Leica rusza z darmowym cyklem warsztatów i wyzwań fotograficznych

0

Autor: Andrzej Wencel

2 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

#StayHomeWithLeica to nowa inicjatywa spotkań online dla wszystkich fotografów uziemionych w domach.

Kilka dni temu zachodni oddział firmy Leica ogłosił na swoich profilach instagramowych @LeicaCameraUSA oraz @LeicaAcademieUSA serię bezpłatnych internetowych dyskusji edukacyjnych. Spotkania w formie webinarów będą się odbywały w każdą niedzielę, a po każdym z nich ogłoszony zostanie fotograficzny "challenge". Zwycięzcy cotygodniowych wyzwań zostaną oczywiście także nagrodzeni.

#StayHomeWithLeica

Tak nazywa się ta nowa inicjatywa, która rozbudzić ma kreatywność mimo obowiązku pozostania w domach. "Aktualnie wszyscy przymusowo praktykujemy dystans społeczny, w tym odosobnieniu łączy nas jednak miłość do fotografii. Potraktujmy to trudne wyzwanie, jak ćwiczenie kreatywności. Jesteśmy po to, aby wyposażyć was w odpowiednie narzędzia, w tym trudnym czasie. Z przyjemnością ogłaszamy program #StayHomeWithLeica" - czytamy na stronie producenta.

fot. Leica.com 

Pierwsze spotkanie dotyczyło albumów fotograficznych i odbyło się w ostatnią niedzielę (29.03.2020). Ale nie wyrywajcie jeszcze włosów z głowy, że coś wam bezpowrotnie umknęło. Do kolejnych etapów można dołączać w dowolnym momencie. Najbliższe warsztaty odbywają się już w tę niedzielę (05.04.2020) i będą dotyczyły fotografii rodzinnej. Oto jak opisuje je organizator: "W trakcie najbliższego spotkania, porozmawiamy o fotografii rodzinnej jako dziele sztuki z Ashly Stohl i Gusem Powellem. Poznasz ich unikatowy sposób patrzenia i może sam zaczniesz inaczej widzieć swoich najbliższych".

Bezpośredni link do rejestracji oraz opisu znajdziecie tutaj.

fot. Ashly Stohl, Leica.com

Jak podkreśla organizator "nie jest konieczne uczestnictwo w webinarze akademii, aby wziąć udział w konkursie fotograficznym". Tak więc, jeśli tylko spodobał ci się następny temat, możesz śmiało robić zdjęcia i udostępniać je w mediach społecznościowych oznaczając hasztageiem #StayHomeWithLeica

Wygrywaj nagrody

Po każdym spotkaniu akademii zostanie opublikowany temat konkursu na następny tydzień. Z zamieszczonych i oznaczonych przez was odpowiednim hasztageiem prac zostanie wyłoniony zwycięzca, a jego zdjęcie znajdzie się na profilu @LeicaCameraUSA. Autor najlepszego kadru zostanie także przedstawiony na stronie społecznościowej Leica Camera i dodatkowo otrzyma bezpłatny dostęp do indywidualnych warsztatów Leica Akademie o wartość 150 USD (ok.630zł).

Szczegółowe informacje o zbliżających się spotkaniach oraz linki do rejestracji znajdziecie na stronie leica-camera.com

Autor: Andrzej Wencel

Psycholog z wykształcenia, przez wiele lat pracował jako fotosista na planach filmowych. Fan ciepłych wieczorów nad Wisłą i dobrej książki. Najlepiej reportażu podszytego wielką teorią spiskową.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wiosenne rabaty Nikona - obiektywy i bezlusterkowce Nikon Z do 1860 zł taniej
Wiosenne rabaty Nikona - obiektywy i bezlusterkowce Nikon Z do 1860 zł taniej
Nikon rusza z tegorocznymi promocjami na sprzęt fotograficzny. W ramach akcji „Natychmiastowy Rabat” do 19 lipca 2021 roku kupisz taniej 5 aparatów i aż 14 obiektywów....
1
0
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
61
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
16
0
Powiązane artykuły