Wacom Intuos - test tabletu

W naszej redakcji zagościła najnowsza odsłona tabletu z podstawowej serii Pen & Touch. Wacom Intuos dzięki czułemu rysikowi, dużej powierzchni roboczej i funkcjom dotykowym może być bardzo atrakcyjnym narzędziem ułatwiającym fotografom obróbkę zdjęć. Zwłaszcza, że oferowany jest przystępnej cenie.

Autor: Maciej Luśtyk

16 Październik 2015
Artykuł na: 17-22 minuty

4. Podsumowanie

Nowa odsłona serii Wacom Intuos to z pewnością ciekawszy i bardziej funkcjonalny design niż w przypadku poprzedniej edycji. Warto wymienić chociażby lepiej oznaczony obszar roboczy, wygodniej umiejscowione i zarysowane przyciski funkcyjne i nieco mniejsze gabaryty. Niestety dużo gorsze wrażenie robią materiały z jakich zostały wykonane tablet i piórko. Plastik ma chropowatą fakturę i sprawia wrażenie “taniego”. Słabiej względem poprzedniej edycji prezentuje się także piórko wchodzące w skład zestawu. Przede wszystkim zostało ono pozbawione “gumki”, która zwiększa komfort pracy z programami do edycji obrazu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Samemu funkcjonowaniu tabletu nie można nic zarzucić. Pod tym względem rozwiązania Wacoma to klasa sama w sobie. Piórko bardzo precyzyjnie reaguje na nasze ruchy i w żadnym wypadku nie obserwujemy drgania kursora. Również czujnik nacisku sprawuje się bardzo dobrze, pozwalając nam płynnie i wygodnie regulować wielkość “pędzla”. Do tego otrzymujemy 4 definiowalne przyciski funkcyjne oraz wirtualne, radialne menu podręczne, które dobrze skonfigurowane zlikwidują potrzebę korzystania z klawiatury.

Jeśli ktoś myśli o zakupie nowego tabletu Wacoma do celów fotograficznych, z pewnością nie będzie zawiedziony. Urządzenie oferuje wszystko to, co może być potrzebne w wygodnej i efektywnej obróbce zdjęć. Dołączone do zestawu 3 zapasowe wkłady do piórka pozwolą na wielomiesięczną pracę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowo kupując tablet w wersji Photo, otrzymamy oprogramowanie Corel PaintShop Pro, Corel AfterShot Pro, a także Macphun Creative Kit. Jeśli jednak nie są nam one potrzebne i nie zamierzamy korzystać z funkcji dotykowych warto zastanowić się nad kupnem innego, tańszego modelu z serii, który można dostać już za 300 zł.

Ciągle też realną konkurencją pozostaje poprzednia generacja tabletów Intuos, która w podobnej cenie oferuje wygodniejsze, bardziej funkcjonalne piórko i wyższą jakość plastików użytych w produkcji.

Podsumowanie:

+ precyzyjne piórko z 1024 poziomami nacisku

+ wygoda użytkowania

+ autokalibracja

+ szerokie możliwości personalizacji

+ 4 definiowalne przyciski funkcyjne ExpressKeys

+ metka służąca za uchwyt na piórko

+ zapasowe wkłądy

+ narzędzie do wymiany wkładów

+ pomocnicze, wirtualne menu kołowe

+ możliwość użytkowania bezprzewodowego

+ funkcje dotykowe

+ gumowe stopki zapobiegające przesuwaniu się tabletu

+ cena

- jakość plastiku

- piórko bez “gumki”

- niestandardowa obudowa końcówki kabla USB

Spis treści:

1. Wstęp

2. Wykonanie

3. Funkcje i użytkowanie

4. Podsumowanie

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)