Canon EOS 200D - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
6
Marka:
Canon
Nasza ocena:

77%

Druga generacja najmniejszej lustrzanki na rynku wprowadza szereg usprawnień, dzięki którym ma szansę sprostać oczekiwaniom nawet bardziej wymagających fotoamatorów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce!

1
Maciej Luśtyk
13 Październik 2017
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Podsumowanie

Canon EOS 200D nie jest na pewno aparatem idealnym, ale bez wątpienia oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Za niewiele ponad 2 tys. złotych otrzymujemy sprawnie i szybko działającą lustrzankę z matrycą APS-C, dotykowym i odchylanym ekranem, funkcjami bezprzewodowymi, bardzo dobrym pomiarem balansu bieli i świetnie działającym autofokusem Dual Pixel podczas filmowania. To wszystko w wyjątkowo kompaktowej obudowie, która oferuje bardzo przyjemną obsługę i daje dostęp do całego systemu szkieł producenta. Model  200D będzie bardzo dobrym aparatem na start, do nauki fotografowania - mimo miniaturowych rozmiarów, nie ogranicza nas znacznie ergonomią i oferuje większość tych samych funkcji, co standardowe modele z 3-cyfrowej linii EOS.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Aparat nie jest oczywiście wolny od wad. Po pierwsze, niepewny pomiar światła, który wymaga od użytkownika wprowadzania częstych korekt ekspozycji,po drugie, nie należący do najszybszych, 9-punktowy system AF, który lubi sprawiać trudności podczas fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych (punkt centralny czuły tylko do - 0,5 EV). Wreszcie EOS 200D oferuje dość skromny bufor, który widocznie ogranicza użyteczność trybu seryjnego w przypadku fotografowania w formacie RAW.

Wszystko to nie powinno jednak stanowić większego problemu w przypadku dokumentacji codziennych chwil z życia rodzinnego, podróży, czy eksperymentowania z fotografią, do czego najprawdopodobniej zazwyczaj będzie wykorzystywany ten model. Ze względu na obecność systemu Dual Pixel, aparat może stać się także ciekawą budżetową propozycją dla osób zainteresowanych filmowaniem.

Plusy i minusy:

+ najmniejsze lustrzankowe body na rynku

+ dobra ergonomia mimo małych rozmiarów

+ obracany ekran dotykowy

+ szybkość działania

+ jakość zdjęć na niskich czułościach

+ balans bieli z priorytetem bieli

+ Dual Pixel AF w trybie Live View i podczas filmowania

+ skuteczne wykrywanie twarzy

+ funkcje bezprzewodowe

+ cena

 

- znikome możliwości personalizacji

- duże zaszumienie wysokich czułości

- autofokus w słabym świetle

- zakres dynamiczny

- pojemność bufora

- skromny tryb filmowy

- brak elektronicznej stabilizacji podczas filmowania

- niepewny pomiar światła

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Nikon D780 pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Czy jednak warto przesiadać się na nią z i tak świetnego Nikona D750?...
8
1
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
6
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
6
Powiązane artykuły