Sigma startuje ze spotkaniami online - porady, recenzje i wiele więcej

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

W związku z pandemią koronawirusa Sigma zaprasza na cykl spotkań online, realizowanych w formie transmisji na żywo w kanałach mediów społecznościowych.

Transmisje realizowane na profilu Sigma Foto Polska odbywają się na żywo w trzech blokach tematycznych. Na „Cykl online z Sigma Foto Polska” składają się rozmowy oraz warsztaty. Podczas internetowych spotkań widzowie będą mieli okazję poznać ciekawostki dotyczące pracy fotografów oraz zadawać im swoje pytania w komentarzach. Prowadzący odpowiedzą na nie na żywo.

#Zostanwdomu z Sigmą

- We współpracy z fotografami, w tym z ambasadorami marki Sigma przygotowaliśmy ciekawy projekt pełen spotkań, warsztatów i wartościowych recenzji. Nie możemy spotykać się jak zazwyczaj - w salonach SIGMA ProCentrum, na warsztatach i eventach. Nie oznacza to jednak, że mamy zupełnie zrezygnować z rozmów o fotografii i o obiektywach marki Sigma. Zależy nam na tym, aby mieć stały kontakt z naszymi klientami, a także żeby móc odpowiadać na ich pytania. Chcemy wspólnie przejść ten trudny czas kwarantanny. Zebraliśmy tematy, które poruszamy najczęściej podczas spotkań na żywo i w ten sposób powstały trzy cykle bloków tematycznych, z którymi startujemy już w tym tygodniu - tłumaczy Łukasz Jędrzejewicz Product Manager Sigma Foto Polska.

Filmy poradnikowe, recenzje i pogadanki, czyli coś dla każdego

 

Blok #fotografujwdomu to rozmowy z zawodowcami dotyczące tematów fotograficznych, które można realizować nie wychodząc z domu podczas kwarantanny. Podczas najbliższych spotkań prowadzący podzielą się z widzami wskazówkami dotyczącymi fotografii produktowej, fotografowania zwierząt domowych, kwiatów i roślin Zdradzą, jak zrobić dziecku piękny portret, a także podpowiedzą, jak wykonać ciekawy reportaż w pomieszczeniu. Uczestnicy będą mieli okazję podpatrzeć, jak pracować w domowym studio.

Wśród zaproszonych gości są, m.in.: Viktor Borsuk,  Kuba Kaźmierczyk, Ann Podsiedlik, Jarosław Deluga, Zbigniew Furman oraz Karol Wójcicki.

Drugi blok tematyczny pod nazwą „Ask Me Anything” to spotkania z ambasadorami marki, podczas których dzielą się oni swoimi opiniami i tipami dotyczącymi pracy na obiektywach Sigma z prestiżowej linii Art i nie tylko. Goście będą recenzować i dokonywać ciekawych testów porównawczych. Wśród gości są, m.in.: Dariusz Breś, Piotr Wróblewski, Tomasz Tołłoczko i Emil Biliński.

Wieczorny Talkshow 

Trzeci blok tematyczny #Sigma_live, nazywany też „wieczornymi rozmowami o fotografii” będzie realizowany w formie wywiadów, luźnych inspiracyjnych rozmów nie tylko o obiektywach SIGMA. Podobnie jak dotychczasowe spotkania online prowadzony będzie na profilu Facebook marki.

Podczas serii spotkań prowadzonych przez Łukasza Jędrzejewicza, Product Managera marki odbędą się rozmowy z zaproszonymi gośćmi, m.in. z Tomaszem Tołłoczko, Maciejem Suwałowskim,  Dariuszem Bresiem, Łukaszem Pietrzakiem i Piotrem Wróblewskim.

Najbliższe spotkania będą dotyczyły fotografii koncepcyjnej, telefotografii, filtrów polaryzacyjnych i szarych, a także wykorzystywania lamp Profoto podczas pracy w pomieszczeniu.

Warto śledzić profil Sigma Foto Polska na Facebooku i być na bieżąco z zapowiedziami spotkań.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
6
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)