Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

W ostatni czwartek poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Spośród prawie 5 tys. nadesłanych zdjęć jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży.

Już podczas prezentacji nominowanych cykli wiadomo było, że w tym roku zabrakło wybitnych opowieści wielozdjęciowych. W dodatku, jak jeszcze przed rozdaniem nagród zdradził przewodniczący jury, Kadir van Lohuizen, wiele z ciekawych projektów zabiła nieumiejętna edycja fotografów.

 

Czy polska fotografia prasowa chyli się ku upadkowi? Po wręczeniu nagród, o tegoroczną edycję konkursu i kondycję polskiego reportażu zapytaliśmy jednego z jurorów, Andrzeja Zygmuntowicza.

Zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu możecie zobaczyć tutaj. Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. Louisa Gouliamaki, Agence France-Presse)

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Monitor graficzny dla fotografa - co musisz wiedzieć, zanim kupisz
Monitor graficzny dla fotografa - co musisz wiedzieć, zanim kupisz
Co to jest gamut i Delta E? Czy rozdzielczość 4K UHD sprawdzi się w edycji zdjęć? Po co Ci pivot? Rozszyfrowanie parametrów monitora dla amatora może być nie lada wyzwaniem. Dlatego...
37
3
Digitalizacja dzieł sztuki - jak to się robi w XXI wieku?
Digitalizacja dzieł sztuki - jak to się robi w XXI wieku?
Digitalizacja to dziedzina, o której mówi się niewiele, bo niewiele jest też firm, które są w stanie realizować ją na światowym poziomie. Z czego to wynika, i jak od kuchni wygląda praca dla...
30
1
Synology DS1618+ w pracy fotografa. Studium przypadku Marty Ponsko
Synology DS1618+ w pracy fotografa. Studium przypadku Marty Ponsko
W przypadku codziennej pracy dyski zapełniają się wyjątkowo szybko, a z czasem coraz większym problemem staje się archiwizacja, wyszukiwanie i bezpieczeństwo materiałów. Oto jak poradziła sobie z...
64
6
Powiązane artykuły