Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS 1200D - Menu i tryby odtwarzania

Canon EOS 1200D to bezpośredni następca modelu 1100D. Sercem najnowszej konsumenckiej lustrzanki japońskiego producenta jest 18-megapikselowa matryca w rozmiarze APS-C, którą wspiera procesor obróbki obrazu Canon DIGIC 4. Za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest 9-punktowy system autofokusa. Oprócz fotografowania najnowszym Canonem możemy również filmować.

0

Autor: Marcin Grabowiecki

4 Kwiecień 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Menu

Menu w Canonie EOS 1200D wygląda bardzo podobnie do innych lustrzanek tego producenta. Składa się ono z czterech części oznaczonych różnymi kolorami (czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym). Poruszamy się po nim za pomocą nawigatora i tarczy nastaw. Zakładki możemy zmieniać zarówno za pomocą nawigatora jak i tarczy nastaw. Po konkretnych opcjach poruszamy się tylko za pomocą nawigatora. Wybór funkcji zatwierdzamy przyciskiem SET.

menu

Odtwarzanie zdjęć

Jeśli chodzi o odtwarzanie zdjęć to dostajemy wszystko co jest nam potrzebne do ich swobodnego przeglądania. Przycisk DISP. służy do zmiany ilości wyświetlanych informacji. Do dyspozycji mamy: samo zdjęcie, zdjęcie z podstawowymi parametrami, miniatura z histogramem i informacjami oraz miniatura z histogramem RGB i informacjami. Nie zabrakło także alarmu prześwietleń. Powiększone fragmenty zdjęć możemy przewijać za pomocą tarczy nastaw.

zmiana wyświetlanej informacji - przycisk DISP.

Przyciski z symbolem lupy umożliwiają powiększanie zdjęć i wyświetlanie 4 lub 9 miniatur. Przydatna byłaby możliwość wyświetlania większej ilości miniatur, której zabrakło. Podczas powiększania zdjęć w prawym dolnym rogu wyświetlany jest prostokąt symbolizujący obszar zdjęcia z zaznaczonym obszarem, który powiększyliśmy. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora.

powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Podsumowanie

Menu w Canonie EOS 1200D jest przejrzyście zaprojektowane. Chociaż liczba zakładek i poszczególnych opcji jest duża to poruszania się po nich można szybko się nauczyć.

W kwestii odtwarzania warto podkreślić możliwość przewijania powiększeń, wyświetlania alarmu prześwietleń i histogramu. Minusem jest brak możliwości wyświetlania większej ilości miniaturek.

+ histogram

+ alarm prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

- brak możliwość wyświetlania większej niż 9 ilości miniatur

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Ergonomia funkcje przycisków

4. Budowa i obsługa

5. Menu i tryby odtwarzania

6. Fotografowanie

7. Jakość zdjęć

8. Osiągi matrycy

9. Podsumowanie

10. Zdjęcia do pobrania

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)