Wystawa

Polish Women Photographers - polskie fotografki na wystawie w Warszawie

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Zobacz rok 2022 w obiektywach polskich fotografek. W Warszawie rusza wystawa podsumowująca 3. edycję projektu Polish Women Photographers.

Od trzech lat, każdego roku na jego zakończenie, polskie Fotografki, które rozsiane są po całym świecie nadsyłają na projekt Polish Women Photographers, ten najważniejszy kadr. Taki, w którym zatrzymał się dla nich świat, lub zamknęło się wszystko to co w minionym roku było ich zdaniem najważniejsze. Albo też co zmieniło bieg wydarzeń czy też nadało im zupełnie nowy sens. I tak właśnie udaje się pokazać światu Rok w obiektywach polskich fotografek. Rok, który już za nami a który jednocześnie daje ciągu dalszy kolejnym dniom.

Miniony rok oczami polskich fotografek

W tym roku, 6 stycznia odbył się finał trzeciej edycji tego projektu, której inicjatorką i główną koordynatorką od samego zarania jest Anna Bedyńska. W finałowym pokazie można było obejrzeć kadry 91 fotografek, które możemy dzisiaj glądać w specjalnie na te okazję, wydanej książce pt. „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” (do nabycia podczas wystawy) oraz w poruszającym pokazie video, który będzie do obejrzenia podczas wernisażu wspomnianej wystawy.

Przeczytaj także:
Podsumowanie roku Polish Women Photographers - 2022 oczami polskich fotografek

PWP to działająca od 2020 roku inicjatywa, której zadaniem jest zrzeszanie polskich fotografek i szeroko zakrojona promocja ich działań. Twórczynie projektu prezentują fotograficzne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Zobaczcie miniony rok oczami kobiet. [Czytaj więcej]

Przyglądając się finałowym obrazom z trzeciej edycji projektu „Rok w obiektywach polskich fotografek” trudno pozbyć się wrażeniu wyjątkowej intuicji Autorek, kiedy z każdym kolejnym zdjęciem, nie można powstrzymać zdziwienia w jak niebanalny i nieoczywisty często sposób, potrafią one wyrazić najskrytsze lęki czy niespełnione ludzkie pragnienia, które poupychane po kieszeniach wypełnionych codziennością, pozostają w zapomnieniu.

Z pewnością dlatego wszystko to razem sprawia, że prezentowane na tej wystawie fotografie, można oglądać po wielokroć i za każdym razem odnajduje się w nich nowy przekaz, uzupełnienie opowieści o naszej małej stabilizacji, którą w ostatnim czasie tak nieludzko doświadcza rzeczywistość, a już na pewno ta wojenna.

Kiedy i gdzie?

Otwarcie wystawy „Rok 2022 w obiektywach polskich fotografek” odbędzie w poniedziałek, 6 marca 2023 roku, o godz. 19.00 w Terminalu Kultury Gocław. Przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie.

Zdjęcia będzie można oglądać do 6 kwietnia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie terminalkultury.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
8
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Powiązane artykuły