Peak Design Everyday Messenger - Wykonanie i design

Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.

Autor: Krzysztof Basel

10 Październik 2018
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

Torba jest wykonana z materiałów bardzo wysokiej jakości. Zewnątrz wykorzystano odporny na zamoczenie materiał Kodra 500D z powłoką woskową odpychającą wodę. Spód wyścielono czarnym tworzywem sztucznym, zatem nie musimy się martwić o zabrudzenie, zarysowania czy zawilgocenie spodu.

Producent zastosował tu charakterystyczną dla swoich produktów klamrę oraz zaczepy z anodyzowanego aluminium z piaskowanym wykończeniem, które pokryto powłoką ochronną.

Bardzo doceniam dobrze dobrane kolorystycznie wstawki ze skóry. Mówię tu nie tylko o górnym uchwycie, ale także kilku drobiazgach: małej plakietce z logiem marki i trzem uchwytom do zamków. Skoro już o zamkach mówimy to stanowią one mocnym punkt toreb Peak Design. Zastosowano tu wodoodporne zamki błyskawiczne pracujące z ogromną kulturą.

 

Nie zacinają się, są płynne, ale zarazem solidne. Testowane torby mają cztery takie suwaki: dwa na zewnętrz chroniące komorę na laptopa i główną komorę oraz dwa już w środku. Wnętrze wypełniono wkładkami ze specjalnej pianki EVA o niewielkiej grubości i dużej odporności na uderzenia.

Design drugiej generacji torby Peak Design Everyday Messenger nie uległ zmianie. Torba prezentuje się nowocześnie, dynamicznie i jest dostępna w kilku kolorach. Producent zadbał tu o nawet małe detale, a całość jest dobrze przemyślana pod względem wzornictwa. 

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, wydawca. Od lat związany z mediami foto. Kocha szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie. Miłośnik dobrego jedzenia i mocnej kawy, podróży z małymi aparatami, muzyki świata i technologicznych nowości.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)