Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2016
Artykuł na: minutę

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

W ostatni czwartek poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Spośród prawie 5 tys. nadesłanych zdjęć jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży.

Już podczas prezentacji nominowanych cykli wiadomo było, że w tym roku zabrakło wybitnych opowieści wielozdjęciowych. W dodatku, jak jeszcze przed rozdaniem nagród zdradził przewodniczący jury, Kadir van Lohuizen, wiele z ciekawych projektów zabiła nieumiejętna edycja fotografów.

 

Czy polska fotografia prasowa chyli się ku upadkowi? Po wręczeniu nagród, o tegoroczną edycję konkursu i kondycję polskiego reportażu zapytaliśmy jednego z jurorów, Andrzeja Zygmuntowicza.

Zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu możecie zobaczyć tutaj. Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. Louisa Gouliamaki, Agence France-Presse)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Nie czekaj na X100VI - oto 5 świetnych aparatów Fujifilm, które możesz mieć już dziś
Nie czekaj na X100VI - oto 5 świetnych aparatów Fujifilm, które możesz mieć już dziś
Fujifilm X100VI bije rekordy popularności jako najlepiej „przedsprzedany” aparat w historii. Zanim jednak damy się ponieść emocjom i złożymy preorder z niewiadomą datą dostawy, warto...
27
Jak ułatwić sobie życie? Nietypowe akcesoria fotograficzne Nitecore
Jak ułatwić sobie życie? Nietypowe akcesoria fotograficzne Nitecore
Marka Nitecore może być kojarzona z urządzeniami, z których korzystają służby wojskowe czy policja. W swojej ofercie ma jednak akcesoria, które doskonale sprawdzą się w rękach fotografów i...
8
Jaki plecak fotograficzny do 1000 zł? Przegląd rynku (2024)
Jaki plecak fotograficzny do 1000 zł? Przegląd rynku (2024)
Sprzęt fotograficzny jest drogi i często delikatny, należy więc o niego dbać także podczas transportu. Oto nasza selekcja najciekawszych i przystępnych cenowo modeli dostępnych na...
29
Powiązane artykuły