Andrzej Zygmuntowicz: Gazetom nie zależy na dobrej fotografii [WIDEO]

0
Maciej Luśtyk
8 Maj 2016
Artykuł na: minutę

Za nami finał największego polskiego konkursu poświęconego fotografii prasowej. O wyniki i kondycję polskiego reportażu pytamy jednego z jurorów Grand Press Photo 2016, Andrzeja Zygmuntowicza.

W ostatni czwartek poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo. Spośród prawie 5 tys. nadesłanych zdjęć jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży.

Już podczas prezentacji nominowanych cykli wiadomo było, że w tym roku zabrakło wybitnych opowieści wielozdjęciowych. W dodatku, jak jeszcze przed rozdaniem nagród zdradził przewodniczący jury, Kadir van Lohuizen, wiele z ciekawych projektów zabiła nieumiejętna edycja fotografów.

 

Czy polska fotografia prasowa chyli się ku upadkowi? Po wręczeniu nagród, o tegoroczną edycję konkursu i kondycję polskiego reportażu zapytaliśmy jednego z jurorów, Andrzeja Zygmuntowicza.

Zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu możecie zobaczyć tutaj. Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

(fot. Louisa Gouliamaki, Agence France-Presse)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Tradycyjny, cyfrowy, a może drukarka? Zobacz, który Instax mini jest dla ciebie
Tradycyjny, cyfrowy, a może drukarka? Zobacz, który Instax mini jest dla ciebie
Czy ktoś potrafi oprzeć się magii fotografii natychmiastowej? Instax to zarówno świetny pomysł na prezent, jak i dobrą zabawę. Podpowiadamy, który model najlepiej...
5
6
W podróż na lekko - wybór (nie)oczywisty
W podróż na lekko - wybór (nie)oczywisty
Aparat i obiektywy to dopiero początek. Szykując się na fotograficzną wyprawę, musimy zadbać również o backup, bezpieczne przechowywanie i stabilne podparcie. Oto co...
13
5
Lumix pod choinką - wykorzystaj świąteczną promocję!
Lumix pod choinką - wykorzystaj świąteczną promocję!
Pytanie tylko który? Oto kilka propozycji, najciekawszych naszym zdaniem modeli z różnych półek. Dzięki promocji cashback kupicie je teraz w wyjątkowo dobrej...
3
0
Powiązane artykuły