Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość zebranych środków zostanie przeznaczona na zakup koncentratorów tlenu dla szpitali w Indiach.

W gronie artystów wspierających akcję znaleźli się m.in. Tomasz Tomaszewski (National Geographic, New York Times, Vogue), Marcin Jamkowski (National Geographic Polska), Marek Arcimowicz (National Geographic Polska), Wojciech Grzędziński, Piotr Zbierski i inni. Łącznie 41 fotografii przedstawia zapisy podróży artystów do kraju nad Gangesem, który uchwycili w różnych momentach i kontekstach, ukazując jego fascynujące kontrasty.

fot. Mariusz Janiszewski

- Każda fotografia to odrębna historia, która się w niej kryje i która zdecydowała o jej uwiecznieniu. Wśród wybranych przez artystów zdjęć widzimy więc zarówno ludzi wykonujących codzienną, żmudną pracę, jak i poprzez obiektyw możemy dyskretnie spojrzeć na kolorowe i radosne uroczystości religijne. Wszystkie te prace razem dają nam wgląd na niewielki, precyzyjnie wybrany skrawek ogromnego kraju i tego, jak widzieli go polscy twórcy w momencie, w którym go odwiedzili - mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.

fot. Maciej Jeziorek

Obecnie Indie są świadkami kolejnej historii, która naznaczy kraj na lata. Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem, brak miejsc w szpitalach i przede wszystkim urządzeń wspomagających oddychanie, w tragiczny sposób odbijają się na życiu codziennym mieszkańców. Trwająca walka o tlen dotknęła wszystkich mieszkańców, niezależnie od pochodzenia, zawodu i doświadczenia. Obrazy ukazujące skalę choroby zdominowały media na całym świecie, które codziennie donoszą o przekroczeniu kolejnych rekordów zachorowań. Polska Misja Medyczna dzięki zbiórce środków odpowiada na najważniejszą potrzebę - dostarczenie do szpitali koncentratorów tlenu, urządzeń, które ratują życie.

Aukcja trwa do 23 maja. Wszystkie środki ze sprzedaży zdjęć zostaną przeznaczone na zakup urządzeń wspomagających oddychanie, które zostaną przekazane do szpitali w północnych stanach Indii.

fot. Marek Arcimowicz

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:

  • Kup wybrane zdjęcie z kolekcji SOS Indie (allegro.pl)
  • Wpłać datek przez stronę (pmm.org.pl
  • Wesprzyj zbiórkę na Facebooku (facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
  • Przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.

(fot. okładkowa: Maciej Dakowicz)

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Wraz z Focus Nordic i marką Samyang startujemy z kolejnym konkursem, w którym możecie wygrać ciekawy sprzęt fotograficzny. Tym razem zadanie polega na zrecenzowaniu 2...
0
0
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
Po 6 latach znowu zobaczymy zaćmienie Słońca z Polski. W czwartek, 10 czerwca dojdzie do zjawiska zaćmienia obrączkowego, ale z terytorium naszego kraju będziemy mogli obserwować tylko płytkie...
0
0