Leica rusza z darmowym cyklem warsztatów i wyzwań fotograficznych

0
Andrzej Wencel
2 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

#StayHomeWithLeica to nowa inicjatywa spotkań online dla wszystkich fotografów uziemionych w domach.

Kilka dni temu zachodni oddział firmy Leica ogłosił na swoich profilach instagramowych @LeicaCameraUSA oraz @LeicaAcademieUSA serię bezpłatnych internetowych dyskusji edukacyjnych. Spotkania w formie webinarów będą się odbywały w każdą niedzielę, a po każdym z nich ogłoszony zostanie fotograficzny "challenge". Zwycięzcy cotygodniowych wyzwań zostaną oczywiście także nagrodzeni.

#StayHomeWithLeica

Tak nazywa się ta nowa inicjatywa, która rozbudzić ma kreatywność mimo obowiązku pozostania w domach. "Aktualnie wszyscy przymusowo praktykujemy dystans społeczny, w tym odosobnieniu łączy nas jednak miłość do fotografii. Potraktujmy to trudne wyzwanie, jak ćwiczenie kreatywności. Jesteśmy po to, aby wyposażyć was w odpowiednie narzędzia, w tym trudnym czasie. Z przyjemnością ogłaszamy program #StayHomeWithLeica" - czytamy na stronie producenta.

fot. Leica.com 

Pierwsze spotkanie dotyczyło albumów fotograficznych i odbyło się w ostatnią niedzielę (29.03.2020). Ale nie wyrywajcie jeszcze włosów z głowy, że coś wam bezpowrotnie umknęło. Do kolejnych etapów można dołączać w dowolnym momencie. Najbliższe warsztaty odbywają się już w tę niedzielę (05.04.2020) i będą dotyczyły fotografii rodzinnej. Oto jak opisuje je organizator: "W trakcie najbliższego spotkania, porozmawiamy o fotografii rodzinnej jako dziele sztuki z Ashly Stohl i Gusem Powellem. Poznasz ich unikatowy sposób patrzenia i może sam zaczniesz inaczej widzieć swoich najbliższych".

Bezpośredni link do rejestracji oraz opisu znajdziecie tutaj.

fot. Ashly Stohl, Leica.com

Jak podkreśla organizator "nie jest konieczne uczestnictwo w webinarze akademii, aby wziąć udział w konkursie fotograficznym". Tak więc, jeśli tylko spodobał ci się następny temat, możesz śmiało robić zdjęcia i udostępniać je w mediach społecznościowych oznaczając hasztageiem #StayHomeWithLeica

Wygrywaj nagrody

Po każdym spotkaniu akademii zostanie opublikowany temat konkursu na następny tydzień. Z zamieszczonych i oznaczonych przez was odpowiednim hasztageiem prac zostanie wyłoniony zwycięzca, a jego zdjęcie znajdzie się na profilu @LeicaCameraUSA. Autor najlepszego kadru zostanie także przedstawiony na stronie społecznościowej Leica Camera i dodatkowo otrzyma bezpłatny dostęp do indywidualnych warsztatów Leica Akademie o wartość 150 USD (ok.630zł).

Szczegółowe informacje o zbliżających się spotkaniach oraz linki do rejestracji znajdziecie na stronie leica-camera.com

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Pejzaż postindustrialny, czyli życie w cieniu hałd
Galeria Miejska BWA zaprasza na zbiorową wystawę polskich fotografów, którzy wzięli na warsztat tematy terenów poprzemysłowych i relacji człowieka do miejsca. Zdjęcia...
47
0
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Historia pewnego projektu, czyli spotkanie z Karolem Tomaszewskim w ramach Fomei LIVE!
Już 27 maja będziecie mogli posłuchać o kulisach powstawania „neonowych” zdjęć fotografa, producenta oraz dyrektora kreatywnego warszawskiego studia Vidoq.
169
0
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Miesiącowi Fotografii w Krakowie
Dziś o 20:00 na fanpage’u MFK oficjalnie startuje tegoroczna odsłona festiwalu. Oto przegląd najbliższych wydarzeń, w których będziecie mogli uczestniczyć bez...
3
0
Powiązane artykuły