Robby Cyron "Nath" - recenzja albumu

Natalia Siwiec wypłynęła na szersze wody medialne podczas Euro 2012, gdy została "wypatrzona" na trybunach przez fotoreporterów. Następnie mieliśmy okazję podziwiać jej wdzięki w popularnych czasopismach dla mężczyzn. Album "Nath" jest próbą odkrycia trochę innego wizerunku Natalii.
Album "Nath", którego autorem jest Robby Cyron (pseudonim) przyszedł w czarnej bibule, po zdjęciu której ukazuje się twarz modelki zakryta czarnym paskiem. Po zdjęciu paska dostajemy się do okładki albumu, która jest plakatem Natalii. Sam album jest w twardej okładce, która jest pokryta zamszem. Z jednej strony jest to stylowe i ciekawe rozwiązanie z drugiej podatne na zabrudzenia. Jeżeli zamierzamy często oglądać i pokazywać album zamsz może się nie sprawdzić.

Pierwsza część to podróż z Natalią po przyjemnym wnętrzu mieszkania w jasnej tonacji. Znajdziemy tu zarówno zbliżenia jak i całą sylwetkę. Modelka przyjemnie kontrastuje z jasnym wystrojem wnętrza. Zdjęcia są czarno-białe i charakteryzują się przyjemnym ziarnem, co nadaje wszystkiemu więcej stylu i wyrafinowania. Znajdziemy tu kilka mocnych zdjęć, które przykuwają uwagę i każą oglądać album dalej. Są one wymieszane z mniej udanymi, efemerycznymi rozmyciami, zbliżeniami, które mają być tym innym wizerunkiem Natalii.

Następnie dość gładko przechodzimy do drugiej części albumu Nath, która jest w ciemnej tonacji. Na tym etapie odczuwałem już pewne zmęczenie tematem. Więcej ciężkich i mniej mocnych zdjęć zdecydowanie ostudza entuzjazm dla tego albumu. Widać, że autorowi zależało także na objętości. Z części zdjęć moglibyśmy spokojnie zrezygnować.

Album Nath jest propozycją dla fanów modelki Natalii Siwiec, którzy chcą zobaczyć jej wizerunek w trochę innej odsłonie. Jest to ładnie wykonany album, który może być przyjemną rozrywką, jednak bardziej skierowaną do kibiców piłki nożnej niż fanów dobrej i ciekawej fotografii. Zabrakło w nim niedomówienia i jakiejś fabuły, może jakiś fetysz urozmaiciłby ten album na tyle, żeby był bardziej skandaliczny, a przez to ciekawszy. Mimo, że mamy do czynienia z atrakcyjną, nagą kobietą nasze zainteresowanie kończy się na cielesności. Nie intryguje nas osobowość modelki ani dwuznaczność sytuacji.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Jeśli podróż, to tylko z aparatem. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z konkursu Travel Photographer of the Year 2018
13 Gru 2018
Poznaliśmy zwycięzców jednego z największych konkursów poświęconych fotografii podróżniczej. Finałowa galeria TPOTY 2019 to zarówno ujmujące zdjęcia natury jak i ciekawe reportaże.
0
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0