacja tych znakomitych Lumiksów. LX3 charakteryzuje się niezmiennym, eleganckim designem oraz wzorową jakością wykonania. Jednak tym, co najbardziej wyróżnia go spośród konkurencji jest niespotykanie szerokokątny i znakomity optycznie obiektyw.
4. Menu i tryby odtwarzania
Przycisk Q.MENU umożliwia dostęp do menu funkcyjnego, które pozwala na zmiany najczęściej używanych podczas fotografowania parametrów. Jest to dobre rozwiązanie i sprawdza się podczas codziennego użytkowania. Q.MENU w połączeniu z dżojstikiem pozwala na obsługę aparatu bez częstego zaglądania do głównego menu.

parametry, jakie możemy zmieniać za pomocą Q.MENU

Menu
Menu Panasonika LX3 jest podzielone na 2 zakładki: menu nagrywania i menu konfiguracji. Menu nagrywania pozwala na zmiany podobnych parametrów jak Q.MENU poza tym mamy w nim dostęp do trybów kolorystycznych.
menu nagrywania


Menu konfiguracji, dostępne zarówno z poziomu trybu nagrywania jak i odtwarzania, składa się z sześciu zakładek z ustawieniami aparatu. Ustawienia te nie wpływają na wygląd otrzymywanych fotografii, a jedynie na wygodę ich wykonywania.
menu konfiguracji


Menu odtwarzania
Menu w trybie odtwarzania wygląda nieco inaczej, składa się z trzech zakładek: tryb odtwarzania, odtwarzanie i konfiguracja. Jak można się domyślać, znajdziemy tu narzędzia i funkcje służące do przeglądania oraz obrabiania wykonanych obrazów.
menu odtwarzania


Odtwarzanie zdjęć
Aby dostać się do trybu odtwarzania zdjęć, przesuwamy przełącznik znajdujący się na tylnej ściance aparatu. Jest to intuicyjne rozwiązanie, ale posiadające pewne wady. Mianowicie, z trybu odtwarzania nie możemy przejść do trybu rejestracji po naciśnięciu do połowy spustu migawki. Szkoda, bo to odruchowy i bardzo szybki sposób na wyjście z trybu odtwarzania. Istnieje jednak sposób na rozwiązanie tego problemu, z pomocą przychodzi programowalny przycisk Fn, który możemy ustawić jako PODGLĄD.

Gdy włączymy odtwarzanie, LX3 pokaże nam jedno zdjęcie, na którym pomocą przycisku DISPLAY możemy zmieniać ilość wyświetlanych informacji oraz wyświetlić histogram.


Do miniaturek i powiększenia (do 16x) dostajemy się za pomocą tarczy zooma. Możemy wyświetlić 12 lub 30 miniaturek. Do dyspozycji mamy także kalendarz.


słowa kluczowe:
 
 
Komentarze
Polecane artykuły
Przetestuj monitor BenQ - opinia Bartosza Dmowskiego o modelu SW320
15 Gru 2018
W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.
0
Przetestuj i wygraj Samyanga AF 14 mm f/2.8 - opinia Tomasza Tołłoczko
14 Gru 2018
Tomasz Tołłoczko, jako trzeci uczestnik naszego konkursu miał okazję testować w praktyce możliwości szkła Samyang AF 14 mm f/2.8. Zobaczcie, co ma na jego temat do powiedzenia.
0
Prezenty dla fotografa 2018, cz.3 - wybiera Michał Chrzanowski
12 Gru 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Przez cały grudzień będziemy podsuwać Wam najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki. Zapraszamy do trzeciej, ostatniej części!
0
Prezenty dla fotografa 2018, cz.2 - wybiera Maciek Zieliński
5 Gru 2018
Od sympatycznych drobiazgów, po nowy zaawansowany korpus, na który przecież zasłużyliście! Sprawdźcie drugą część artykułu, w którym podsuwamy Wam najciekawsze pomysły na gwiazdkowe foto-upominki!
0