Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

0
Maciej Luśtyk
8 Maj 2016
Artykuł na: minutę

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

W ostatni czwartek poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Spośród prawie 5 tys. nadesłanych zdjęć jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży.

Już podczas prezentacji nominowanych cykli wiadomo było, że w tym roku zabrakło wybitnych opowieści wielozdjęciowych. W dodatku, jak jeszcze przed rozdaniem nagród zdradził przewodniczący jury, Kadir van Lohuizen, wiele z ciekawych projektów zabiła nieumiejętna edycja fotografów.

 

Czy polska fotografia prasowa chyli się ku upadkowi? Po wręczeniu nagród, o tegoroczną edycję konkursu i kondycję polskiego reportażu zapytaliśmy jednego z jurorów, Andrzeja Zygmuntowicza.

Zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu możecie zobaczyć tutaj. Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. Louisa Gouliamaki, Agence France-Presse)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Obiektywy Sony Zeiss - co musisz o nich wiedzieć?
Obiektywy Sony Zeiss - co musisz o nich wiedzieć?
Pełnoklatkowe szkła będące efektem współpracy firm Sony i Carl Zeiss dostępne są na rynku już od niemal 15 lat. Do tej pory nie wszyscy jednak wiedzą na czym dokładnie...
17
3
Lumix S1 i S1R pod lupą!
Lumix S1 i S1R pod lupą!
Pełnoklatkowe matryce, najlepszy wizjer OLED w historii, stabilizacja 6 EV i zaawansowany tryb filmowy 4K - to tylko kilka z długiej listy możliwości korpusów Lumix...
32
0
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu....
61
4
Powiązane artykuły