Wacom Intuos Pro i Intuos

Autor: Marcin Falana

4 Wrzesień 2013
Artykuł na: 6-9 minut
Wacom odświeża swoją ofertę tabletów Intuos. Na rynku będą teraz dostępne dwie grupy tabletów - Intuos oraz Intuos Pro.

Wacom zaprezentował nowe modele tabletów - Intuos Pro oraz Intuos. Producent zapewnia, ze podczas pracy nad nowymi tabletami zostały one na nowo zaprojektowane pod względem ergonomicznym i technicznym.

Intuos Pro będzie dostępny w trzech wersjach - małej (224,90 euro), średniej (349,90 euro), oraz dużej (479,90 euro). Będzie także dostępna wersja Intuos Pro Special Edition w srebrnej ramce w średnim rozmiarze (379,90 euro).

W Intuosie Pro Wacom zastosował nowe piórko firmy Wacom Grip Pen wraz ze swoimi właściwościami, jak 2048 poziomów nacisku, rozpoznawanie siły nacisku o wartości jednego grama oraz rozpoznanie kąta nachylenia umożliwia artystom pracę tak dokładną, jak przy użyciu tradycyjnych pędzli i długopisów. Poza tym do dyspozycji mamy gesty Multi-Touch.

Tablety Intuos to bardziej dostępna propozycja. Ich ceny zaczynają się od 69.90 euro za tablet Intuos Pen, Intuos Pen and Touch Manga (99,90 euro), Intuos Pen and Touch S (69,90 euro) oraz Intuos Pen and Touch M (199.90 euro). Dodatkowy zestaw akcesoriów bezprzewodowych do tabletów Intuos dostępny będzie w cenie (39,90 euro).

Informacja prasowa producenta:

Wacom Intuos - jedna marka stworzona dla kreatywnych

Nowa linia Intuos inspiruje wszystkie kreatywne osoby od początkujących po profesjonalistów

"Kreatywność jest dla każdego. Niektórzy ludzie decydują się wykorzystywać ją zawodowo, a inni nie" - powiedziała nowojorska ilustratorka Yuko Shimizu w wywiadzie opublikowanym na nowej stronie internetowej firmy Wacom. To przekonanie odzwierciedla filozofię firmy Wacom, która dostrzega kreatywność zarówno w codziennych zadaniach ludzi, jak i w pełnoetatowym zaangażowaniu profesjonalistów.

Przeznaczona dla osób kreatywnych nowa linia produktów adresowana jest do większej grupy odbiorców poczynając od początkujących, poprzez fanów i entuzjastów aż po profesjonalistów. W czasie wprowadzania zmian produkty zostały zaprojektowane na nowo pod względem ergonomicznym i technicznym. Dodatkowo dla wygody i komfortu zostały poprawione funkcje bezprzewodowe i wielodotykowość, a produkty stały się jeszcze smuklejsze.

Intuos Pro

Intuos Pro to doskonałe narzędzie dla kreatywnych specjalistów, takich jak fotografowie, projektanci, czy artyści zajmujący się rysunkiem cyfrowym. Daje również entuzjastom możliwość osiągania profesjonalnych rezultatów. Nowe piórko firmy Wacom Grip Pen wraz ze swoimi właściwościami, jak 2048 poziomów nacisku, rozpoznawanie siły nacisku o wartości jednego grama oraz rozpoznanie kątu nachylenia umożliwia artystom pracę tak dokładną, jak przy użyciu tradycyjnych pędzli i długopisów. Ulepszone gesty Multi-Touch pozwalają precyzyjniej ustawić i nawigować po urządzeniu, aby praca była jeszcze wygodniejsza.

Udoskonalone programowalne przyciski ExpressKeys oraz Touch Ring pomagają usprawnić pracę i zwiększyć wydajność. Najczęściej używane skróty zostały umieszczone w zasięgu ręki, co uniezależnia urządzenie od klawiatury komputera. Funkcje Express View i Head-Up-Display (HUD) wyświetlają aktualne ustawienia na ekranie i znikają w ciągu kilku sekund, aby nie zakłócać procesu twórczego. Dodatkowo, spersonalizowane menu obrotowe umożliwia użytkownikom szybki dostęp do preferowanych funkcji poprzez hierarchiczne wyświetlanie menu.

Oburęczna i ergonomiczna konstrukcja tabletu Intuos Pro pozwala kreatywnym specjalistom na pracę w pełnym komforcie przez długie godziny. Bezprzewodowe akcesoria sprawiają, że urządzenie nie musi być podłączone przez cały czas pracy. Można go używać w dowolny sposób w odległości 10 metrów od komputera.

Intuos

Tablet Intuos zapewnia naturalny, łatwy i przyjemny sposób pracy dla początkujących i entuzjastów, którzy chcą wyrazić swoją kreatywność. Wynosząc rysunek z poziomu pióra i kartki papieru na poziom cyfrowy, Intuos umożliwia użytkownikom rozpoczęcie pracy na komputerze poprzez szkicowanie, bazgranie, malowanie obrazu, edytowanie zdjęć czy zaprojektowanie kartki.

Korzystanie z eleganckiego, miękkniego w dotyku nowego pióra o bardziej stożkowym kształcie, przez co jest on dopasowane do dłoni, daje wrażenie używania tradycyjnych piór i pędzli oraz stwarza początkującym artystom możliwość dorysowywania nawet najmniejszych detali na rysunkach.

Intuos posiada miłe dla oka metaliczne wykończenie oraz ergonomiczny i smukły design. Kolor znacznika pióra oraz pierścienie mogą być zmieniane w zależności od nastroju lub stylu artysty. Dostępny jest również opcjonalny zestaw bezprzewodowy, dzięki któremu tablet jest mobilny i w prosty sposób można go używać zdalnie.

Uzupełnieniem linii Intuos oferowanej przez firmę Wacom jest niedawno wprowadzony na rynek Intuos Creative Stylus przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą rysować, szkicować i wizualizować swoje pomysły na iPadzie. Intuos Creative Stylus pozwala na naturalne, łatwe i autentyczne wrażenie pracy z tradycyjnym piórem z 2048 poziomami nacisku. Stylus jest kompatybilny z najlepszymi kreatywnymi aplikacjami na iPada i może odtworzyć uczucie artystycznej kontroli jakie mamy nad tradycyjnymi pędzlami czy flamastrami.

Inne produkty firmy Wacom przeznaczone do twórczości cyfrowej to m.in. tablety Cintiq Companion Creative i interaktywne ekrany piórkowe z rodziny Cintiq.

Dostępność i cena

Intuos Pro jest dostępny w czterech wersjach: małej (224,90 euro), średniej (349,90 euro), dużej (479,90 euro), oraz stylowej wersji Intuos Pro Special Edition w srebrnej ramce - idealnej dla ceniących dobre wzornictwo entuzjastów dostępnej w rozmiarze średnim w cenie 379,90 euro. Istnieją 4 modele w serii Inuos - Intuos Pen (69,90 euro), Intuos Pen and Touch Manga (99,90 euro), Intuos Pen and Touch S (69,90 euro) oraz Intuos Pen and Touch M (199.90 euro). Dodatkowy zestaw akcesoriów bezprzewodowych do tabletów Intuos dostępny będzie w cenie (39,90 euro). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
5
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox Knowled M600R - głowica LED RGBW dla profesjonalistów
Godox M600R to pierwsza kolorowa lampa RGBW w profesjonalnej serii Knowled. Jej główne zalety to duża moc, bardzo szeroki zakres temperatur barwowych i wszechstronność pracy.
6
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
4 TB pojemności lub 650 MB/s w zapisie - SanDisk prezentuje nowe karty SD
Podczas tegorocznych targów NAB Western Digital zaprezentowało szereg nowych produktów z oferty SanDisk. To między innymi nowe superszybkie karty SD Express, nośniki o rekordowej...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)