Jaka jest przyszłość opowiadania historii? Dowiedz się na spotkaniu online z laureatem WPP Tomkiem Kaczorem

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Organizatorzy Miesiąca Fotografii w Krakowie zapraszają na kolejne spotkanie z serii wydarzeń towarzyszących festiwalowi. Tym razem rozmówcą będzie laureat tegorocznej nagrody World Press Photo, Tomasz Kaczor.

Jak w przyszłości będziemy patrzeć, słuchać i komunikować się ze światem i nami samymi? W jaki sposób pandemia wpłynie na kształt kultury audiowizualnej i kultury słowa? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć organizatorzy cyklu rozmów „Czuły jutuber i pisarz bez pracy. Przyszłość opowiadania historii”.

Przyglądamy się problemowi z rozmaitych perspektyw – literaturoznawczej, kulturoznawczej, filozoficznej, języka filmowego, komiksu, poezji i prozy, uczestników kultury i jej twórców. Tym razem dowiemy się co nieco o wizualnej stronie zagadnienia, gdyż gościem wydarzenia będzie fotograf Tomasz Kaczor, którego fotografia była w tym roku nominowana do nagrody World Press Photo of the Year.

Tomasz Kaczor

Tomasz Kaczor, fot. Dorota Borodaj

Fotograf, animator kultury, edukator. Przez wiele lat prowadził zajęcia z fotografii dla młodzieży i seniorów. Współzałożyciel i członek redakcji magazynu Kontakt - papierowego i internetowego periodyku lewicy katolickiej, piszącego m.in. o wykluczeniu, prawach mniejszości i sprawiedliwości społecznej.

Działa w Towarzystwie Krajoznawczym Krajobraz. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury, prasą i wydawnictwami. Ukończył Instytut Kultury Polskiej UW.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie online odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca 2020 roku, o godz. 11.00, a obejrzeć będzie je można na facebookowym profilu Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Śledź także inne wydarzenia online w ramach MFK 2020

To jednak nie jedyne wydarzenie online organizowane w ramach tegorocznej edycji MFK. Poniżej prezentujemy opisy innych ciekawych cykli, które można śledzić bez wychodzeni z domu.

Fotograf(ia) w działaniu

Cykl spotkań i dyskusji z twórcami, fotografami, kuratorami, zaproszonymi do tegorocznej edycji festiwalu, poprzez które chcemy zaprezentować postawy wobec gwałtownych zmian we współczesnym świecie. Wśród naszych rozmówców znajdą się m.in. Sebastian Cichocki, Karolina Gembara, Witek Orski, Agnieszka Rayss, Dyba i Adam Lach, Lena Dobrowolska, Teo Ormond-Skeaping, Karol Hordziej, czy Weronika Perłowska.

Przez obraz

Cykl, do którego zaprosiliśmy twórców również spoza pola sztuki; przygotują oni wypowiedzi na tematy szczególnie nurtujące nas w tym roku. Będzie to próba szerszego spojrzenia, przez i poza obraz, ujmowany szerzej niż medium fotografii. Cykl ten jest jednym z elementów otwierania formuły Miesiąca Fotografii. Sygnalizuje poszukiwania, które będziemy kontynuować w kolejnych latach. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Agnieszka Sural, Anna Bas, Łukasz Lamża, Urszula Zajączkowska, czy Agnieszka Szuścik

Psycho Big Talk

Cykl rozmów Agi Kozak, w którym próbujemy odpowiedzieć na pytania Gdzie się właściwie znajdujemy? Czy ludzkość, historia, psychologia znają takie stany? Czy można to nazwać kryzysem, czy może ta sytuacja, w której się znajdujemy, to wielkie ćwiczenia z końca świata i ten test na ludzkość da się jeszcze zdać? Jak to zrobić? Jak poradzić sobie z tym wielkim kryzysem? Jakie będziemy przechodzić fazy i co się z nami będzie działo? Jak odpowiedzą na to artyści? Do rozmów zaproszeni zostali Bartłomiej Dobroczyński,  kierowniki Zakładu Psychologii Ogólnej, Remigiusz Ryziński, profesor filozofii i pisarz oraz Paweł Szypulski, dyrektor Greenpeace Polska oraz Aleksandra Przegalińska - polska filozofka, futurolożka, specjalistka ds. sztucznej inteligencji.

The Sound of ShowOFF

Dźwiękowe oprowadzanie po wystawie ShowOFF. Wspólnie z prowadzącą cykl, Agnieszką Obszańską, zapraszamy do zanurzenia się w brzmieniach inspirowanych projektami laureatów tegorocznej edycji ShowOFF. Towarzyszyć na będą kuratorzy tegorocznej edycji: Andrea Copetti, Joanna Kinowska, Joanna Rzepka-Dziedzic i Mateusz Sarełło.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram wydarzeń online pod adresem photomonth.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
19
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły