Filmowanie

Lumix G80 to udoskonalona wersja zaprezentowanego w połowie ubiegłego roku modelu G7. Nową konstrukcję wyposażono w szereg nowinek technologicznych, zaś sam aparat „został zaprojektowany pod kątem maksymalnej sprawności w terenie” - obiecuje producent.

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Wynik testu
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
8.5
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Nasza ocena
81%
Spis treści
Panasonic Lumix G80 - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratorium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Porównanie z... Podsumowanie Zdjęcia do pobrania

Filmowanie

G80 to także bardzo zaawansowany aparat pod względem filmowania. Ale do tego już zdążyły nas przyzwyczaić konstrukcje Panasonica. Za pomocą nowego Lumixa możemy rejestrować obraz w maksymalnej rozdzielczości 4K (3840 x 2160) z prędkością 24,25 lub 30 kl./s i z dużą przepływnością 100 Mb/s. Niemniej jednak w tym przypadku będziemy mieć jedynie do wyboru format MP4. Natomiast wybierając jakość Full HD 1080p otrzymujemy już możliwość zapisu z prędkością 50 i 60 kl./s i przepływnością 28 Mb/s z użyciem zaawansowanego kodeka AVCHD Progressive lub MP4 (MPEG-4 / H.264).

Jak zwykle w przypadku aparatów Panasonica musimy pochwalić w pełni manualną kontrolę nad trybem filmowym, dzięki której ustawienia parametrów ekspozycji możemy regulować także podczas rejestracji materiału. Do tego dochodzą chwalone już przez nas stabilizacja obrazu i ergonomia, w tym odchylany ekran, dzięki któremu w efektywny sposób możemy filmować - nawet z mniej wygodnych pozycji. Ponadto dostajemy możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu, a także opcję redukcji migotania podczas nagrywania w świetle jarzeniowym. Jest także możliwość wyświetlenia zebry, podglądu ostrzenia na żywo oraz wypuszczenia sygnału przez HDMI.

Lumix G80 zapewnia bogaty i w pełni manualny tryb filmowy. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie profilu LOG i możliwości podłączenia słuchawek

Co więcej, podczas filmowania możemy skorzystać również z licznych filtrów artystycznych, ustawień profili obrazów, a także sterować dynamiką, co pozwoli na uzyskanie relatywnie „płaskiego“ wyjściowego materiału, który da nam nieco większą swobodę podczas postprodukcji wideo. Niestety nie będzie to tak efektywne działanie jak w przypadku pracy z profilem LOG. Poza tym do pełni szczęścia zabrakło także możliwości podłączenia słuchawek monitorujących.

Autofokus w trybie filmowym oferuje wyniki porównywalne do tych uzyskiwanych podczas fotografowania. Na szczególną uwagę zasługuje tryb śledzenia obiektów, który okazuje się bardzo efektywny i pomocny. Nie ma problemu nawet podczas bardziej dynamicznego ruchu. Pochwalić trzeba również fakt, że autofokus dosyć płynnie przeostrza między różnymi planami.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ FILM PRZYKŁADOWY NAGRANY W JAKOŚCI 4K

Panasonic od zawsze przykładał dużą wagę do możliwości filmowych produkowanych urządzeń i tak też jest tym razem. Lumix G80 to aparat, który z powodzeniem będzie można używać nawet w bardziej zaawansowanych i wymagających produkcjach.

Spis treści
Panasonic Lumix G80 - test aparatu Specyfikacja Budowa i wykonanie Ergonomia i obsługa Funkcje dodatkowe Fotografowanie Jakość zdjęć (Laboratorium DxO) Jakość zdjęć w praktyce Filmowanie Porównanie z... Podsumowanie Zdjęcia do pobrania
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Panasonic
logo logo
Magazyny
Zamów