HP Photosmart Ink Advantage K510 - test drukarki

Nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Ink Advantage K510 może stanowić pierwszy krok w kierunku wydruków fotograficznych. Dodatkowo jest wyposażone w skaner - idealne narzędzie do archiwizacji zdjęć już przeniesionych na papier. Jak na nowoczesną drukarkę przystało, komunikacja z komputerem może odbywać się przez bezprzewodową sieć Wi-Fi.

Autor: Damian Bednarzak

3 Czerwiec 2011
Artykuł na: 9-16 minut

4. Podsumowanie

Urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Ink Advantage K510 wyróżnia się niezłą jakością wydruku, tanią eksploatacją oraz bogatym wyposażeniem. W procesie wydruku wykorzystywane są tusze w 4 kolorach (CMYK), przy tym 3 kolory umieszczone są w jednym zasobniku zwanym tri-kolorem. Jak na tak prosty układ, jakość wydruków wypadła bardzo dobrze, co potwierdza wynik naszej procedury testowej: 77/100 pkt. Zastrzeżenia można mieć jedynie do odporności czarnego tuszu na uszkodzenia mechaniczne, dotyk. Partie zadrukowane kolorowymi tuszami okazały się trwalsze.

Zaletą nowego Photosmarta jest też wygoda obsługi oraz wyposażenie w moduł WiFi, czytnik kart pamięci oraz takie funkcje jak ePrint, czyli automatyczny wydruk załączników oraz zawartości wiadomości e-mail. Drukarką sterujemy przy pomocy 2,5-calowego wyświetlacza, z umieszczonym obok panelem dotykowym. Nie jest to tak wygodne rozwiązanie jak typowy monitor dotykowy, ale dzięki niemu możemy drukować oraz skanować bez podłączania urządzenia do komputera. Doceniamy także ładny, elegancki design urządzenia.

HP Photosmart Ink Advantage K510 kosztuje w granicach 600 zł, co nie jest wygórowaną cena za urządzenie wielofunkcyjne. Co ważniejsze, drukarka nie narazi nas na wysokie koszty wydruków - oryginalne wkłady atramentowe kosztują po 32 zł za pojemnik czarny oraz trikolor.

+ intuicyjna obsługa

+ jakość wydruków foto

+ czytnik kart SD/MMC

+ praca w sieci Wi-Fi oraz połączenie z internetem

+ funkcja ePrint

+ ciche drukowanie

+ kopiarka, skaner i drukarka w jednym

+ ładny wygląd

+ niska cena oraz eksploatacja urządzenia

- reprodukcja delikatnych przejść tonalnych

- trwałość czarnego tusz

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)