HP Photosmart Ink Advantage K510 - test drukarki

Nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart Ink Advantage K510 może stanowić pierwszy krok w kierunku wydruków fotograficznych. Dodatkowo jest wyposażone w skaner - idealne narzędzie do archiwizacji zdjęć już przeniesionych na papier. Jak na nowoczesną drukarkę przystało, komunikacja z komputerem może odbywać się przez bezprzewodową sieć Wi-Fi.

Autor: Damian Bednarzak

3 Czerwiec 2011
Artykuł na: 9-16 minut

2. Interfejs i ergonomia

Design nowego Photosmarta jest typowy dla tej linii drukarek HP. Obudowa wykonana jest z czarnego tworzywa, przy czym górna ścianka pokryta jest błyszczącym, fortepianowym lakierem. Po podniesieniu pokrywy skanera zauważamy też rozświetlający akcent w formie gustownego srebrnego obramowania. Plusem są regularne kształty, stosunkowo niewielkie wymiary oraz składana tacka podajnika - cechy te ułatwiają ustawienie drukarki w ciasnych miejscach. Przestrzeń zajmowana przez urządzenie to 167x434x567 mm (wysokość, szerokość, głębokość), przy wadze jedynie 5 kg.

Tak jak w większości urządzeń wielofunkcyjnych, skaner oraz jego pokrywa znajdują się w górnej części. Maksymalny format skanowanych dokumentów to A4, a rozdzielczość 1200x2400 ppi.

skaner i pokrywa skanera

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, podajnik jest składny, co oszczędza nam przestrzeń wykorzystywaną przez urządzenie. Warto wspomnieć, że wydruki odbieramy także z przodu drukarki, dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy zapewniać drukarce przestrzeni ani z tyłu, ani po bokach.

składany podajnik papieru

Drukarkę obsługujemy przy pomocy dwóch przycisków oraz 2,5-calowego monitora z panelami dotykowymi umieszczonymi po bokach. Nie jest to tak wygodne rozwiązanie jak w przypadku wyższych modeli HP, w których znajdziemy tradycyjne dotykowe monitory. Kłopotliwe jest np. wpisanie długiego hasła podczas konfiguracji połączenia Wi-Fi - litery alfabetu wybieramy poruszając się w lewo-prawo, przy pomocy podświetlonych strzałek. Porównując jednak do drukarek nie wyposażonych w monitor, obecność wyświetlacza jest dużą zaletą. Dzięki niemu bez podłączania do komputera w łatwy sposób skonfigurujemy urządzenia, sprawdzimy poziom tuszy oraz wydrukujemy wybrane zdjęcia z karty pamięci.

2,5-calowy monitor LCD

Wbudowany czytnik kart pamięci obsługuje najpopularniejszy obecnie standard SD (i MMC). Możemy z niego korzystać jak z popularnych czytników podłączanych pod USB, skanować zdjęcia na kartę bądź drukować bezpośrednio z karty pamięci.

Interesującym rozwiązaniem jest też funkcja ePrint. Dzięki niej możemy bezpośrednio drukować treść oraz załączniki wiadomości e-mail - wystarczy tylko, żeby drukarka miała dostęp do Internetu oraz odpowiednio skonfigurowany adres pocztowy. Funkcję tą możemy w łatwy sposób rozszerzyć o obsługę urządzeniami typu smartfon.

Drukarka bazuje na dwóch zasobnikach z tuszem. Ten skromny układ znany jest już od dawna - jeden pojemnik zawiera tusz czarny używany do wydruku dokumentów oraz czarnych partii zdjęć, a drugi to tzw. tri-color, czyli układ CMY. Całość tworzy tradycyjny układ CMYK. Na szczęście nowy Photosmart może drukować na tylko jednym zasobniku oraz w przypadku gdy jeden z kolorów ulegnie wyczerpaniu.

Ważnym kryterium podczas wyboru drukarki są koszty eksploatacji. Według producenta czarny wkład atramentowy wystarcza na wydrukowanie około 600 stron, a kolorowy 250 stron. Przy tym oryginalne zasobniki nie obciążą nadto naszej kieszeni - każdy z nich to wydatek 32 zł. Przy tego rzędu kosztach nie opłacalne jest szukanie oszczędności w postaci zakupu nieoryginalnych( i najczęściej niespełniających wysokich standardów) zamienników.

Oprogramowanie sterujące dołączone do drukarki jest przejrzyste i łatwe w obsłudze. Sprawdzimy w nim poziom tuszu oraz bieżące ustawienia drukowania np. rozmiar papieru, jakość wydruku. Dokonamy również okresowych czynności serwisowych jak: czyszczenie głowicy oraz wyrównanie pojemników z tuszem.

aplikacja Centrum obsługi
ustawienia parametrów druku
narzędzia serwisowe oraz kalibracyjne
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)