Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon PowerShot S200 – test

PowerShot S200 to kolejny model z bardzo udanej, kieszonkowej serii małych Canonów. Niewielkie rozmiary aparatu kryją 10 – megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/1,7 cala oraz jasny obiektyw o zakresie ogniskowych 24 – 120 mm. Czy nowy model będzie trzymał poziom tak chwalonej przez nas linii kieszonkowych aparatów Canon? Zapraszamy do lektury naszego testu.
0

Autor: Piotr Wroniewicz

4 Lipiec 2014
Artykuł na: 29-37 minut

Canon PowerShot S200 to uproszczony i tańszy bliźniak testowanego już przez nas S120. Elegancka, płaska obudowa kryje 10 – megapikselową matrycę typu CCD, procesor Digic 5 generacji oraz bardzo ciekawy obiektyw. Jego ogniskowa to 24–120 mm, gdzie na najszerszym kącie jasność wynosi świetne f/2,0 by w pozycji tele osiągnąć przeciętne f/5,9. Poza tym S200 posiada łączność Wi-Fi, wbudowaną lampę i obsługę opartą o charakterystyczny pierścień umieszczony wokół obiektywu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Canon konsekwentnie poszerza linię kompaktów dla bardziej wymagających. PowerShot S200 został nieco uproszczony względem testowanego przez nas niedawno S120. Nie rejestruje obrazów w formacie RAW, nie posiada dotykowego ekranu, ma odrobinę ciemniejszy obiektyw i mniejszy zakres czułości ISO, ale za to jest sporo tańszy. Przy cenie około 1 100 zł i podobnych parametrach będzie konkurował z takimi aparatami jak Samsung EX2F czy Olympus XZ–2.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Budowa i ergonomia
  4. Optyka
  5. Fotografowanie
  6. Jakość zdjęć
  7. Podsumowanie
  8. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
7
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły