Wacom Intuos - test tabletu

W naszej redakcji zagościła najnowsza odsłona tabletu z podstawowej serii Pen & Touch. Wacom Intuos dzięki czułemu rysikowi, dużej powierzchni roboczej i funkcjom dotykowym może być bardzo atrakcyjnym narzędziem ułatwiającym fotografom obróbkę zdjęć. Zwłaszcza, że oferowany jest przystępnej cenie.
1
Maciej Luśtyk
16 Październik 2015
Artykuł na: 17-22 minuty

4. PodsumowanieNowa odsłona serii Wacom Intuos to z pewnością ciekawszy i bardziej funkcjonalny design niż w przypadku poprzedniej edycji. Warto wymienić chociażby lepiej oznaczony obszar roboczy, wygodniej umiejscowione i zarysowane przyciski funkcyjne i nieco mniejsze gabaryty. Niestety dużo gorsze wrażenie robią materiały z jakich zostały wykonane tablet i piórko. Plastik ma chropowatą fakturę i sprawia wrażenie “taniego”. Słabiej względem poprzedniej edycji prezentuje się także piórko wchodzące w skład zestawu. Przede wszystkim zostało ono pozbawione “gumki”, która zwiększa komfort pracy z programami do edycji obrazu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Samemu funkcjonowaniu tabletu nie można nic zarzucić. Pod tym względem rozwiązania Wacoma to klasa sama w sobie. Piórko bardzo precyzyjnie reaguje na nasze ruchy i w żadnym wypadku nie obserwujemy drgania kursora. Również czujnik nacisku sprawuje się bardzo dobrze, pozwalając nam płynnie i wygodnie regulować wielkość “pędzla”. Do tego otrzymujemy 4 definiowalne przyciski funkcyjne oraz wirtualne, radialne menu podręczne, które dobrze skonfigurowane zlikwidują potrzebę korzystania z klawiatury.

Jeśli ktoś myśli o zakupie nowego tabletu Wacoma do celów fotograficznych, z pewnością nie będzie zawiedziony. Urządzenie oferuje wszystko to, co może być potrzebne w wygodnej i efektywnej obróbce zdjęć. Dołączone do zestawu 3 zapasowe wkłady do piórka pozwolą na wielomiesięczną pracę bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Dodatkowo kupując tablet w wersji Photo, otrzymamy oprogramowanie Corel PaintShop Pro, Corel AfterShot Pro, a także Macphun Creative Kit. Jeśli jednak nie są nam one potrzebne i nie zamierzamy korzystać z funkcji dotykowych warto zastanowić się nad kupnem innego, tańszego modelu z serii, który można dostać już za 300 zł.

Ciągle też realną konkurencją pozostaje poprzednia generacja tabletów Intuos, która w podobnej cenie oferuje wygodniejsze, bardziej funkcjonalne piórko i wyższą jakość plastików użytych w produkcji.

Podsumowanie:

+ precyzyjne piórko z 1024 poziomami nacisku
+ wygoda użytkowania
+ autokalibracja
+ szerokie możliwości personalizacji
+ 4 definiowalne przyciski funkcyjne ExpressKeys
+ metka służąca za uchwyt na piórko
+ zapasowe wkłądy
+ narzędzie do wymiany wkładów
+ pomocnicze, wirtualne menu kołowe
+ możliwość użytkowania bezprzewodowego
+ funkcje dotykowe
+ gumowe stopki zapobiegające przesuwaniu się tabletu
+ cena

- jakość plastiku
- piórko bez “gumki”
- niestandardowa obudowa końcówki kabla USB

Spis treści:


1. Wstęp
2. Wykonanie
3. Funkcje i użytkowanie
4. Podsumowanie

Następna

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
15
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
6
1
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
197
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)