Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dziś ostatni dzień zgłoszeń do Grand Press Photo 2020

0

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Kwiecień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Jeszcze tylko do godziny 23:59 możecie zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2020.

Wzorem lat ubiegłych fotografie można zgłaszać zarówno w kategorii zdjęć pojedynczych, jak i fotoreportaży. W grupie zdjęć pojedynczych ustanowiono kategorie: WydarzeniaŻycie codzienneLudzieSportŚrodowiskoKultura i rozrywkaPortret. Fotoreportaże można zgłaszać w kategoriach: WydarzeniaŻycie codzienneLudzieŚrodowiskoKultura i rozrywka.

Na autora Zdjęcia Roku czeka 10 tys. złotych

Standardowo już, dla fotografów realizujących dłuższe projekty przeznaczona jest specjalna kategoria: Projekt dokumentalny. Po raz trzeci przyznana zostanie też nagroda dla najlepszych twórców poniżej 26. roku życia w ramach sekcji Young Poland. Kolejny raz w ramach GPP organizowany jest również konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2019 roku.

UWAGA: W związku z ograniczeniami dotyczącymi pracy w czasie epidemii Covid-19 książki na konkurs można dostarczać osobiście lub kurierem (przyjmowane są przesyłki niewymagające podpisu przy odbiorze) do 3 kwietnia 2020 roku (w godz. od 9 do 17, w przypadku przesyłek kurierskich liczy się data nadania) na adres: Grand Press Photo, Kancelaria GPW, ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa. Do książki należy dołączyć informacje: autor książki (zdjeć i ewentualnych tekstów), dane kontaktowe do autora (numer telefonu, adres e-mail), wydawca, miesiąc wydania, krótki opis idei publikacji.

W tegorocznej edycji oceniane będą zdjęcia wykonane między 1 kwietnia 2019 roku a 31 marca 2020 roku. Zdjęcia oceniać będzie jury, którego przewodniczącym, jak co co roku został laureat World Press Photo. W tym roku został nim Pieter Ten Hoopen – zwycięzca World Press Photo Story of the Year 2019. Laureat Zdjęcia roku otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Jak aplikować?

Zdjęcia można zgłaszać do 3 kwietnia 2020 roku za pośrednictwem formularzy online, dostępnych na stronie internetowej konkursu. Jeden autor może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć pojedynczych, trzy fotoreportaże oraz dwa projekty dokumentalne. W kategorii Young Poland zgłosić można zgłosić trzy zdjęcia pojedyczne i dwa fotoreportaże. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPEG w rozdzielczości min. 3000 px na długim boku.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie grandpressphoto.pl.

Grand Press Photo

Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Zdjęcia finałowe co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej oraz w albumie podsumowującym daną edycję.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
4
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły