Olympus E-PL5 i E-PM2 - pierwsze wrażenia

Photokina 2012. Na targach Photokina Olympus zaprezentował trzy nowe aparaty. Dwóch przedstawicieli serii PEN - E-PM2 oraz E-PL5 i następce swojego aparatu kompaktowego dla zaawansowanych Olympusa XZ-2. Zobaczcie jakie wrażenie wywarły na nas nowe PEN-y.

Autor: Patryk Wiśniewski

17 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty

Na targach Photokina mieliśmy możliwość zapoznania się z nowościami firmy Olympus. Japoński producent zaprezentował trzy aparaty, w tym dwa nowe bezlusterkowce. Nowe aparaty serii PEN, to następcy mniej zaawansowanych korpusów.

set1

Olympus E-PL5 i E-PM2 różnią się od swoich poprzedników przede wszystkim sensorem oraz procesorami obróbki obrazu. Producent zdecydował się na włożenie swojego najlepszego osiągniącie technologicznego, czyli 16-megapikselowej matrycy znanej z flagowego korpusu Olympusa OM-D E-M5.

set1

Dzięki, temu użytkownicy będą mogli korzystać z jednej z najlepszych matryc w systemie Mikro Cztery Trzecie. Nowym korpusom nic nie można zarzucić. Jakość wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie, jak przystało na produkty tej serii. Wszystkie elemnty śćiśle do siebie przylegają, przyciski sa rozmieszczone w znany już użytkownikom poprzednich modeli sposób.

set1

Nowością jest klawisz Live Guide, który pojawił się na górnej ściance https://www.fotopolis.pl/newsy/aparaty/13571-olympus-pen-e-pm2 Dzięki niemu użytkownicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią będą mogli w prosty sposób zmieniać parametry aparatu. Suwakiem regulujemy stopień rozmycia, odcień zdjęcia czy nasycenie kolorów. Podobne rozwiązanie znamy już z bezlusterkowców Sony.

set1

W bardziej zaawansowanym bracie czyli Olympusie E-PL5, największą zmianą jest zakres ruchów ekranu. Obecnie bez problemu możemy wykonać swój autoportret, ponieważ widzimy to co zostanie zarejestrowane. Samemu ekranowi zmieniono konstrukcję, tak aby zniwelować refleksy świetlne. Między szybką chroniącą, a matrycą monitora nie ma już wolnej powierzchni, przez którą pojawiały się odbicia.

set1

Oba aparaty współpracują z kartami Flash Air, które tworzą hot spot. Dzięki temu możemy efekty naszych zdjęć ocenić na ekranie smartfona lub tabletu.

Jeśli chodzi o całą serię PEN, Olympus zapowiedział także rozwój akcesoriów okołofotograficznych dla niej dedykowanych. Firma, oprócz rozwoju technologicznego chce położyć jeszcze większy nacisk na stylowość swoich produktów. Do Olympusa E-PL5 zaprojektowano kilka doczepianych gripów w różnych wersjach kolorystycznych. Dla użytkowniczek PEN-ów producent zaprojektował stylową torebkę, która oprócz aparatu pomieści także tablet, czy niewielki komputer oraz najpotrzebniejsze rzeczy.

set1
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony ZV-E10 - pierwsze wrażenia i materiały przykładowe
Sony pokazało pierwszy aparat APS-C stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Sprawdzamy czy to rzeczywiście konstrukcja na miarę współczesnego youtubera.
34
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia
Nikon Zfc - pierwsze wrażenia
Zaprezentowany dziś Nikon Zfc to współczesna wersja legendarnego FM2 i kolejna próba powrotu do korzeni. Czy nowy bezlusterkowiec zachwyci, czy rozczaruje? Mamy już swoje zdanie na ten temat.
45
DJI Mini 2 - test możliwości fotograficznych (pliki RAW)
DJI Mini 2 - test możliwości fotograficznych (pliki RAW)
Kieszonkowy DJI Mini 2 to w tej chwili chyba najciekawszy dron dla amatorów. Ma bez wątpienia mnóstwo zalet, ale czy można do nich zaliczyć również jakość zdjęć?...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)