Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tychy Press Photo 2020 zamienia się w 2-dniowy Festiwal Fotografii Dokumentalnej

0

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Luty 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Tychy Press Photo rozrasta się - od tegorocznej, jubileuszowej edycji zmienia się formuła oraz nazwa. Od tej pory impreza będzie znana jako Festiwal Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo i będzie trwała dwa dni. Festiwal odbędzie się 7-8 marca br. w Galerii Miejskiej „Obok“ oraz w Pasażu Kultury Andromeda.

Jubileuszowa 20. edycja Tychy Press Photo będzie obfitować w wiele wydarzeń: panele dyskusyjne, pokazy autorskie, rozstrzygnięcie konkursu i wystawę pokonkursową TPP 2020. Wystawy oraz spotkania z twórcami w czasie Tychy Press Photo cechują się podejmowaniem trudnych tematów.

"W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć oraz posłuchać o konflikcie w Syrii, losie uchodźców przybijających do wybrzeży Europy, życiu albinosów w Tanzanii, pracy strażaków i wielu innych. Odwiedzający festiwal dowiedzą się również na czym polega praca fotoedytora i czy świat nadal potrzebuje fotografii prasowej." - zapowiadają organizatorzy.

fot. Michał Szalast

Wystawy i pokazy

W czasie festiwalu zostaną otwarte dwie wystawy, w tym wspomniana już wystawa pokonkursowa. Organizatorzy zdradzają, że zobaczymy na niej aż 90 zdjęć. Oprócz niej zobaczymy ekspozycję dwójki fotografów Krzysztofa Gołucha i Michała Szalasta pt. Człowiek ze światła. Zdjęcia Krzysztofa ukazują niepełnosprawnych pracowników katowickiego hotelu, zaś prace Michała traktują o życiu albinosów w Tanzanii.

fot. Krzysztof Gołuch

W czasie festiwalu będziemy mieli też możliwość posłuchać dwójki innych autorów i zobaczyć ich projekty. Justyna Janus zaprezentuje kameralny projekt o swoich dzieciach, które na co dzień nie używają elektroniki. Zaś Piotr Zwarycz pokaże pracę strażaka od kuchni. Jako oficer Państwowej Straży Pożarnej, ma możliwość dotrzeć z aparatem w miejsca i sytuacje w które niewielu fotografom udałoby się wejść.

fot. Justna Janus

Gość Specjalny

Tegorocznym gościem specjalnym festiwalu będzie Maciej Moskwa - fotograf dokumentalista, założyciel kolektywu Testigo Documentary. Od 2011 roku zajmuje się dokumentacją wydarzeń jakie mają miejsce w Syrii. Autor książek fotograficznych „Sura“ i „Saraha“ o wojnie i rewolucji syryjskiej. Maciek jest laureatem najważniejszych konkursów fotografii dokumentalnej i prasowej w Polsce m. in. Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Fotoreporter Roku.

fot. Piotr Zwarycz

Festiwal Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo 2020

  • Pasaż Kultury Andromeda i Miejska Galeria Sztuki „Obok” – Tychy, pl. Baczyńskiego 2
  • 7-8.03.2020 (sobota-niedziela)

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie www.tychypressphoto.pl 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Zima 2021 to czas świetnych promocji na sprzęt Fujifilm. W najbliższych tygodniach taniej kupimy m.in. aparaty X100V, otrzymamy upusty na 7 obiektywów z oferty i...
2
0
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
38
0
Powiązane artykuły